Takoyaki

Takoyaki | Autor: Andrada

Link direct la acest mesaj

A mincat cineva, sint bune? (un fel de perisoare de caracatita).
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Da,da!Yo,yo

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas

www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Pozici
www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Noutati
www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Amira scolarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Ok, ca te-am prins si esti o dulceata ca intotdeauna, ce imi mai recomanzi? Mergem la cel mai mare magazin (ca un mall) japonez din afara Japoniei (au librarie, supermarket, restaurante...etc). Eu stiu numai miso, o sa-mi iau Pocky supply pentru 10 ani, si niste salata de alge. Ce mai e bun? Ceva cu squid ink?
Merci,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Si io
Recomand sa papati orice...okonomiaki,oyakodon,gyudon(nush daca se prepara acolo),udon iarasi e bun.Si lista e lunga...o las pe Hannen sa-ti povesteasca...fug la munca.


Jurnal de mogalneata
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Andrada,uite arunca un ochi aici si vezi la ce salivezi

http://www.indobase.com/recipes/category/japanese-recipes.php

Sa stii ca depinde si de sezon .De ex. cind e frig fac oden, nabe(one pot dishes),sukiaki.Depinde si de gust,daca-ti place ginder-ul poti incerca si okonomiyaki vezi ca si takoyaki au ginger murat,mie la inceput nu-mi placea de nici o culoare .Acum dupa nasteri m-am schimbat,mor dupa ginger,da` numa ala crud.
Da` takoyaki maninc!

Cred ca in okonomiyaki poti baga si squid,da` la ink nu ma bag,chiar n-am incercat decit pe "blatu" de bucatarie.

Hai sa-ti zic yaki inseamna fript!La yaki asta adauga tako ,adica caracatita si vezi ce iese.Asa si cu suki(a place)...frigi ce-ti place ,okonomi(dupa gust)...la fel,bagi in compozitie ceea ce iti place tie.
Dar locurile "consacrate" au retele lor la care tu adaugi sau scoti ceva din ingrediente.
Ce sa-ti mai zic,tempura,soba,udon,shyabu-shyabu,raamen(un fel furat de la chinezi,noodle in supa,probabil il stii,da asta`i asa,mai de fast-food ,nu-i asa high class)
Pe linga miso,mai au si clear soups care pregatite de un pro,wow,sunt nemaipomenit de fine(ce caracterizare)

Daca-mi mai amintesc ceva iti zic,acum salivez(imagineaza-ti ce bine mai prins,in post am balele pin` la brau)

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas

www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Pozici
www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Noutati
www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Amira scolarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

daca voi salivati ce credeti ca face o biata gravida care acu e departe si de State si de Japonia???? va uraaaasc


R

macar attachement la mail se pot trimite galuscutele alea de caracatita????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Am notat hannen, devylla, merci.
Sorry roxanaz
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

andrada, inca un motiv sa te vizitez cat de curand.

philip&andreea

Mergi la inceput