Emma - continua sa lupte cu cancerul * 7 *

Emma - continua sa lupte cu cancerul * 7 * | Autor: Mariaa

Link direct la acest mesaj

cap.1 , cap.2 , cap.3 , cap.4 , cap.5, cap. 6

artea dreapta, inghinal-femural si parailiacal modificari care trimit la recidiva, metastaza. Se recomanda examinarea UH, respectiv examinarea CT de diagnosticare a regiunii parailiacale mai īnalte. Īn localizare mai īndepartata nu se poate confirma metastaza.

Acestea sunt conturile in care se poate dona:
-cont:ABN AMRO-sucursala Timisoara:RO70ABNA3600001000487849 lei sau euro
-cont:Banca Transilvania-sucursala Timisoara
-lei:RO56BTRL03601201E14081XX
-euro:RO31BTRL03604201E14081XX
pentru Ciolac Emma Aida

Cei care au donat:

-aissa 50 ron
-Gabitz78 50 Ron
-Cosmina(matusa Sabinei) 500 Ron
-sirimie 100 Ron
-Onitza 100 Ron
-Felis 50 Ron
-monica-elizabet 200 Ron
-Balbina 50 Ron
-Lilia Toma 50 Ron
-miche 100 Ron
-Vicky 20 Ron
-Violeta69 100 Ron
-andreap 50 Ron
-ralcat 50 Ron
-Liana30 100 Ron
-urziceanu 100 Ron
-alina ior... 100 ron
-tanaion 50 ron
-sc. Stoc ... 50 ron
-georgi75 50 ron
-N.. Andreea 200 ron
-MADYN 100 ron
-MADYN 100 ron
-Stefan D.. C 200 ron
-karula 600 ron
-C Ana 40 ron
-C... Ioan Cipria 100 ron
-daphnyie 100 ron
-Anina_n 35 ron
-Andr... VM 30 ron
-Cornelia 50 ron
-Alina Morostes 50 ron
-Andreanum 50 ron
-B Daniela-A 200 ron
-Miramar 200 ron
-liliac1 100 ron
-women 13 250 ron
-mQQm 50 ron
-Andreea C. Ant.. 50 ron
-MsLara 100 ron
-doroty_5 100 ron
-Parichi Daniela 150 ron
-laura69silk 100 ron
-rolo 30 ron

-claudia74 30 euro
-anonim 1.000 euro



Am trimis Mariei pentru Emma, prin MoneyGram suma de 222USD (clic pe suma pentru vizualizarea chitantei). - am primit suma si va multumim din suflet
cont paypal:
- _20.00USD Uta_ciun
- _25.00USD Adriana
- _25.00USD Sinzi_ana

- _10.00EUR Helbi
- _15.00EUR Prixi
- _25.00EUR Genia
- _10.00EUR Panda77

- _20.00CAD LiaMaria
- _25.00CAD Rall
- _30.00CAD Maru
____________________________
- 221.64USD Total paypal+pliculete (clic pe suma pentru vizualizarea actualizarilor)

Va multumim din suflet si va dorim tot binele din lume


Aida
DISNEYLAND PARIS 2008

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Citat:
citat din mesajul lui principe

Multumim de vesti,eram mai fericite daca erau mai bune dar,mai este timp si de mai bine.
asteptam sa mergeti la constanta si serghei sa fie ingrul vostru bun.


va iubesc si va pup.

maine va dau tel..fugi si dormi un pic

Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Multa, multa sanatate ii dorim si sa dea Domnul ca tratamentul cu spanz sa-i faca bine. Am auzit de multe cazuri vindecate cu tratamentul asta , trebuie incercat !! Multa putere si curaj !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

Ciao dragelor! Ma bucur sa va citesc si la toate!
In primul rand imi cer mii si mii de scuze ca nu am mai intrat , dar pur si simplu nu pot. Este foarte greu de explicat ... oricum Kissy e mai toata ziua la calculator si nu vreau sa o deranjez ca sa o tin cat mai mult in repaus.
................
Partea cea mai proasta este ca nu am vesti bune . Din pacate piciorul continua sa se umfle si acum chiar parca a luat-o razna. Au fost momente in ultimele saptamani cand era umflat seara , iar pana dimineata se desumfla ... dar de vineri parca tot in ciuda ne face ... iar tumorile sunt tot mai mari.
Kissy nu se plange de nimic , doar ca ar vrea sa se plimbe sa umble ... dar eu trebuie sa o tin cat mai mult in repaos

Azi dr de la Biorezonanta m-a scos afara din cabinet si mi-a spus mai pe ocolite ca nu prea are rost sa mai fac pt ca in atatea saptamani trebuia clar macar sa se stopeze ... si ma tot intreba ce optiuni mai am.

Raspunsul de la Viena a sosit dar sunt pur si simplu aberatii. Ori eu am luat-o razna ori ... Cei de acolo spun ca e bine ca nu am mai facut chimio ca este f clar ca nu mergea si ca ar trebui operat si facuta radioterapie , dar eu sincer ma intreb cine se baga sa o macelareasca in atatea locuri si mai ales ce radioterapie mai poate face ea cand acum 2 ani a facut deja doza maxima admisa , iar acum ar trebui sa iradieze 3 zone mari din care 2 cu probleme ... clar in Romania nimeni nu imi face , iar in strainatate o baga in aplazie medulara ... si iar nu se rezolva nimic ... oricum nu stiu ce ar rezolva mai ales ca am mai facut asta cand in organism mai erau doar cateva celule iar boala era tinuta bine sub control ...

Singura optiune ar mai fi Serghei care a zis ca dupa 15 sa merg la el ca sa inceapa tratamentul cu spanz ... este un om care vede multe si departe ... testat de multe ori deja

Oare ce as mai putea sa va mai zic ... eu dinainte sa ma intorc de la Constanta sufar de insomnii groaznice si nu prea dorm (de obicei macar la 3a.m. opresc calculatorul ... dar ajung in pat pe la 4 jum ... la 5 deja sunt nervoasa ca Ene e si el in vacanta si sting tv-u ... restul cu ochii pe pereti

Kissy incepe deja sa semnaleze , organismul ei transmite deja semnale iar eu le cunosc foarte bine ochii ei sunt obositi ... se vede clar ca nu ii este bine ...

Va pup dragelor , aveti grija de voi si mii de multumiri ca va ganditi la noi


Aida
Votati un www.tamagochi.ro/pet-Pishcotel" target="_blank">Pishcotel

DISNEYLAND PARIS 2008




Aida noastra draga si scumpa...te-as ajuta si nu stiu cum ...
...te-am bagat si eu ...in secventza "rugaciunea"...din programul meu de viatza...pe care incerc de ceva vreme s-o respect...candva mi se parea o pierdere de vreme...acum pot sa spun ca mi se pare "ancora" ...catre cer...catre iubirea suprema...de care totzi avem nevoie intr-o mai mica sau mai mare masura...pt a putea naviga in oceanul acestei lumi plina de vartejuri si rechini....

te pup pe sufletel... care se numeste Emma si te imbratzisez tare tare...luptatoarea noastra...care sper sa devi invingatoarea noastra...

mihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Maria pot sa iti modific primul mesaj ca sa arate normal si sa pun link la capitolul precedent?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Aida, scumpa, sunt alaturi de voi, cu tot sufletul, am vorbit aseara, destul...poate ca undeva exista minunea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Aida, multumim ca ai avut puterea de a intra sa scri despre voi !
Suntem alaturi de tine si de Kissy, cu ganduri bune si rugaciuni ! Fii puternica si curajoasa in continuare !Nu-ti pierde speranta !
Doamne ajuta sa se intample ceva bun la C-ta !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

aida, suntem alaturi de tine

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Sanatate multa micutei tale Aida si tie la fel...sa va aibe Dumnezeu in Paza Lui


monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

AIDA, tinem pumnii pt tratamentul incepand cu 15! DOamne ajuta sa revii cu vesti bune!!!!!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Ce mai face Emma? Sper ca tratamentul sa aiba efecte bune cit mai repede

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput