Menstruatie la 14 zile?!

Menstruatie la 14 zile?! | Autor: miginuk

Link direct la acest mesaj

FETELE, AM O NELAMURIRE... POATE STITI VOI CE POATE FI.... ...

ULTIMA MENSTRUATIE AM AVUT-O PE 15 SEPT .... APOI, PESTE 10 ZILE, PE 25 AM AVUT O MICA SANGERARE, EU AM ZIS :"OK, ASTA-I OVULATIA!" SI AM STAT LINISTITA , AM PRESTAT SI MA GANDEAM CA GATA, LUNA ASTA SE PRINDE SI LA MINE...... DAR DUPA 2 ZILE, PE 27 DIMINEATA M-AM TREZIT IAR CU SANGE CARE PE PARCURSUL ZILEI S-A INTENSIFICAT... NU PREA MULT, CAM 1 TAMPON OB-MINI PE ZI (ADICA NU ATAT DE MULT CA LA O MENSTRUATIE NORMALA) . AZI E DEJA A 3-A ZI, SANGERAREA DA SEMNE CA SE TEMINA .... DAR TOTUSI ..... CE POATE FI? EU ACUM CUM SA O CONSIDER ?! CARE SA FIE PRIMA ZI A CICLULUI MEU? 15 SEPT SAU 27 SEPT?!

HELP....
Aaaa... si sa mentionez..... nu am racit, nu am luat nici un fel de pastile (iau doar acid folic), la burtik simt doar asa.... o jena.... in schimb ma cam dor sanii si sunt fierbinti .... offf...


postat: luni 29 sep 2008 la 12:06 0 vizite, 0 raspunsuri, » miginuk


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras70 spune:

aoleo,ma ia cu groaza cind te citesc.Am in memorie 2 momente in care am patit ca tine,anul trecut si anul asta dupa pierderea de sarcina.Anultrecut am avut singerare intre cicluri,cum povestesti tu,m-am dus la gineco si mi-a spus clar ca nu este singe de mestra,am avut anexita,racisem si am luat antibiotice ,aantiinflamatoare si am stat in concediu medical intinsa in pat pina mi-a trecut.Am luat aiurea si progesteron,asa zicea doctorita,dar am luat degeaba caci ulterior am facut analiza si era bun,deci l-am luat degeaba.
Anul asta am mai facut figura,am avut singerare masiva intre mestre,exact ziua a 14.M-am internat in maternitate,nu am mai stat de vorba,am facut iarasi antibiotice si antiinflamatoare.
Eu m-am chinuit un pic sa stii si de atunci merg infofolita si ma feresc de frig.Probabil ca este o raceala ce ai tu....Eu nu am mai fost nici la mare sa nu racesc, umblu gros imbracata,maninc lucruri calde etc..
REPEDE LA GINECOLOG.DACA te internezi,BAGA-I BANI SERIOSI IN BUZUNAR,NU FACE ECONOMIE,CA NU E DE JOACA!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miginuk spune:

Ingeras70, multumesc pentru raspuns dar nu cred ca e anexita ... am avut odata anexita acum vreo 5-6 ani ... mi-aduc aminte ca am avut dureri MAAAAARI de nu ma puteam tine pe picioare .... atunci da, am fost internata in sputal la Bucuresti, am facut tratament intravenos.... stiu cum e, adica NASPA TARE.
Acum, nu am nici un fel de durere de burtik.... nici macar ca la menstruatia normala..... doar atat ca ma dor sanii, pe laterale....si sunt fierbinti. Deci, de la buric in jos - ca sa zic asa - nu am nimic inafara de o jena minuscula; nu dureri, nu usturimi, nu nimik Nu ma deranjeaza cu nimik. De obicei, la menstruatie am dureri de burta.
Vrem si noi un bb si incerc sa fiu foarte atenta cu ce se intampla cu corpul meu, sa depistez zilele fertile; acum nu stiu care zi sa o consider ca prima zi a ciclului? eu cand sa astept urmatoare invazie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Draga mea,se pare ca din calculele tale ai omis o eventuala sangerare de implantare...Este posibil sa fi avut ovulatia mai devreme ca de obicei,iar aceste sangerari sa fie semnul ca se instaleaza mult ravnitul bebe.Iti doresc sa fie precum spun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miginuk spune:

