album foto

album foto | Autor: ruscus

Link direct la acest mesaj

vin si eu cu o intrebare

cum imi fac un album foto pe net?
va rog sa imi raspunda cineva care are rabdare sa imi explice tot pt ca nu cunosc nimic, da nimic de tot

multumesc

















"daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." R. TAGORE
florina, mamica lui thierry si dara

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

E cam greu daca nu stii deloc deloc.
MAi intai ar trebui sa te hotarasi unde vrei sa-l faci.Adica pe ce site.Uita-te la albumele fetelor si vezi cum vrei si tu.
Eu ma ofer sa te ajut.


Sorana 32+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[Despre Codrin]
Poate va place poza mea...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3" target="_blank">sunt...lo1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruscus spune:

mersi ca vrei sa ma ajuti,
m-am uitat la multe albume, spune-mi tu un site, poate ca unde e albumul tau e ok
ce vreau e sa ma mandresc cu pui mei, vreau sa am si eu poze pe net ca am prieteni in strainataturi si sa nu ne uite
deci care e primul pas?


"daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." R. TAGORE
florina, mamica lui thierry si dara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

eu am pe webshots (sper ca nu e reclama)
intrii pe webshots.com cu www in fata bineinteles.
In coltul din dreapta sus ai sa vezi "Please log in, or sign up for free. " Dai click pe "sign up for free. "
Completezi datele ce i le cere pentru a-ti crea contul. In dreapta paginii ai 2 variante Free care e "moca" sau Premium care e cu "money".Amandoua au "join now".O alegi pe care vrei si click pe "join now".
Dupa ce ai terminat vei primi un e-mail de la ei cu un link pe care dai click.
Astia sunt pasii sa-ti creezi contul!
Sper ca te descurci, daca e ceva ce nu ai inteles spune-mi.
DUpa ce ai creat contul te invat cum sa incarci foto.
Bafta si spor.

Sorana 32+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[Despre Codrin]
Poate va place poza mea...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3" target="_blank">sunt...lo1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruscus spune:

am rezolvat, am cont pe situl respectiv
te rog sa imi spui cum sa descarc poze de pe cd, eu ma folosesc de calculatorul de la servici si nu vreau sa pun pozele pe el sa ma vada sefa se poate incarca direct de pe cd

esti o bombonica ca ma ajuti, discutam de plata la final


"daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." R. TAGORE
florina, mamica lui thierry si dara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Asa...
Intrii in cont pe site-ul respectiv...
Ai insirate mai multe chestii in partea de sus spre stanga putin scrise cu rosu..."home - my shots - upload - browse".Dai click pe "upload".
Iti apare "Select pictures and videos" (pasul 1)si mai jos putin intr-o "casuta" verde scrie "add files".Dai click pe "add files" si se deschide fereastra de unde sa dai jos pozele.Alegi acolo partitia cu cd-rom-ul si selectezi pozele. Pe fiecare pe care le vrei si le dai "open" in fereastra aia.
O sa iti apara o lista cu pozele pe care le bagi.Sper ca am fost coerenta pana acum.

Ai pasul 2 (pasii sunt scrisi intr-o bulina portocalie in stanga...1,2,3,4) "Select album".Aici ai "create new album" ca banuiesc ca nu ai niciunul, dai click pe "create new album" si dai numele albumului (cum vrei tu).Si sa ai bifat "public album".
Pasul 3 e nesminificativ.
PAsul 4 ai "patratelul" verde in care scrie "upload"..dai click pe el.
Si astepti sa incarce pozele.
Sa-mi spui daca ai reusit, sau unde nu reusesti.Nu sunt un bun "explicator".Imi pare rau.

Sorana 34+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[Despre Codrin]
Poate va place poza mea...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3" target="_blank">sunt...lo1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruscus spune:

am reusit, deci esti o buna explicatoare
am avut totusi o problema, nu am reusit sa vad pozele inainte sa le descarc, asa ca ma descarcat la nimereala....

si inca ceva, cum sa adaug albumul foto la semnatura?


"daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." R. TAGORE
florina, mamica lui thierry si dara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

ca sa vezi pozele cand le descarci faci asa:
Cand le incarci si ti se deschide fereastra aia unde dai pe partitia pe care le ai (cum ai zis tu pe CD)ai sus in fereastra in dreapta 4 "chestii"(pictograme)Pui cursorul pe ele si vezi ce scrie la fiecare.Ultima (un patrat-dreptunghi asa cu vreo 6 punctulete in el) este View Menu.Deschizi si selectezi pe "thumbnails" din lista aia si ar trebui sa vezi pozele.

Sorana 34+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[Despre Codrin]
Poate va place poza mea...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3" target="_blank">sunt...lo1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruscus spune:

poti sa imi spui te rog cum sa fac o scurtatura si sa o atasez la semnatura mea


"daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." R. TAGORE
florina, mamica lui thierry si dara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Mergi in pagina de webshots si deschizi albumele
Adica :
my shots - albums
Si ai pagina cu albumul( sau albumele).
SCAnd ai pagina asa cum vrei sa fie vazuta selectezi polologhia aia din bara..
adica: http://www.webshots.com/user/ "bla bla"ce-o mai fi
si ii dai un click dreapta - copy (dupa ce ai selectat) si te duci la profilul tau pe DC si dai la semnatura un click dreapta si "paste".

E ok?
Asta doreai?

Sorana 34+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]
Poate va place poza mea...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=13" target="_blank">sunt...lo1.Se poate un vot?Multumim!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruscus spune:

dupa ce mi-am dat seama ce trebuie facut, am vazut ca obtiunea past nu e activata


"daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." R. TAGORE
florina, mamica lui thierry si dara

Mergi la inceput