METRO - RUSE, BULGARIA

METRO - RUSE, BULGARIA | Autor: geniest

Link direct la acest mesaj

As da o fuga pana la METRO in RUSE si caut informatii despre accesul in magazin. Stie cineva care mai sunt conditiile ca sa poti cumpara acolo ? Se mai poate cu card pentru 1 zi, facut pe loc in magazin?

Multumesc anticipat,

G

www.andreialmeu.piczo.com

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Dupa parerea mea nu se merita. Duminica ne-am intors din Grecia si am facut cumparaturile la Billa in Bulgaria pt ca oricum ne astepta frigiderul gol acasa. Preturile mi s-au parut mai mari fata de anul trecut, cam ca si pe la noi (nu am stat sa calculez exact, dar anul trecut erau simtitor mai mici).

Si apoi ca sa ajungi la Ruse ai de platit asa:
30 RON taxa de pod la ducere
5 EUR vigneta pe o saptamana
8 EUR taxa de pod la intoarcere.

Total cam 80 RON plus benzina. Daca mergi doar cu scopul cumparaturilor nu se merita.

Daca vrei sa mergi si intr-o excursie, langa Ruse, la Ivanovo sunt niste manastiri sapate in stanca, mai e una mai aproape de Ruse, nu mai stiu cum se numeste, dar tot pe drumul spre Ivanovo.

La Metro ar trebui sa mearga cardul din Romania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Lavi02 vreau sa cumpar bere Kamenitza si muraturi...M-am uitat pe site-ul www.metro.bg si la produsele astea preturile sunt bune...cel putin muraturile si gemurile sunt incomparabile fata de Rom.

Eu nu beau bere (mi se pare amara), insa dupa Kamenitza sunt topita...

Asta e...fiecare cu pasarelele din dotare

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Aaaa...si inca ceva...

Billa si in Romania mi se pare ca a luat-o razna cu preturile...

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Apoi daca asa se pune problema... go for it. In Metro ar trebui sa fie valabila legitimatia din Ro ca doar sunt dornici sa vanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

eu stiu ca legitimatia romaneasca de metro e valabila si in magazinele metro din afara.

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Prin primavara am fost noi pana la Veliko Tarnovo si la intoarcere am oprit la Metro!
Parca sa zic ca dupa legitimatia noastra ne-a facut o foaie ( legitimatie. de 1 zi).
Daca mergi doar pt. Metro si atat asa cum s-a spus si mai sus nu se merita...dar... nah pe banii lui fiecare face ce vrea!
Intr-adevar unele preturi sunt la fel ca la noi( poate unele chiar mai sus) dar la conserve( muraturi,zacusca, dulceturi, gemuri etc.) au preturi bune!Si berea e ieftina( cea pe care ai pomenit-o tu)
Eu am mai luat la un pret bun sos de soia,ciuperci conserva si iaurturi bune de acolo!In Billa de la Ruse insa am gasit si produse "mai de calitate" !Drum bun si sa ne spui ce mai e pe acolo..si care mai sunt scorurile!

Mergi la inceput