aerlilian, sa te auda Dumnezeu ... dar totusi .... prima sangerare - cateva picaturi - a aparut in ziua 10 a ciclului si apoi dupa din ziua 13 s-a instalat sangerarea asta care tine de 3 zile- nu e multa si nu e dureroasa (exceptand sanii). M-am gandit si eu la ovulatie si la nidare .... dar totusi eu am citit pe net ca implantarea se face cam dupa 6 zile de la fecundare ... deci ar fi muuult prea devreme .
Of... si eu care ma gandeam ca luna asta BBkul meu e gata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

salut
draga mea, exact asa am avut si eu. ciclu normal, apoi la 10 zile iar citeva pete, apoi rosu .
am zis ca asta e ciclu si gata, ca m-am dereglat.
dar pina la urma am zis sa merg la medic, mi-a zis uter marit, posibil sarcina, m-a trimis la betahcg si aveam valoare 368 , dar deja sarcina mea era pe duca.
imi dau si eu cu parerea ca ai sarcina peste ciclu, si ca astea ar fi de la implantare.
fugi la medic.
eu daca ma duceam de la prima pata poate acum aveam bebe dar........

http://tt.lilypie.com/LOPTp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns foryv spune:

Buna iubita, nu vreau sa te sperii dar la fel a patit prietena mea.A avut o sangerare la mijlocul menstrei si a plecat a 2 zi la maternitate si i-au spus ca este insarcinata,dar din cauza efortului pe care il depusese in ultima perioada (tocmai paralizaze tatal ei) sarcina deja coborase si in 24 de ore l-a eliminat la baie fara sa isi dea seama ca era sarcina ceea ce simtea ea ca curge si nu pipi.Nu stiu ,dar dute la dr URGENT!!!!Am uitat sa iti mentionez dar ea a vut ciclu peste sarcina,a ramas in noiembrie(si i-a venit),in decembrie a venit din nou,iai in ianuare trebuia sa ii vina la sf de luna si sangerarea a avut-o pe la mijloc de luna,atunci si-a dat seama ca e ceva grav,dar a ajuns prea tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miginuk spune:

MULTUMESC fetele pentru raspunsuri.... Ma duc la doctor offf.. . oricum deja sagerarea e pe duca .... dar pot sa merg la doctor cat timp am sange? sau sa astept sa treaca de tot?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras70 spune:

margi cu singerare,ca te controleaza si asa,stiu ei cum sa controleze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miginuk spune:

Neata fetele! Am fost la doctor ieri si revin cu noutati. Cica sangerarea a fost din cauza unui chist ce-l am la ovarul stang .... totul pare ok acum si parca as fi in perioada fertila (?!), mi-a dat sa fac teste de ovulatie, 5zile. Totusi, daca sangerarea a fost din cauza chistului, inseamna ca acum sunt in ziua 19 a ciclului..... e posibil sa am ovulatia asa tarziu? Mie nu prea-mi pare ca am scurgerea aia gelatinoasa specifica ovulatiei..... si oricum testul de ovulatie facut la cabinet a iesit negativ . Si mi-a zis ca dupa 5 zile, dupa ce fac toate cele 5 teste, sa revin la ea si daca sunt negative toate, sa-mi dea tratament pentru stimularea ovulatie.... Nu sunt in zile cam avansate?!
Mie mi-a parut ca la prima sangerare - in ziua 10 - am avut ovulatia. De prestat oricum am prestat chiar si cu cateva ore inainte de a incepe "invazia" ciudatica (care-mi da mie dureri de cap acum ). Credeti ca daca a fost sa fie ovulatie atunci e posibl sa se fi prins in ciuda "uratilor" aia din chist?! si doctorita a zis "E ceva aici in stanga.... si mai e si un chist tot pe stanga.." (adica pe langa chist mai e si altceva)
Oricum, luni ma duc din nou la cabinet..... eu sunt 100% sigura ca toate cele 5 teste de ovulatie or sa fie negative.... dar... in fine.... sa vad ce tratament o sa-mi dea.
M-am suparat un pic, ca pe bilet a scris "infertilitate in cuplu"... offf. ... eu am ovulatie pentru ca acum 5 ani, inainte sa incep sa iau anti-bb, am ramas gravidutza si a trb sa fac avort....
Sper ca nu v-am plictisit, ca am scris cam mult. Poate ma mai linistiti voi.

Mergi la inceput