Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

Plante care stimuleaza fertilitatea dupa 35 de ani

(6 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 8
mirela_ghind
mirela_ghind

17 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
foarte bun primul link!! :) MERSI MULT
Mergi la inceput

adrisimo28

1270 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiadrisimo28 Adauga semn de carte la raspuns Trimite adrisimo28 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui sorinake

mladitele de zmeur sunt foarte bune pentru stimulare ovariana si sunt recomandate pentru chisturi ovariene.

http://infertilitateaeoboala.blogspot.com/

da sunt ok si eu am folosit, trebuie sa fie folosite numai pana cand incepe perioada fertila.
Mergi la inceput
s_ellia25
s_ellia25

181 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luis_ellia25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite s_ellia25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
nu am vazut in lista branca ursului care stiu sigur ca dupa tratament se ramane insarcinata..am mai multe cazuri printre cunostinte (si nu numai) care au folosit acest mijloc de a ramane insarcinate..asa ca noroc..
Mergi la inceput

adrisimo28

1270 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiadrisimo28 Adauga semn de carte la raspuns Trimite adrisimo28 un Mesaj Privat  Reply with Quote
branca ursului e bun de luat si de catre barbati
Mergi la inceput
clara_s
clara_s

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Si eu am luat Branca Ursului, Napraznic si Cretisoara timp de 4 luni (toate sub forma de tinctura - cate o lingurita din fiecare, de 3 ori pe zi, intr-un pahar cu apa, inainte de masa; se gasesc la Plafar), si am ramas gravida. Asta dupa mai multe luni de incercari nereusite.
Mergi la inceput
faurneluta
faurneluta

17 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luifaurneluta Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna,a ramas cineva insarcinata din cauza plantelor,oare sunt bune vi le a recomandat medicul ginegolog?

faur
Mergi la inceput
edennoa
edennoa

400 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite edennoa un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am cautat in forum, dar nu am gasit nici un post pe tema Gynease. E un medicament din plante si care echilibreaza ciclul. Nu stiu daca cineva l-a folosit si pentru a ajuta fertilitatea. Daca da, mi-ar place sa stiu mai multe detalii. De asemenea ma intereseaza si cum se ia: din prima zi a ciclului sau nu are importanta?

Multumesc.
Mergi la inceput
LORY76
LORY76

28 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLORY76 Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna fetelor !
Sant noua pe aici.Buna Edennoa,mie mi-a dat doctorul ginecolog sa iau Gynease si Prementrid,sint niste pastilute din plante si se iau in orice moment,nu neaparat la menstruatie.Eu le-am luat timp de trei luni consecutiv dar nu am ramas insarcinata. Ma chinuiam de foarte mult timp sa raman insarcinata si aveam un ciclu foarte abundent si dureros.pana la urma am facut mai multe investigatii si am descoperit ca am un ovar polichistic si o trompa slab permeabila caci doar una mi-a mai ramas. acum trei saptamani m-am operat de chisturi si mi-au desfundat trompa prin metoda laparoscopica.Acum mi sa spus sa ma pun pe treba poate ,cine stie? VA PUP PE TOATE SI VA DORESC MULTA SANATATE !
Mergi la inceput
dea_24pan
dea_24pan

6 Mesaje
Buna.Ti-a recomandat vre-un doctor sa iei maca?
si eu incerc sa raman gravida dar cred k mai bn este sa-ti recomande doctorul ma gandesc k poate nu merge chiar la toata lumea.......
Oricum multumim mult pt sfaturi !!!
Mergi la inceput

mikado

468 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui mikado  Trimite mesaj yahoo luimikado Adauga semn de carte la raspuns Trimite mikado un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna fetele!
A incercat cineva tratamentul de reglare hormonala de pe site-ul dnei biolog Viorica Vintila ( carpcon.ro)?
Mergi la inceput
Pag. din 8 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com