Dr.POIANA-Polizu

Dr.POIANA-Polizu | Autor: mychydutza

Link direct la acest mesaj

m-ar ajuta niste informatii despre DR.POIANA de la POlizu. cum e la nastere? vine la orice ora? ce tarife se practica in Polizu, ma intereseaza pt doctor in special. multumesc.

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didi spune:

Nu cred ca-ti raspund exact la intrebarea ta, dar pot sa-ti spun ce am patit cu dumnealui: acum 6 ani, cand eu trebuia sa nasc cu doctorita mea, el fiind director - nu a vrut sa semneze cezariana. Mi-a spus in fata ca m-am ingrasat ca o vaca asa ca sa-mi scoata copilul cu forcepsul. Doctorita mea mi-a facut cezariana pe propria raspundere, fara semnatura lui pt.ca altfel muream amandoi. Nu stiu de ce nu a vrut, nu am inteles, deoarece nu aveam nici o legatura cu el. Am auzit dupa acea ca nu suferea gravidele grase!?! Cam asta ar fi. Scuze daca sunt off-topic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Prietena mea a nascut cu el. Acum 5 ani. A intrat in travaliu la 10 seara si l-a sunat sa-i spuna. A venit la 8 dimineata ca sa constate nasterea....ca atunci isi incepea programul, de fapt.
A doua zi i-a spus sa-si trimita sotul pana la el ca are ceva de discutat. I-a cerut bani, bineinteles...

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Ti-am dat PM da' io nu sut deacord cu ce se spune despre el.Cu mine s-a purtat super si la o simpla cautare pe google vei gasi destule pareri cat sa-ti faci o idee.
Da cu cezariana nu este deacord asta stiu si io ca am nascut natural avand lipsa de proteina "s" da' a fost mult mai bine ca m-am rrefacut foarte repede.A 2-a zi stateam in fun si asta fara exagerari ca la ce imi folosea sa laud un om care imi facea rau?

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clinique_rom spune:

dragele mele,
dl conferentiar dr Poiana imi este doctor de aproximativ 13 ani. acum 3,5 luni am adus pe lume cu ajutorul dansului un baietel sanatos si frumos dupa ce anul trecut am avut operatie de rezectie de ovar. sperantele de a mai ramane insarcinata s-au injumatatit dupa aceasta interventie binenteles. insa cu ajutorul dansului si cu controale frecvente am reusit ceea ce nu credeam vreodata: sa am un bebe pe cai naturale fara sa fie nevoie de alte tratamente sau fertilizare. ce vreau sa punctez cu acest mesaj? ca merita toti banii din lume! ce doctor in ziua de azi nu cere bani? daca tot dai bani macar sa stii ca ai ajuns pe mana unui doctor capabil care investeste in el, se documenteaza, merge la specializari in strainatate, etc. si apoi daca te pregatesti pentru un astfel de moment cum este nasterea, parerea mea este ca trebuie sa-ti faci rezerve din timp.ce este mai important decat sanatatea ta si a bebelusului ce urmeaza sa vina pe lume? eu nu pot sa zic decat ca eu nu as apela la alt medic pentru nimic in lume. sa-l tina dzeu sanatos ptr ca e extraordinar!
deci, decizia apartine fiecaruia dintre noi! mult succes si sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clinique_rom spune:

si inca ceva...in legatura cu ingrasatul. dl conferentiar isi sfatuieste fiecare pacienta la inceput ca trebuie sa aibe grija ce mananca si mai ales cat ia in greutate. toate stim ca normalul reprezinta max 13 kg in cele 9 luni de sarcina. tot ceea ce iei in plus fata de normal pune in pericol viata ta cat si a copilului. poti sa faci preeclampsie! deci nu tine de preferintele doctorului ci tot de sanatate! nu preferi sa fii informata de la inceput care sunt riscurile si sa analizezi daca merita sa te ingrasi sau nu? eu nu pot decat sa-i multumesc pentru asta. am luat doar 11 kg si in 2 luni am revenit la greutatea initiala. a contat foarte mult faptul ca la fiecare consult verifica cu seriozitate greutatea si daca era cazul ma mustra! de rusine si nu-ti mai vine sa faci excese iti spun eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi spune:

Draga clinique rom, eu pe dr.Poiana l-am vazut prima data in viata mea atunci cand a trebuit sa nasc. De altfel, eu venisem sa nasc in tara special din Olanda, pt.ca aveam incredere in medicii romani. Nu ii contest calitatile profesionale, dar nu ma vazuze nici el in viata lui. Pentru ce joaca cu vietile altora? Vis-a-vis de ingrasat, de obicei (si la mine asa a fost) te ingrasi din diverse motive 'medicale', nu neaparat ca mananci ca o vaca, iar in Olanda am fost foarte bine supravegheata.
Nu vreau sa starnesc polemici, dar te-as ruga sa nu acuzi fara a cunoaste situatiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hakimela spune:

Da, nici eu nu inteleg obsesia asta cu ingrasatul. Cand am nascut, era cu mine in salon o fata complet deprimata ca luase 10 (zece) kilograme in timpul sarcinii si medicul ei ii creionase un tablou extrem de pesimist asupra evolutiei unei sarcini ulterioare. Fata a plecat din maternitate cu toate cele 10 kg pierdute, deci... Nu pricep care e povestea cu kilogramele. De ce musai 13? Nu conteaza si inaltimea? Eu am 1,72. 16 kg au fost superok, le-am eliminat pe toate din prima luna dupa nastere.

Mergi la inceput