Plante care stimuleaza fertilitatea dupa 35 de ani

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela_ghind spune:

foarte bun primul link!! :) MERSI MULT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorinake

mladitele de zmeur sunt foarte bune pentru stimulare ovariana si sunt recomandate pentru chisturi ovariene.


http://infertilitateaeoboala.blogspot.com/


da sunt ok si eu am folosit, trebuie sa fie folosite numai pana cand incepe perioada fertila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_ellia25 spune:

nu am vazut in lista branca ursului care stiu sigur ca dupa tratament se ramane insarcinata..am mai multe cazuri printre cunostinte (si nu numai) care au folosit acest mijloc de a ramane insarcinate..asa ca noroc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

branca ursului e bun de luat si de catre barbati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clara_s spune:

Si eu am luat Branca Ursului, Napraznic si Cretisoara timp de 4 luni (toate sub forma de tinctura - cate o lingurita din fiecare, de 3 ori pe zi, intr-un pahar cu apa, inainte de masa; se gasesc la Plafar), si am ramas gravida. Asta dupa mai multe luni de incercari nereusite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns faurneluta spune:

Buna,a ramas cineva insarcinata din cauza plantelor,oare sunt bune vi le a recomandat medicul ginegolog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edennoa spune:

Am cautat in forum, dar nu am gasit nici un post pe tema Gynease. E un medicament din plante si care echilibreaza ciclul. Nu stiu daca cineva l-a folosit si pentru a ajuta fertilitatea. Daca da, mi-ar place sa stiu mai multe detalii. De asemenea ma intereseaza si cum se ia: din prima zi a ciclului sau nu are importanta?

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORY76 spune:

Buna fetelor !

Sant noua pe aici.Buna Edennoa,mie mi-a dat doctorul ginecolog sa iau Gynease si Prementrid,sint niste pastilute din plante si se iau in orice moment,nu neaparat la menstruatie.Eu le-am luat timp de trei luni consecutiv dar nu am ramas insarcinata. Ma chinuiam de foarte mult timp sa raman insarcinata si aveam un ciclu foarte abundent si dureros.pana la urma am facut mai multe investigatii si am descoperit ca am un ovar polichistic si o trompa slab permeabila caci doar una mi-a mai ramas. acum trei saptamani m-am operat de chisturi si mi-au desfundat trompa prin metoda laparoscopica.Acum mi sa spus sa ma pun pe treba poate ,cine stie? VA PUP PE TOATE SI VA DORESC MULTA SANATATE !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dea_24pan spune:

Buna.Ti-a recomandat vre-un doctor sa iei maca?
si eu incerc sa raman gravida dar cred k mai bn este sa-ti recomande doctorul ma gandesc k poate nu merge chiar la toata lumea.......
Oricum multumim mult pt sfaturi !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikado spune:

Buna fetele!
A incercat cineva tratamentul de reglare hormonala de pe site-ul dnei biolog Viorica Vintila ( carpcon.ro)?

Mergi la inceput