Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

Plante care stimuleaza fertilitatea dupa 35 de ani

(6 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 8
VERONIA
VERONIA

4 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite VERONIA un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu iau ovulante-Clomid(clomifena) si as vrea sa incep cu BU , se poate?

on an application it said, "Don't write here", and she wrote, "Why?"
Mergi la inceput

gogoshika10

316 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigogoshika10 Adauga semn de carte la raspuns Trimite gogoshika10 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Foarte interesant subiectul!Felicitari initiatorului. Pe mine m-ar interesa daca aceste tratamente naturiste au efecte adverse si care ar fi acestea. Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Cristina G.
[url=http://www.pregnology.com/ovulate/35/7/17/8/25/2010][img]http://www.pregnology.com/ovuticker2/35/7/17/8/25/2010.png[/img][/url][url=http://www.pregnology.com]Make an ovulation ticker[/url]
Mergi la inceput

nerama

336 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nerama un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna fetelor, sunt si eu noua pe aici
Mergi la inceput
VERONIA
VERONIA

4 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite VERONIA un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna fetele.....si eu sunt noua... stie cineva sa imi raspunda
branca ursului cu ovulante , merg impreuna??

on an application it said, "Don't write here", and she wrote, "Why?"
Mergi la inceput
lalitzuza
lalitzuza

430 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lalitzuza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Salutari la toata lumea, eu sunt f noua aici pe forum dar citesc de mult ce scrieti voi si azi am decis sa ma alatur voua.Am citit de curand despre efectele benefice pe care le are mierea de albine si scortisoara asupra organismului.Si noi incercam sa avem un bebe dar se lasa mult asteptat... eu am decis sa incep de azi cura asta cu scortisoara si miere de albine >ptr noi un varf de cutit de scortisoara se amesteca cu jumatate de linguritza de miere si se frectioneaza gingiile cu acest amestec pe durata unei zile , astfel incat sa se faca absorbtia iar pentru barbati 2 lingurite de miere in fiecare seara la culcare .Mult succes tuturor si un bebe cat de curand.
Mergi la inceput

ALTESA

1428 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ALTESA un Mesaj Privat  Reply with Quote
fetelor care stie ce se ia pentru pcos?
Si ce rezultate ati avut,mai exista riscul sa reapara la cativa ani?
Mergi la inceput
Enza
Enza

156 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna fetelor! Nu sunt chiar noua pe-aici, dar am scris foarte putin, in acest rastimp. Eu am folosit chiar anul trecut branca ursului si napraznic, incepand din luna aprilie. Din branca ursului am avut pana pe la sfarsitul lui octombrie, din napraznic pana la inceputul lui ianuarie. A luat si sotul meu si n-am avut probleme cu alergii sau alte efecte adverse. Inainte aveam menstruatia intre 27-32 de zile, extremele fiind insa rare. Dupa tratament s-a stabilizat la 28-29 de zile. Nu am luat insa alte medicamente si nici anticonceptionale, prin urmare nu va pot spune ce ar rezulta din astfel de combinatii.
Am fost diagnosticata cu PCOS si atat. Avand in vedere ca toate celelalte functii sunt in ordine, nu am urmat un tratament medicamentos. Eu personal am mai multa incredere in terapia naturista, dar fiecare este liber sa aleaga .
Mergi la inceput
Mlela
Mlela

3 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna!
As avea o intrebare este vorba de Anca Moisa?

Mergi la inceput

antuaneta

4 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiantuaneta Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna fetelor

A luat cineva branca ursului? Poate cineva sa imi dea un sfat din proprie experienta? In cat timp da rezultate? Am citit si eu multe despre aceasta tinctura si nu stiu ce sa fac!
Va multumesc din suflet!
Mergi la inceput

antuaneta

4 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiantuaneta Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Enza

Buna fetelor! Nu sunt chiar noua pe-aici, dar am scris foarte putin, in acest rastimp. Eu am folosit chiar anul trecut branca ursului si napraznic, incepand din luna aprilie. Din branca ursului am avut pana pe la sfarsitul lui octombrie, din napraznic pana la inceputul lui ianuarie. A luat si sotul meu si n-am avut probleme cu alergii sau alte efecte adverse. Inainte aveam menstruatia intre 27-32 de zile, extremele fiind insa rare. Dupa tratament s-a stabilizat la 28-29 de zile. Nu am luat insa alte medicamente si nici anticonceptionale, prin urmare nu va pot spune ce ar rezulta din astfel de combinatii.
Am fost diagnosticata cu PCOS si atat. Avand in vedere ca toate celelalte functii sunt in ordine, nu am urmat un tratament medicamentos. Eu personal am mai multa incredere in terapia naturista, dar fiecare este liber sa aleaga .

Draga Enza,
si eu am mare incredere in terapiile naturiste. Dupa multe cautari am gasit mai multe produse naturiste cum ar fi:
vitex agnus castus
napraznic
branca ursului
muguri de zmeur
maca
Acum te-as ruga sa ma sfatuiesti, nu stiu ce sa fac, care sa le iau?
Multumesc, o seara buna.

Editat de - antuaneta on 09/07/2012 12:34:41
Mergi la inceput
Pag. din 8 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com