Va rog ajutor - unde in Grecia

Va rog ajutor - unde in Grecia | Autor: totonica2001

Link direct la acest mesaj

Buna, vrem sa plecam in Grecia saptamana viitoare - deci in jur de 17 septembrie. Mergem cu masina impreuna cu Adi, care are 2 ani, deci vreau undeva mai in centru-sud, undeva unde apa sa aiba 24gr, dar cat mai aproape posibil. Mai vreau la un hotel de 4 sau 5 stele, aproape de plaja, nu pe insule, intr-un oras cu multe magazine, restaurante... Apelez in primul rand la cele care ati fost acolo

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Totonica,noi am fost anul asta in Paralia-Katerini!e o statiune cu de toate,aproape de Tesalonic,cu magazine multe,restaurante...linistita,cam ce iti doresti cand ai copliasi!hotelul unde am fost este Panorama,pe plaja-e superb,cu mic-dejun consistent,cu sezlonguri...apa marii e minunata,plaja e curata..ce sa zic,am venit f multumiti!


Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008




Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totonica2001 spune:

cred ca e frumos, dar la sfarsit de septembrie apa marii este rece, de asta vreau in sud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Cred ca poti incerca Zakynthos. Sunt cam 1500km.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totonica2001 spune:

Multumesc de raspuns, dar, repet, nu vreau pe insule

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Nafplio. Vechea capitala .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Uite un site care iti arata temperatura marii in momentul de fata:
http://www.eurometeo.com/english/sst

Da pe Eastern Mediterranean si ai sa vezi mai clar temperatura apei in zona Greciei. Nu par a fi diferente mari intre nord si sud, mai degraba intre est si vest.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eld spune:

Nei Pori, o statiune mai jos de Katerini, linistita, ideala pentru familii cu copii, cu o plaja uriasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Pelion, Nafplio, Tolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

noi am fost in Halkidiki, pen. Sithonia, langa Neos Marmaras ... foarte frumos dar nu stiu cat de cald e in septembrie

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuppy spune:

Pai depinde in primul rand ce vreti sa faceti si cati bani/timp vreti sa cheltuiti. Daca vreti doar sa stati la plaja, cred ca nici nu merita sa bateti drumul pana in Nafplio/Peloponez, desi ca zona mie, personal, imi place foarte mult.

Mergi la inceput