cada mea din baie este jalnica

cada mea din baie este jalnica | Autor: ioanacojo

Link direct la acest mesaj

si inca o chestie miam pus si usa din termopan la baie iar cand am masurat cada ....ghinion nu iese pe usa si sincer nu as vrea sa o inlocuiesc pe asta din fonta cu una din fibra de sticla sau acril.am fost si mam interesat ofera garantie 5 ani la o cada dar numai la apa nu la greutate :)) pai ce imi iau acvariu pentru pesti ?nu sa fac baie in ea ?caut o firma sa o reemailez sa o reconditionez dar caut ceva serios care da garantie ,daca ma poate ajuta cineva

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

O poti face si singura...

Sorana 32+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[Despre Codrin]
Poate va place poza mea...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3" target="_blank">sunt...lo1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Lorelay cum? Eu am incercat sa reconditionez (de fapt tata nu eu personal) cu spray o chiuveta si s-a scorojit la loc in cateva luni Ce solutie e mai buna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Exista un set special (nu spray, o galetusa cu email si inca niste tuburi), din pacate nu-mi mai amintesc numele, insa trebuie sa gasesti la magazine de profil, noi l-am folosit si cada e ca noua, incredibil de bine a iesit. Insa...vreo doua zile miroase in casa de nu poti sta, oribil. Au trecut deja vreo doi ani si cada arata la fel de bine.

Carmi si Fabiano-om-mare, ca papa:D (20.10.05)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Da asa cum spune Carmi..
Am vazut eu intr-un pliant de la Praktiker sau Brico nu mai stiu exact..era 0,5 l cam 80 ron.

Sorana 32+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[Despre Codrin]
Poate va place poza mea...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3" target="_blank">sunt...lo1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Si eu caut email pentru cada si nu am reusit sa gasesc pana acum, ca a mea s-a ciobit pe ici pe colo si incepe sa rugineasca.

Ioanacojo, nu renunta la cada defonta. Eu am vazut la ai mei care si-au pus cada de acril care e si mai mica si tot s-a ciobit in vreo doua locuri. Adevarul e ca dupa ce au pus-o s-au razgandit si ai mei si au vrut sa o puna la loc pe cea veche, de fonta, dar intre timp le-a fost furata din curte.

"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Pentru ciobituri, la setul de email e si un chit special. Intai acoperi cu chit toate chestiule, gaurelele,etc apoi dai cu email ca si cum ai vopsi. Mai nasol a fost de noi, ca "cineva foarte bine intentionat" a turnat detartrant in cada si a lasat asa 2 zile, si mai aveam putin si ramaneam fara fund la cada. Oricum, tot cu email am rezolvat-o, doar ca am avut nevoie de mai multe cutiute de chit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

eu stiu ca exista acum vreo 8 ani o vopsea din doua componente, emalul si intaritorul si intre ele era o punguta cu chit. se numea rainbow magic, aveau si reclama la tv .
n-am mai vazut-o pe piata si chiar as avea nevoie de asa ceva, am retinut-o ca si-a emailat cu ea cada si chiuveta o prietena si pana acum 2 ani cand a vandut casa, arata ff bine ( cada si chiuveta ).
urmaresc subiectul si poate cineva ne da de stire daca si unde se mai gaseste.


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Am gasit pe internet urmatoarele informatii:
RAINBOW PRODIMPEX, unic distribuitor in romania vopsea email "rainbow magic";
Str. Grigore Alexandrescu 98
Sector 1, BUCURE#65533;TI
tel: 021 211 2156, 021 211 9326
fax: 021 211 6160

Se indura cineva din Bucuresti sa ii sune sa vada daca mai exista si daca mai au aceasta vopsea !?


"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui sanziana72

Am gasit pe internet urmatoarele informatii:
RAINBOW PRODIMPEX, unic distribuitor in romania vopsea email "rainbow magic";
Str. Grigore Alexandrescu 98
Sector 1, BUCURE#65533;TI
tel: 021 211 2156, 021 211 9326
fax: 021 211 6160

Se indura cineva din Bucuresti sa ii sune sa vada daca mai exista si daca mai au aceasta vopsea !?


"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)



am fost eu acolo asta vara ( eram in zona) si nu mai exista firma acolo de vreo 4 ani,nu stie nimeni unde s-au mutat ?

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Mai ati cautat in praktiker sau bricostore?
Ia ca ma uit eu acum pe net in pliantele lor si va zic exact.

Sorana 32+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[Despre Codrin]
Poate va place poza mea...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3" target="_blank">sunt...lo1.

Mergi la inceput