MAMICI si GRAVIDUTE de ITALIA (36)

MAMICI si GRAVIDUTE de ITALIA (36) | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj

grupul nostru...usor, usor ne adunam...


1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17,18,19,20,21,22,23,
24,25,26,27,28,29,30,31,32, 33,34,
35

MAMICI DE ITALIA + i tesorini

Dana7mi- Alessandro
Serj- Sergio + Ambra
Mamii - Alexandru
Piccaflor - Matteo
Katiapam-Giulia
Micio - Eduard
Cristina85ss -Giulia
Roxali - Sonia+ Enrico
Ginger00A.Mihai+C.Grigoriu
Slimatei- Stefania
Alinutza-David+Toma
Daraban-Delia
Alex-Aleksander
Monalac-Antonio
Simonicutza-Tobia
Eryteea-Ingrid
Berarpiri-Ambra
Raluk-Anais Iasmina
Andreicorina-Nicolas
Danangie-Alessio Michelle
Ella81it-

Bidonsky-Andrei
Adinaleguti--Teodor+Cosmin
Neliacris-Cristian



GRAVIDUTZE DE ITALIA




Camicreata-Sebastian
Cherieactiv
Georgyiuly
Bionda

... SI PRIETENE DRAGI

LilianaFi
Diana-g

Adresa noastra comuna e-mail este: mamicideitalia@yahoo.it
pt. parola si alte informatii trimite PM AICI



CUM SE SCHIMBA UN CAPITOL - indicatii pretioase
Te loghezi cu userul comun ... e de preferat sa ai 2 pag. deschise la odisee in acelasi timp. Una la odisee in general, iar cealalta la prima pag. din cap. care urmeaza sa fie schimbat. Pe cea de la odisee te duci la subiect nou ... ii dai titlul (nr. succesiv), iar pe cea de la cap. precedent te duci la "editeaza raspuns", copiezi primul mesaj (ala cu capitolele) cu copy/paste pe pag. noului capitol... iar ca sa adaugi la insiruirea aia de capitole (1, 2, 3 ...) scrii [ url="" ]nr. capitolului vechi[ /url ] fara pauze intre [] am scris asa ca sa se vada formula, iar intre "" se pune link-ul primei pagini de la cap. pe care il schimbam. Si gata !!! Capitolul nou este facut ... Aaaa si te duci pe ultima pag. a cap. vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus, numai ca intre "" pui link-ul cu prima pag. a noului capitol si intre ][ scrii ... capitol nou nr..... sau ce vrei tu, important e sa se inteleaga ca faci trimitere spre noul capitol.

*SARBATORITII ANULUI*

*IANUARIE*
-17/01/1985-CRISTINA
-18/01/2007-NICOLAS (ANDREICORINA)
-19/01/2006-EDUARD (MICIO)
-19/01/1984-BERARPIRI
-20/01/2007-TOMA (ALINUTZA)
-26/01/2000-ENRICO (ROXALI)

*FEBRUARIE*
-08/02/1977-DANANGIE
-21/02/1986-MAMII

*MARTIE*
-06/03/1981-ELLA
-11/03/2007-DELIA (DARABAN)
-14/03/2008- CRISTIAN (NELIACRIS)
-20/03/1974-ALEX
-23/03/2008- ANAIS IASMINA(RALUK)


*APRILIE*
-02/04/1976-GINGER

*MAI*
-11/05/2004-David (ALINUTZA)
-22/05/1978-SIMONICUTZA
-26/05/1981-DARABAN
-28/05/1977-KATIAPAM

*IUNIE*
-7/06/2008-Alessio Michelle(DANANGIE)
-20/06/2007-GIULIA (KATIAPAM)
-25/06/1982-BIDONSKY
-29/06/2008-ANDREI(BIDONSKY)


*IULIE*
-02/07/1971-ROXALI
-13/07/2007-ALEXANDRU (MAMII)

*AUGUST*
-06/08/2006-ALESSANDRO (DANA7MI)
-11/08/1986- NELIACRIS
-14/08/2007-ALEKSANDER (ALEX)

*SEPTEMBRIE*
-02/09/2007-MATTEO(PICCAFLOR)
-21/09/2007
-GIULIA(CRISTINA)
-30/09/2007-AMBRA (BERARPIRI)

*OCTOMBRIE*
-12/10/1976-MICIO
-22/10/2007-SONIA(ROXALI)

*NOIEMBRIE*

*DECEMBRIE*
-12/12/2007-TOBIA (SIMONICUTZA)
-14/12/2007-A.MIHAI (GINGER)
-14/12/2007-C.GRIGORIU (GINGER)
-22/12/2007-STEFANIA (SLIMATEI)
-26/12/1981-SLIMATEI
-31/12/1977-RALUK

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

am facut subiect nou
acum sa va vad!
va adunati?????????



ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna seara fetelor!N-am mai dat nici un semn de nastere de ceva vreme, sunt o lenesa si jumate....
Eu am intrat in a 4 luna de sarcina si astept....astept sa vina martie sa nasc, ca sa pot povesti minunatiile pe care le povestitin voi despre copii vostri.
Bionda: cum e la 7 luni de sarcina....eu pana acum m simt ca si cum nu sunt insarcinata, avand in vedere ca nu mi-a fost rau niciodata si nici nu m-am ingrasat....mi se vede putin butica.Cursurile vreau si eu sa le fac.Tu cum faci? te-a indrumat medicul care te urmareste?
Spun si eu La Multi Ani tuturor aniversatilor, mamici si bebiti!
Roxali:avem aceiasi zi de nastere...sunt curioasa daca ai acelasi caracter ca si mine!!!Eu sunt, cum ar spune iubitelul meu "belmejita", adica cam cred ca tot ce zboara se mananca si ca toata lumea este bine intentionata.De multe ori o patesc!Dar nu ma invat minte.Asa sunt eu!
va pup, poate reusesc sa vin mai des la intalnirea cu voi, mai povestim.

georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

vroiam sa spun ca nu am mai dat nici un semn de viata...nu semn de nastere, sunt prea cu gandul la sarcina ca sa mai gandesc.Tre sa ma intelegeti!


georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Giorgy-te intelegem hormonii hormonii
te cred ca abia astepti sa nasti,doar ca atunci nu o sa mai ai asa mult timp ca acum
o sa fi intre papete cambio bagnetto.....si multe altele
super ca nu te-ai ingrasat
eu am ramase 2 kg nu se vad tare dar le am pe aripioare si putin pe burtica acolo e zona critica :))
hai ca azi am cam forumat :)



ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

[red]Berarpiri[/red]-va apropiati cu pasi repezi de primo compleanno
la ce v-ati gindit?



ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Katia,multumim!
Dar voi cum ati sarbatorit inca o lunita adaugata? Pozici ati mai facut?

Georgiana,e bine daca nu te simti ciudat,mie chiar de la inceput parca mi se intindeau toate prin burta
Prin luna a 7-a incepi sa te simti greoaie,sa obosesti repede cand mergi,sa te doara mijlocul,nu mai zic cate drumuri la baieDar,in acelasi timp,realizezi ca mai e un pic si te duci la marea intalnireUltimele saptamani zboara cel mai repede...

Pup toate fetele!

Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Buna dimineata!
Giorgianaeu am avut de toate la sarcina asta;greturi,varsaturi,dureri de cap,sangerare menstruala pe la vreo 3 luni care a durat cam 3 zile si care m-a speriat f tare dar doctorul nu mi-a zis nimic dupa care au urmat stari de lesin pe strada,pofta de mancare n-am avut cu toate ca m-am ingrasat f mult(in prezent am 17 kg in plus)plus uneori dureri de dinti.Acum imi este mai bine au trcut astea si au venit altele adica am inceput sa am probleme cu insomnia.Pe bebe il simt f des,cred ca o sa fie un bebe puternic deoarece bate chiar f tare.Acum sunt putin ingrijorata pt ca m-i se pare ca am burtica mica fata de alte gravide si chiar vroiam sa intreb mamicilevoua de la 7 luni v-a mai crescut burticutza?Cursurile prenatale de care ma intrbai am sa le incep pe 8 oct si ca sa_ti raspund la intrbare m-a inscris asistenta doctorului meu ginecolog pt ca, daca nu ma insel, ea se ocupa de cursurile acestea.A..si stai linistita in privinta instinctelor de mamica ca nici eu n-am simtit ca sunt gravida pana n-am inceput bebe sa-l simt pe bebe si l-am simtit destul de tarziu cam pe la 20 de sapt sau putin mai mult nu mai tin minte bine.
Fetelorvroiam sa va intreb ceva citeam de epidurala si din cate am inteles e un calmant care te ajuta la nastere si eram curioasa voi l-ati facut?se face la cerere sau i-a medicul decizia asta?

evl p

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Si ca sa nu uit am dat la profil prsonal si scria ca la pagina mea inca se lucreaza.Nu stiu de ce nici culorile ,marimea scrisului si toate chestiile alea nu le-am avut de la inceput de aceea m-am chinuit eu atunci.



evl p

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Neatza!

Bionda,pe mine ma intrebau daca astept gemeniDesi nu mi se parea ca am cine stie ce burta.Dar cu hainele de iarna,paream si mai si.Totusi,marimea burtii difera de la o persoana la alta,e normal sa fie asa,deci nu te impacienta.
Pentru epidurala trebuie sa pregatesti din timp un dosar ,faci niste analize de sange mai deosebite, o electrocardiograma,te intalnesti cu anestezistul, eu nu stiu prea multe ca pe mine m-a sarit randul,iti vor explica mai bine fetele care au facut-o.Dar esti singura care decizi daca vrei sau nu.Ma insel,gagici?!

O zi buna!


Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

neatza..
katiapam hai mai ca alex e un cumintel giulia

bionda Fiecare burtica are dimensiunile ei..nu te ingrijora ca e prea mica sau prea mare atata timp cat doctorul iti zice ca esti OK.Eu nu am facut anestezie ..dar shtiu ca trebuie sa faci niste analize inainte pentru anestezie se fac undeva in luna a 8 a de sarcina.

georgy bine ai revenit te asteptam mai des.Stay linishtita daca nu ai greturi etc...mai bine zi mercic ca ai scapat bucura-te de sarcina cat poti.



Mami de Alexandru din 13.07.07

Pov. nasterii

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput