Plante care stimuleaza fertilitatea dupa 35 de ani

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

sper sa ma iertati ca intru la voi pentru cu totul altceva.
Alex, este un copilas de 1 an si 3 luni...dar care are deja 2 operatii la inimioara si urmeaza a 3a in 9 zile.
La semnatura mea gasiti mai multe informatii.


Va rog, cele care puteti, sa ne ajutati sa-l ajutam pe Alex, acum cand inca se mai poate face ceva!


Multumesc mult

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex
26+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raniaa spune:

apropo..se pot lua anticonceptionale dIANE 35 in combinatie cu tratamente naturiste pentru tratarea ovarelor micropolichistice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didiloo spune:

In timpul tratamentului pentru fertilizare se pot bea ceaiuri de balbenele, cretisoara. pot influenta ele evolutia tratamentului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Pe-afara femeile mai iau Vitex cand vor sa ramana insarcinate cu inca un copil dar inca nu au menstra din cauza ca primul este inca alaptat si nu vor sa renunte nici la alaptat. Pe flaconul de Vitex (cel de la Nature's Way - american) zice pe eticheta romaneasca ca nu se ia in timpul alaptatului iar pe eticheta originala nu zice nimic de genul. De ce ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Nu am mai stat pe ganduri si am tinut cont de eticheta originala a produsului si nu de cea romaneasca. Coincidenta sau nu, la numai 9 zile de cand am inceput sa iau Vitex (2 pastile pe zi, impreuna, dimineata - deci 800 mg) mi-a venit ciclul. Cred ca nu e o coincidenta pentru ca acum putina vreme am fost la ecografie la control si imi spusese dr ca e totala pauza pe acolo. Iar de atunci si pana acum alaptatul nu a scazut nicicum ci poate doar a crescut pe alocuri. Deci parerea mea e ca a functionat. L-am cumparat pe cel de la Nature's Way. Acum pe parcursul ciclului nu il voi mai lua si dupa ciclu probabil o sa continui sa iau o doza mai mica sau altfel repartizata. Poate foloseste cuiva experienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

azi am mers la Plafar si mi-am umplut sacosa de medicamente. Am luat trifoi rosu, suc din orz verde, vitex, omega 3, asparagus racemosus si ulei de primula pastile. Imi spune cineva cu ce sa incep?Ca ma gandesc ca daca la iau asa pe toate odata,ma ia durerea de stomac.
Mentionez ca am endometrioza, am fost operata, am facut tratamentul cu diphereline, mi-a revenit CM si acum vreau sa raman insarcinata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

mladitele de zmeur sunt foarte bune pentru stimulare ovariana si sunt recomandate pentru chisturi ovariene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fanta spune:

buna seara,
eu si sotul meu am luat MACA si dupa 2 luni am ramas insarcinata (asta dupa 7 ani de incercari)
succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora2010 spune:

Buna Maca,
zi-mi, te rog, ce fel de probleme aveai? sterilitate primara cumva?
am auzit si eu de pilulele astea si nu stiu ce sa fac...
am auzit si de prof vasile andritoiu care are niste tratamente naturiste pe baza de apicultura...
vreau sa incep si eu un tratament din acesta dar am nevoie de niste detalii, sa inteleg...
eu am sterilitate primara.

multumesc mult

Citat:
citat din mesajul lui Fanta

buna seara,
eu si sotul meu am luat MACA si dupa 2 luni am ramas insarcinata (asta dupa 7 ani de incercari)
succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora2010 spune:

scuze
ti-am zis maca
...e de la tratamente......

Citat:
citat din mesajul lui Fanta

buna seara,
eu si sotul meu am luat MACA si dupa 2 luni am ramas insarcinata (asta dupa 7 ani de incercari)
succes

Mergi la inceput