America 126

America 126 | Autor: Gabbriela

Link direct la acest mesaj

Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125

Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
Adrianaloy - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose
LucasMom - Los Angeles

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta
CamiM -

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria
greieras - Chicago
a_alinta - Chicago
arminad - Chicago
wndyctygirl - Chicago

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - Plymouth
Krissy - Warren

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada
Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York
adana. - New York
Sneeuwklokje- New York


North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Carolina
super-lia - Simpsonville

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky
lai - Houston
honey79

Utah
philip (Andreea)

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism si motoare de cautare
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212
www.kayak.com
www.bookingbuddy.com

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti


Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ah Ruxij, i-ai intrecut pe toti cu faza aia!

Carmenbr, cred ca n-am explicat bine. Au venit in sfirsit toate actele, abia urmeaza sa inceapa lucrul. Ar fi urmat sa inceapa exact in ziua cind e chemat la jury duty. Deci el e practic unemployed cind merge acolo. Sigur ca nu-mi convine, vreau sa inceapa jobul sa cistige bani, nu sa faca jury duty!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Tre' sa va spun ca-i fantastic curcanul asta, pe bune! Daca vreti sa va cumparati vreodata nu uitati de site-ul lor.
Am facut niste sandwiches, o minune! Acum mi-am mai scos vreo zece retete gasite pe internet, ne pregatim sa mincam curcan "for the long haul". Eu cred ca are peste 15 lbs!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Mama draga nu poti sa nu te duci la jury duty pt. ca te amendeaza. e nasol. fie spui la employer ca incepi de a doua zi (desi jury duty s-ar putea sa dureze cum a fost in cazul meu o saptamina) fie suni la numarul de pe scrisore si reprogramezi jury duty pe alta data.

Bineinteles poti avea norocul sa nu te selecteze ci doar sa pierzi timpul la jury duty. Dar trebuie sa stii cum sa raspunzi sa nu te selecteze. nu fa ca mine. ok tipii au zis esti analist deci ai o gindire logica si le-am mai spus ca imi place law & order de au izbucnit si avocatul apararii si cel al acuzarii in ris :=)

sa le spuna ca are hemoroizi si nu poate sa seta pe scaun pt. mult timp :=0 just kidding stiu si eu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Tare cu hemoroizii! Oare daca le spune ca ar fi trebuit sa fie prima lui zi la job?
Ideea e ca nu mai lucreaza la fostul job, urmatorul urmeaza sa inceapa. Daca astia-l selecteaza si-l tin o saptamina (sa zicem), asta inseamna ca el incepe jobul o saptamina mai tirziu si deci nici salariu nu are in perioada asta. Eu inteleg ca e "duty", dar chiar cu orice cost? Ca si-asa-s nervoasa cu economia, facui greseala sa ma uit la 401k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Ramona J si noi o sa primim curcan peste o luna de Thanksgiving asa ca si eu am nevoie de retete. al nostru e dinala congelat. De la sotul de la servici. bun si ala ca facem la mancaruri din el de numa. Eu in afara de supa sau o tocanita nu stiu cum sa-l gatesc. daca ai vreo suigestie...

sanzi ana foarte bine arata casa. Iar biblioteca imi place mult de tot. De unde o ai? De la ikea? E foarte faina si practica (doar ca ai mult de sters prafu la ea ma gandesc). Iar piscina foarte faina, mai ales daca faceti baie si acum.wow si eu vreau la voi unde e cald si bien si faci baie acum. la noi e asa de urat. Of

Miereamara felicitari pt prajitura. arunca una si pe la noi.

Am fost si mi-am cumparat salata si rosii si crutoane ca am zis sa bag o salata totusi in seara asta. dar intre timp m-am razgandit si am zis ca pe langa salata aia merge si o pulpita de pui si niste cartofiori prajiti cu mjdei de usturoi dinala cu smantana .Deci nu reusesc deloc sa ma abtin mai frate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Ei,daca tot vorbiti inca de mancare,sa va zic si eu ca tocmai am venit de la o prietena(e ora 9 seara)unde am papat peste prajit ,cartofi prajiti,mamaliga si mujdei...a fost delicios...dar ma urasc acuma...RAMONA,deci nu esti singura...si nici tu ADRIANA,

ANDRADA sa nu uiti de poze,cu baia...ca eu astept,dupa cate ai povestit trebuie sa fie minunata... ador pozele cu case si interioare!!!

SINZI,de unde mai iei acum branzica sa faci placinta?!...hihihi,eu am vazut fetelor live casa si e super, piscina in mod deosebit!!!...da eu tot trista sunt ca s-a dus la mama naibii de noi...te vad draguta mea cum o sa-ti fie dor de noi,hihihi..si sper sa ne vedem sambata!!

la toata gasca ,sa auzim de bine!!




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Adriana, e buna garnitura aia de linga salata. Cu curcanul celalalt nu stiu ce sa zic. Asta e afumat, deci nu mai trebuie "cooked". Am gasit diverse variante de sandwich, salate, chiar paste. Le-om incerca pe toate pe rind. Dar e bun rau, n-am mincat curcan afumat mai bun decit asta. Se pricep vecinii! Acum cum mi-oi lua revansa fata de ei? Nu stiu cum, mereu am impresia ca le ramin datoare. Nici nu vreau sa ajungem la vreun "contest" de cine-i mai nice (cistiga ei oricum). Cred ca-i chem la niste mititei, dar daca nu le plac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Peste... nice! Noi mincam mai rar, aici parca nu-i asa fresh ca la NY. Nici nu gasesc peste tot.
Sinzi, unde te mutasi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Adriana, da Ikea...avem unul la 3 min de casa noastra!!! Am luat multe chestii de acolo...imi place si design-ul si pretul


Azi a fost tare cald...am ajuns si la plaja (dupa zilnica balaceala in piscina proprie evident!!)

Corina, am citit ce spuneai de scoala...oau 50 de ex in 2 min!!! Eu nu prea inteleg de ce se pune atat accent pe viteza? Mai ales la matematici nu mi se pare ca ar fi un criteriu de notat...

Ruxi, au fost si parinti la prezentare?? Sau ei doar au facut-o acasa?? Bogdan a citit sau a prezentat din ce invatase?

Adriana, tu spuneai ca ai gasit jocuri Wii on sale??? Unde?? M-ar interesa si pe mine ceva!!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Mirela, hai ca 25 de min pe highway nu e asa mult!!! hihi...Tot ajung la cafea ai vazut??? (unde ai mancat peste prajit?? La Margutza?)
M-am mutat "la tzara" pe langa Elenalove (de fapt in acelasi orasel : Davie)...hihi...sunt niste castele pe aici, multi merg calare (nu stiu daca din cauza economiei proaste - mai economisesc benzina - sau se dau cu sange albastru)...

Si eu am facut mici la party...facuti cu mainile mele!! (se zvoneste ca au fost buni!!!)



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput