Ceaiuri permise in sarcina

Ceaiuri permise in sarcina | Autor: Adrriana

Link direct la acest mesaj

Buna...Am 2 luni si un inceput de raceala...Pot bea ceai de tei sau musetel?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Ceai de tei sigur poti bea,insa de musetel nu stiu nimic. Sanatate multa!

Andreea
36+ Eva Maria
poze
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Poti bea si ceai de fructe cu lamaie si multa miere si mai poti lua si pastilute Homeogene cand te doare gatul.

Tecky - mamica fericita de ANA-RALUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns renataozana spune:

Buna,eu am racit in saptamana a 14 ,era si foarte frig afara ma durea si gatul ingrozitor si nu am vrut sa iau nici un fel de medicament.Am avut noroc cu tratamentele soacrei mele adica ceai de tei amestecat cu multa miere si cate o lamaie stoarsa + 3-4 picaturi de propolis.Sincer in 4 zile n-am mai avut nimic si ma simteam super.Nu e prea grozav gustul dar
e eficient.


Renata..Mami de Alex si piscotel micut de 33 saptamani


http://tickers.baby-gaga.com/p/dev306pbs.png" alt="pregnancy due date" border="0" /></a>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peanut spune:

Eu tin minte ca e permis sa le bei pe amandoua. Stiu ca nu e indicat sa bei ceai de zmeura ,pe care e bine sa il bei in perioada in care trebuie sa nasti, dar nu mai stiu exact pentru ce e recomandat - accelereaza nasterea parca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk.m spune:

ceaiurile pe care le-ai spus sunt permise, restul de ceaiuri nu prea, mai ales cele de ghimbir, ceai negru, verde, si altele pe care chiar scrie pe cutie. pt dureri de gat eu am folosit cu succes lapte fierbinte cu muuuuulta miere, si de asemenea pt raceala sau inceput de raceala oscillococcinum. se poate da si la bebe, cate 1-3 granule, cand ti se pare ca e mai "mucos".

Mergi la inceput