Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

Plante care stimuleaza fertilitatea dupa 35 de ani

(6 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 8

vias

9055 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite vias un Mesaj Privat  Reply with Quote
sper sa ma iertati ca intru la voi pentru cu totul altceva.
Alex, este un copilas de 1 an si 3 luni...dar care are deja 2 operatii la inimioara si urmeaza a 3a in 9 zile.
La semnatura mea gasiti mai multe informatii.

Va rog, cele care puteti, sa ne ajutati sa-l ajutam pe Alex, acum cand inca se mai poate face ceva!

Multumesc mult

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex
26+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE
Mergi la inceput
raniaa
raniaa

7 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
apropo..se pot lua anticonceptionale dIANE 35 in combinatie cu tratamente naturiste pentru tratarea ovarelor micropolichistice?
Mergi la inceput

didiloo

198 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luididiloo Adauga semn de carte la raspuns Trimite didiloo un Mesaj Privat  Reply with Quote
In timpul tratamentului pentru fertilizare se pot bea ceaiuri de balbenele, cretisoara. pot influenta ele evolutia tratamentului?
Mergi la inceput
alinushca
alinushca

3401 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinushca un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pe-afara femeile mai iau Vitex cand vor sa ramana insarcinate cu inca un copil dar inca nu au menstra din cauza ca primul este inca alaptat si nu vor sa renunte nici la alaptat. Pe flaconul de Vitex (cel de la Nature's Way - american) zice pe eticheta romaneasca ca nu se ia in timpul alaptatului iar pe eticheta originala nu zice nimic de genul. De ce ?
Mergi la inceput
alinushca
alinushca

3401 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinushca un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nu am mai stat pe ganduri si am tinut cont de eticheta originala a produsului si nu de cea romaneasca. Coincidenta sau nu, la numai 9 zile de cand am inceput sa iau Vitex (2 pastile pe zi, impreuna, dimineata - deci 800 mg) mi-a venit ciclul. Cred ca nu e o coincidenta pentru ca acum putina vreme am fost la ecografie la control si imi spusese dr ca e totala pauza pe acolo. Iar de atunci si pana acum alaptatul nu a scazut nicicum ci poate doar a crescut pe alocuri. Deci parerea mea e ca a functionat. L-am cumparat pe cel de la Nature's Way. Acum pe parcursul ciclului nu il voi mai lua si dupa ciclu probabil o sa continui sa iau o doza mai mica sau altfel repartizata. Poate foloseste cuiva experienta.
Mergi la inceput
beatrice75
beatrice75

3657 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibeatrice75 Adauga semn de carte la raspuns Trimite beatrice75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
azi am mers la Plafar si mi-am umplut sacosa de medicamente. Am luat trifoi rosu, suc din orz verde, vitex, omega 3, asparagus racemosus si ulei de primula pastile. Imi spune cineva cu ce sa incep?Ca ma gandesc ca daca la iau asa pe toate odata,ma ia durerea de stomac.
Mentionez ca am endometrioza, am fost operata, am facut tratamentul cu diphereline, mi-a revenit CM si acum vreau sa raman insarcinata.
Mergi la inceput

sorinake

2195 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui sorinake  Trimite mesaj yahoo luisorinake Adauga semn de carte la raspuns Trimite sorinake un Mesaj Privat  Reply with Quote
mladitele de zmeur sunt foarte bune pentru stimulare ovariana si sunt recomandate pentru chisturi ovariene.

http://infertilitateaeoboala.blogspot.com/
Mergi la inceput
Fanta
Fanta

303 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiFanta Adauga semn de carte la raspuns Trimite Fanta un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna seara,
eu si sotul meu am luat MACA si dupa 2 luni am ramas insarcinata (asta dupa 7 ani de incercari)
succes
Mergi la inceput
cora2010
cora2010

10 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna Maca,
zi-mi, te rog, ce fel de probleme aveai? sterilitate primara cumva?
am auzit si eu de pilulele astea si nu stiu ce sa fac...
am auzit si de prof vasile andritoiu care are niste tratamente naturiste pe baza de apicultura...
vreau sa incep si eu un tratament din acesta dar am nevoie de niste detalii, sa inteleg...
eu am sterilitate primara.

multumesc mult
Citat:
citat din mesajul lui Fanta

buna seara,
eu si sotul meu am luat MACA si dupa 2 luni am ramas insarcinata (asta dupa 7 ani de incercari)
succes
Mergi la inceput
cora2010
cora2010

10 Mesaje
scuze
ti-am zis maca
...e de la tratamente......

Citat:
citat din mesajul lui Fanta

buna seara,
succes
Mergi la inceput
Pag. din 8 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com