Abuzul domestic - in actualitate

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pepene spune:

inaioana,

felicitari!

si eu ma confrunt cu o relatie care cred ca intra in categoria relatiilor abuzive, si deocamdata nu reusesc sa evadez. din pacate, cum ai punctat si tu, un factor a fost si teama de a fi judecata de altii pt. incapacitatea de a parasi relatia atata timp. paradoxal, dar adevarat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Pepene, multumesc , dar nu ai pentru ce sa ma feliciti! Ai grija de tine si aduna-ti forta necesara ca sa poti lua o decizie libera de orice constrangere!

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepene spune:

Multumesc inaioana,

Sper sa gasesc in final puterea sa ma rup. Mi-e foarte teama ca familia si prietenii ma vor judeca prea aspru ca nu m-am rupt mai devreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1177 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pepene

Multumesc inaioana,

Sper sa gasesc in final puterea sa ma rup. Mi-e foarte teama ca familia si prietenii ma vor judeca prea aspru ca nu m-am rupt mai devreme.


Draga Pepene,

parerea mea e ca nimeni nu te va judeca si daca o va face, ce conteaza?
Cred ca inca le pasa prietenilor tai si daca in mon asta nu-ti mai spun sa fugi (din relatia bolnava si de pers fara caracter care-ti este sot), poate este pt simplu fapt ca te vad ca te zbati in continuare sa lupti cu morile de vant si ca incerci sa le inchizi gura cu argumente pro caci nu-i asa? adevarul doare....

nu e normal ce traiesti tu, nu e o relatie de iubire ce aveti voi;
nu e normal ca intr-o relatie in care se presupune ca exista iubire, un partener sa fac sclav din celalalt si sa nu-i ajunga...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui pepene

Multumesc inaioana,

Sper sa gasesc in final puterea sa ma rup. Mi-e foarte teama ca familia si prietenii ma vor judeca prea aspru ca nu m-am rupt mai devreme.


Asta e cel mai prost motiv pt. a te rupe si mai tarziu!

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Si iar: o fata de 18 ani a fost tinuta in lanturi de catre prietenul ei cu care locuia impreuna, si batuta pt. ca o banuia ca il inseala!
Fata a scos certificat medico-legal, dar nu vrea nici in ruptul capului sa depuna plangere la politie.
Trist, dar atit de adevarat si de des ...

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ram0nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yasmine

Si iar: o fata de 18 ani a fost tinuta in lanturi de catre prietenul ei cu care locuia impreuna, si batuta pt. ca o banuia ca il inseala!
Fata a scos certificat medico-legal, dar nu vrea nici in ruptul capului sa depuna plangere la politie.
Trist, dar atit de adevarat si de des ...


Doamneeeee, mi se face pielea "de gaina"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepene spune:

Da, Yasmine, din pacate, este un motiv important pt. mine, irational probabil, dar din pacate, care pt. mine ramane important. Si nu stiu cum sa imi conving mintea sa nu mai creada in el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

aveti cunostinta de vreo asociatie care sa sprijine femeile abuzate, aici in bucuresti?

multumesc mult!

nu e cazul meu din fericire, am o prietena care traieste o astfel de brama impreuna cu baietelul ei de 3 ani jumatate si nu stiu cum sa o ajut!


POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

aveti cunostinta de vreo asociatie care sa sprijine femeile abuzate, aici in bucuresti?

multumesc mult!

nu e cazul meu din fericire, am o prietena care traieste o astfel de brama impreuna cu baietelul ei de 3 ani jumatate si nu stiu cum sa o ajut!


POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca



cauta pe net Fundatia Sensiblu sau da-i un PM lui Catrinutza...
sper sa fie ok....



www.bebelissimo.com/" target="_blank">Bebelissimo

Mergi la inceput