moneda in stomac???

moneda in stomac??? | Autor: moti_nadia2003

Link direct la acest mesaj

Buna fetele..

Nadia sunt din Dr.Tr.Severin am o fetita de 3 anisoari care a inghitit o moneda de 10 bani.Am fost cu ea la Craiova..i s-a facut endoscopie moneda a ajuns in stomac..de fapt asa a zis Doamna Doctor la externare..m-am gindit la o noua radiografie dar este deja a 3-a in numai 5 zile..

Au trecut 3 zile de atunci si inca nu a iesit la scaun..
E posibil sa ramina pe undeva?
Doctorii au zis..rabdare..sa atept o sapt..
Ce sfaturi imi dati?
Va mutlumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui moti_nadia2003

Buna fetele..

Nadia sunt din Dr.Tr.Severin am o fetita de 3 anisoari care a inghitit o moneda de 10 bani.Am fost cu ea la Craiova..i s-a facut endoscopie moneda a ajuns in stomac..de fapt asa a zis Doamna Doctor la externare..m-am gindit la o noua radiografie dar este deja a 3-a in numai 5 zile..

Au trecut 3 zile de atunci si inca nu a iesit la scaun..
E posibil sa ramina pe undeva?
Doctorii au zis..rabdare..sa atept o sapt..
Ce sfaturi imi dati?
Va mutlumesc!

nadia



Sa faci cum au spus doctorii.Sa astepti..nu vad ce altceva ai putea face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Ti-a dat ceva... eu stiu ceaiuri macar care sa o ajute sa "elibereze" moneda mai repede?

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceela spune:

Am patit-o si noi identic, moneda de 10 bani. A inghitit-o sambata la amiaza si a iesit la caca miercuri pe la 10. Bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Eu personal ,pe cand aveam 5 ani am inghitit o moneda de un leu,mama a fost inebunita pana am facut moneda ,a durat vreo saptamana.

De atunci am avut mereu multi bani!

Sophia 2ani
+15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diavolitza spune:

buna...eu am citit undeva de o tipa care inghitise o moneda pe la varsta de 8 ani si nu a mai putut sa vb a ramas "muta"pana la varsta de 22 de ani ...si a inceput sa tusacsa intr-o zi a aruncat mondeta si a inceput sa vb ...e trist dar adevarat...deci se poate termina totul cu bine ...dar sfatul meu este sa mergi la un dr chiar sa iei in serios treaba asta ...asa ca daca ai drum te-as mai sfatui sa mergi la bucuresti...
multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina1973 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moti_nadia2003

Buna fetele..

Nadia sunt din Dr.Tr.Severin am o fetita de 3 anisoari care a inghitit o moneda de 10 bani.


Eu zic sa nu te ingrijorezi, ai rabdare ca o sa iasa pe partea cealalta... Sa te ingrijorezi numai daca ies doua monede de 5 bani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Am patit-o si noi dar cu o biluta de metal care a iesit dupa 4 zile. Am inteles ca ar trebui sa ii dai sa manance mult miez de paine pana o elimina!!!!! Bafta!!!!!!!!!!

Florin 18.05.2002
Teodor 01.03.2005
BB3 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Eu personal ,pe cand aveam 5 ani am inghitit o moneda de un leu,mama a fost inebunita pana am facut moneda ,a durat vreo saptamana.

De atunci am avut mereu multi bani!

Sophia 2ani
+15



super tare, ia sa inghit si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Nu stiu daca raspunsul meu este relevant, pentru ca al meu copil a inghitit o bucata de plastic. Doctorul mi-a recomandat sa-i dau mancare solida (orez, banane, cereale etc) ca s-o elimine, ceea ce s-a si intamplat dupa doua zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Helenutza,
Nu merge daca inghiti moneda intentionat,trebuie sa fie accidental

Citat:
citat din mesajul lui Helenutza23

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Eu personal ,pe cand aveam 5 ani am inghitit o moneda de un leu,mama a fost inebunita pana am facut moneda ,a durat vreo saptamana.

De atunci am avut mereu multi bani!

Sophia 2ani
+15



super tare, ia sa inghit si eu!

feb2007



Sophia 2ani
+15

Mergi la inceput