Campanie de responsabilizare a autoritatilor (5)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Trimit si eu acum celor cu literele B si C.


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

elenada din pacate nu cunosc pe nimeni in televiziune. la ce emisiune se va discuta despre asta ? as vrea sa o vad si eu. si la ce ora va fi difuzata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Am primit deja raspunsuri, vad ca politicienii sunt mai receptivi decat ziaristii, doar nu e campanie electorala degeaba
Le-am mutat pe toate aici, ca sa nu mai caut pe fiecare pagina.
1. Stimata Doamna X,
Am luat la cunostinta problema cu care dumneavoastra si tineretul din Romania se confrunta. Vom incerca sa ajutam la schimbarea situtiei actuale si va vom contacta indata ce gasim o solutie pentru sustinerea financiara de catre stat a cuplurilor care au nevoie de proceduri de reproducere asistata medical.Cu respect,
Tabita Habina

Asistent MEP Marian Zlotea

Parlamentul European, European Parliament
2. Salut!
Am raspuns pe site. Ramanem in contact.Toata sustinerea!
Gabi Cretu
3. Buna ziua, ma bucur ca ati apelat la mine!Ati batut la o usa deschisa!E o problema reala si de mare actualitate pentru Europa, altfel ne plingem inutil de imbatrinirea demografica!Nu ma mir deloc ca ministerul sanatatii din romania da un asemenea raspuns!Ma gindesc la cea mai buna cale de abordare si va tin la curent!
PETRE Maria" <maria.petre@europarl.europa.eu>
Si uitasem sa va informez ca le-am trimis mesaj la toti din listuta
Gabriela Cretu a raspuns la petitie cand a semnat-o:
Legea privind sanatatea reproducerii si reproducerea umana asistata a trecut de Parlament in 2005 cu probleme grave de constitutionalitate; a fost intoarsa de la promulgare si modificata in Camera. Nu mai sunt membra in parlamentul national si numai stiu ce s-a intamplat mai departe. Dar legea era proasta in partea de reproducere asistata. Pentru finantarea de la sistemul de asigurari nu e nevoie de lege ci de Hotarare de guvern (sa fie trecute procedurile in lista serviciilor medicale respective).
Am transmis modelul belgian al legii, care pare mai buna, unei persoane care militeaza, de asemenea, pentru acelasi obiectiv. Aveti tot sprijinul politic pe care-l pot mobiliza, daca e nevoie.
4.
Buna Ziua!
Va scriu acest mail in calitate de consilier la doamnei europarlamentar Rovana Plumb. Am citit cu interes mailul dumneavoastra si as avea nevoie de cateva informatii suplimentare....daca se poate un numar de telefon la care puteti fi contactata? Multumim frumos si astept cu interes raspunsul dumneavoastra!
Cu stima, Nica Marius.
5.
Stimata doamna X,
Am primit mail-ul dumneavoastra si este intr-adevar o tema de interes pentru mine. Deoarece momentan sunt in sesiune la PE va rog sa imi permiteti sa revin cu un mail in viitorul apropiat.
Toate cele bune,
Cristian Busoi
6.
Stimata doamna X,
In numele domnului Severin, va multumim pentru email-ul dumneavoastra si pentru increderea pe care ne-ati aratat-o in a ne impartasi problema dificila cu care va confruntati. Ca urmare a solicitarii dumneavoastra, domnul Severin s-a aratat receptiv fata de petitia postata pe Internet si va asigura de sustinerea dumnealui. In plus, pentru a intreprinde masurile necesare la nivelul Parlamentului European cu scopul de a face cunoscuta problema infertilitatii din Romania, va recomandam sa luati legatura cu Cabinetul europarlamentarului Victor Bostinaru, membru activ in cadrul Comisiei parlamentare pentru Petitii. Datele sale de contact sunt:
victor.bostinaru@europarl.europa.eu
Tel: +32 (0)2 28 45832
Fax: +32 (0)2 28 49832
Speram ca actiunile dumneavoastra sa isi gaseasca ecoul si la nivelul forurilor europene.
Numai bine,Roxana Rizea Assistant to MEP Adrian Severin Chairman of the Delegation to the EU-Ukraine Parliamentary Cooperation Committee Bāt. Altiero Spinelli - 12G30160, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Bruxelles/Brussel
Tel. : +32 (0)2 28 37811
7.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Hehe, uite ca astia s-au miscat mai repede, par a se fi contaminat de la atitudinile bruxelleze. Deocamdata, nimic concret, desigur, dar o sa tragem de ei.

Multumesc mult, RalMar, ca ti-ai facut timp sa contribui. Te rog, pune-i Gabrelei Cretu si articolul meu pentru jurnalisti, in care povestesc ce s-a intamplat pana acum (chiar, o sa trebuiasca sa il actualizez).

Edit: de fapt, trimite-le tuturor, celor trei care au raspuns - te rog.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna
Trimit si eu mail domnilor euro parlamentari daca mai este nevoie.
Literele D,F si M
E ok asa?
Rocsi nu stiu cand va fi emisiunea sau cum se va numi.Asteptam telefonul doamnei Avram.
Cand vom sti o sa anuntam pe toata lumea.
pup

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

A trimis RalMar la toata lumea, ca e harnicutza. :)

Citat:
citat din mesajul lui RalMar

Si uitasem sa va informez ca le-am trimis mesaj la toti din listuta



Dar stai linistita, Elena, ca mai inventez eu cui sa trimitem.

De pilda, primului ministru, memoriu adresat personal (nu la Secretariatul General al Guvernului), ca tot vad ca-i suuuuupergeneros acum, in campanie. O sa adaptez un text (asta-i fain, ca acum avand texte pe mai toate tiparele, trebuie doar adaptate minimal).

De la presedintie nici un raspuns (de fapt, nu stiu daca au trecut cele 30 de zile)?

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

elenada am trimis eu la toti ceilalti din lista, de la C pana la sfarsitul listei, dar poti trimite si tu, sa vedem poate primesti mai multe rspunsuri, sau poate sunt diferite.
luca de raspunsuri ma ocup maine (sper sa am timp). Si mereu m-am implicat in campanie, am trimis mailuri, povesti, chestii, trestii, dar daca nu am primit raspunsuri nu am mai raportat pe forum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalMar spune:

Si am trimis si pe adresa guvernului un text adaptat la situatie dar cred ca l-am trimis degeaba. Daca tot avem nevoie doar de o hotarare de guvern cred ca trebuie sa-i stresam pe acesti domni la maxim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Fetelor, n-am trimis inca tuturor deputatilor si senatorilor. Eu mai trimit azi la Mures si Bistrita Nasaud. Au mai ramas judetele: Calarasi, Cluj, Dambovita, Gorj, Hunedoara, Ialomita, Ilfov, Maramures, Mehedinti, Olt, Prahova, Satu-Mare, Salaj, Sibiu, Teleorman, Timis, Tulcea, Valcea si Vrancea. Se mai inscrie cineva?

RalMar Multumim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

ok atunci stau linistita.
poate mai trimit la senatori
va zic daca trimit
pup

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput