baby drink-pro si contra

baby drink-pro si contra | Autor: carrie

Link direct la acest mesaj

buna fetelor,

ce parere aveti de preparatul BABY DRINK?l-ati folosit?cat timp?a avut rezultate?
eu ii dau fetitei meile de doua luni jumate, de cateva zile acest produs si doarme mult mai mult in timpul zilei plus a inceput sa manance ceva mai bine, pentru ca manca f prost.
am inteles ca face si pofta de mancare, are si efect linistitor dar constipa si oare nu da dependenta?ce stiti?
pentru ca am senzatia ca ii ajuta f mult dar mi-a frica de efecte secundare.

multumim

cristiana si bb Theodora Alexia

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EDDY spune:

Cristiana,eu i-am dat fetitzei mele Baby-drink timp de vreo 3 luni.Uneori ii dadeam kiar o data pe zi,in loc de ceai shi pe post de calmant impotriva colicilor.Nu am avut nici un fel de probleme din aceasta cauza,nici constipatzie nu i-a produs,pofta de mincare nu s-a skimbat dar eu am avut gargaritza mincacioasa de la inceput,asha ca...nu vad ce reactzii adverse ar putea da.Dar daca ai in continuare dubii,mergi shi cere parerea unor medici-farmacishti shi te linishteshti.Eu am mers pe mina mamei mele,caci ea mi-a trimis din Romania Baby-drink,deoarece ma tot plingeam la telefon ca aici nu se gaseshte nimik pentru colici,ea s-a interesat shi mi-a trimis asta alaturi de ceai Baby-calm,picaturi Bonnisan shi Sab-Simplex tot pentru colici.
Sanatate shi la bb Theodora-Alexia




Eddy & Antonia Naomi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marianar spune:

Vladut a baut pana la 10 luni Baby drink si nu a avut nici un fel de probleme. Pe la 7 luni ajunsese sa bea cam 250ml pe zi, iar pe la 8 luni am inceput sa-l mai diluez, puneam un plic la 100ml apa pt. ca era prea dulce si ar fi baut non-stop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisa spune:

Diana bea Baby Drink de la 3 saptamani, acum are 2 luni jumate. Ii place, il fac putin mai slab, un plic la 100 ml apa. Nu are colici, bea cam 200 ml/zi. Pofta de mancare are suficienta, cat despre scaune sunt rare. Are un scaun la 3-4 zile. Am incercat si sa ii schimb ceaiul si sa ii dau ceai contra colicilor normal, dar scaunele sunt la fel. Deci nu sunt din cauza lui asa de rare.
Eu sunt multumita de el.

Denisa&Diana (2.5 luni)

Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

Si eu am fost multumita de Baby Drink. Dar, intre timp, am dat peste "BABY CALM" pe care-l folosesc si acum.
Nu am auzit pareri contra. Ba mai mult, stiu persoane care inca-l folosesc si la copii mai maricei(10-11 luni).

Angi si gemenii
"Cu cat zbori mai sus, cu atat vezi mai departe" Richard Bach-<Pescarusul Jonathan Livingston>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta spune:

Si eu i-am dat baby drink,si-i placea tare mult,mai mult decat laptele . Ii calma colicile.Acum avem aproape 7 luni si nu mai bem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puppe spune:

Si Andradei ii place Baby Drink, desi il bea cu seringa, fiindca nu vrea din lingurita si inca n-am gasit modalitatea de a-l turna direct in sanii mei...Nu mi s-a parut ca ii provoaca constipatie, scaunele au ramas la fel.In plus, am mai scapat de colici, ceea ce, la 6 saptamani, e mare lucru.In orice caz, presupun ca are un gust f.bun, ca pisi a mea plescaie de placere cand il bea.
Va multumesc voua, celor care ati scris despre el, fiindca altfel n-as fi aflat de el, si picaturile Sab Simplex n-au avut nici un efect la colicii Andradei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebetica spune:

Am folosit Baby Drink din prima zi de cand am ajuns acasa de la spital pana la varsta de 8 luni si am fost foarte multumita. Am renuntat la el pentru ca am incercat Baby Calm si i-a placut, fapt pentru care am renuntat.

In plus nu se gaseste foarte des si am vazut tatici care cumparau cate 10 cutii .

Bafta si fruntea sus.

Ioana si Stefan Dimitri
http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungureaa spune:

Buna !
Ma bag si eu in discutie, cu toate ca nu folosesc Baby Drink, fiind in Canada. Am citit ca sint mamici care dau cite 200 ml din acest preparat, oare nu e mult ? Al meu nici apa, nici ceai nu primeste asa mult, adica nu-i dau eu asa mult, ca sa aiba loc de lapte. Ce contine acest baby-drink ? daca e ceva calmant, m-ar interesa sa stiu mai multe despre el...

Adina si bebe Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

Draga ungureea,
Eu ii dau lui Andy inca de la iesirea din maternitate,s-a dovedit a fi bun cand era micut.Acum ii dau din obisnuinta,asa ca sa nu bea apa.Am avut zile in care i-am dat chiar 500 ml ceai.Asta datorita faptului ca nu se calma cu lapte,era satul dar somnoros si ceaiul il calma,eu asa cred.Dar nu se poate numai lapte....
Sa auzim de bine
Dana si bb Andy

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puppe spune:

Draga ungureaa, dupa cum scrie pe cutie, fiecare pliculet de Baby Drink contine 5 g de amestec de extract natural de musetel, lemn dulce, cimbru si menta intr-un sirop de glucoza si sucroza.
La Andrada, numai Baby Drink da rezultate. Eu ii dau un plic mai diluat in timpul zilei (il amestec cu 100 ml apa fiarat si racita) si unul dupa indicatiile de pe cutie (adica 50 ml apa la un plic) seara, inainte de culcare.Il mamanca cu o pofta teribila, dar tot nu suplineste laptele .De regula, ii dau ceaiul de seara la vreo ora dupa alaptat si adoarme foarte repede, fara sa mai urle din cauza colicilor. Intr-o seara am vrut sa nu-i dau, dar a facut un scandal...ca tot la biberonul cu Baby Drink am ajuns.
Am cumparat si Baby Calm (ceai special pentru copii impotriva colicilor),dar Andi nu se prea da in vant dupa el, suge putin si in scarba, probabil fiindca nu e dulce ca Baby Drink sau laptele meu.
Andi are azi 7 saptamani si intentionez sa-i mai dau Baby Drink pana ii trec colicii (lucru care sper sa se intample la 3 luni !!!!)

Mergi la inceput