METODE NOI DE RECUPERARE EFICIENTA in CP

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Si noi ne gandeam sa mergem la un curs,insa exista o taxa anuala de 1000 eur(de administrare)pe care trebuie sa o platesti la inceput,apoi fiecare curs costa 1000 eur+plus inca niste taxe(de vreo 500 eur).Ajungi sa platesti cam 7000 eur/an,mergand la 4 cursuri,asa cum recomanda ei.
Noi le-am scris si ne-au trimis foarte multe informatii,plus niste formulare foarte detaliate despre copil,care trebuiesc completate.Daca vrei iti trimit pe e-mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshtoma spune:

...m-am linistit... dar oricum, trimiteti-mi si mie -pe email-ceea ce ati primit... poate.. poate..nu se stie...vorba reclamei, scump doamna, scump... halatu' !!!
Nu inteleg de ce toti oamenii vad in disperarea noastra, in dizabilitatea noastra o sursa de afaceri...un castig... unde este umanitatea... cum Leonid asta e rus...rus(h)i(ne) ! Castig din suferinta semenilor... ce trist...!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HBOT spune:

Personal nici nu cred ca Dl Blyum are vre-un leu din toata afacerea lui, cred ca ceea ce a descoperit el nu si-a protejat cum trebuie iar prin occident sint destui experti de marketing care stiu sa faca bani din orice.

Stiati ca Gerovitalul Romanesc, acesta al D-nei Prof Aslan, in Germania apartine unui Holding olandez care a reusit sa aiba o licenta exclusiva. In cele patru clinici, cea mai importanta in Olsberg, condusa pina nu demult de un medic roman, si vasul de croasiera Astoria, daca nu ma insel, se aplica acest tratament cu 1800 de euro 10 injectii! Plus cazarea si tot dichisu. La antiaging mai am si eu citeva paciente (pentru HBO) si cind le-am zis ca daca vor le pot aduce gerovital cu 30 de RON 5 fiole si injecta cu 10 euro (cit este tariful pentru o injectie, sau sa si-l faca la orice medic), mi-au zis ca nu poate fi adevarat si ca gerovitalul din Romania daca este asa de ieftin este contrafacut. Eu mai fac Gerovital datorita procainei care are un efect stabilizator la nivelul membranei neuronale si efecte benefice la acufene (tinnitus), dar in Antiaging Gerovitalul in Germania este vindut la niste preturi de uneori ma si intreb, prosti mai sint cam peste tot, dar chiar asa de multi!

Asa ca terapia Blyum este o treaba buna, dar in Germania am cautat sa vad unde se face si n-am gasit pe nicaieri unde s-ar face. Cred ca mai degraba in Rusia ar fi de cautat, poate preturile sint mai moderate, deoarece ca principiu n-are cum sa fie altfel decit benefic.

Cu stima,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evelinele spune:

draga eli05 , trimite-ne si noua te rog mailul acela sa-l analizam mai amanuntit treaba ca nu ne-a pica steaua daca stim mai multe , adica doar ca suntem romani nu tre sa ramanem si prosti , adresa mea este eve_llinne@yahoo.com , iti multumim anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evelinele spune:

sau mai avem si alta adresa: ghic.evelina@gmail.com , care-ti este mai comod!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Eveline,ti-am trimis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

Buna seara .D-le doctor Ion va deranjez cu o intrebare:la copii care prezinta si epilepsie(spasme)controlate partial adica de la 200/zi-a ajuns la 10-20/zi + retard sever neuro-motor,psihic si de limbaj(are 4 ani dar e la nivel de 8 luni) ar ajuta aceasta terapie sau e interzisa din cauza epilepsiei?
Va multumesc.

Ill never let you part
For you're always in my heart.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HBOT spune:

Buna ziua,
despre epilepsie acum 10 ani am invatat ca ar fi o contraindicatie relativa pentru hiperbara. Adica in functie de afectiunea tratata si beneficiul terapiei medicul de medicina hiperbara poate hotara daca acest pacient este apt de barocamera sau nu. Intre timp s-au mai relativat sfaturile Comisiei Europene de Medicina Hiperbara iar pe unele site-uri americane incepe chiar sa apara ca o indicatie.

De ce? Oxigenul hiperbar de la o anumita presiune partiala poate declansa o reactie de aparare a corpului care se traduce printr-o contractie generalizata. Acest efect dispare imediat dupa intreruperea oxigenarii, nu lasa sechele si nu necesita tratament, dar este greu de diferentiat de epilepsie. In conditii de submersie insa poate duce la inecarea scafandrului, dar in barocamera dispare precum apare. Oricum acest efect este extrem de rar, statistic apare cam la 20.000 de sedinte o data.

Am cautat niste link-uri utile pe aceasta tema:

http://www.o2plus.ca/news.asp

http://www.o2plus.ca/admin/assetmanager/images/hbot_epilepsy.pdf

http://www.sfhbo.com/epilepsy.html

http://hbotxofpalmbeach.com/abstracts_study.html

http://www.hboinfo.com/epilepsy.htm

http://www.shareguide.com/hyperbaric.html

Eu nu am considerat epilepsia niciodata ca o contraindicatie, decit pentru submersie dar nu si pentru barocamera, iar in aceste cazuri n-am avut probleme cu acesti pacienti in barocamera. Dar in Germania nu abordam pacienti cu probleme neurologice cronice, poate si din comoditate, avem destule oase rupte ca sa nu ne mai batem capul si cu altceva!

Ajutorul HBO apare in corelare cu terapiile specifice compensarii retardurilor prezente. Cit despre epilepsie m-asi bucura daca neurologul d-voastra ar avea interese sa publice un studiu de caz, nu de alta dar ar da foarte bine daca alaturi de americani si canadieni ar apare si romani ca a treia natiune in lume care sa publice asa ceva!

Cu stima,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

Buna seara.
Am sa vorbesc cu d-na doctor sa vad ce parere are si dansa si am sa va contactez din nou.Va multumesc domnule doctor.


Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evelinele spune:

draga ioana2005 ,
tine-ma la curent te rog si pe mine...chiar m-ai facut curioasa....al meu neurolog nici n-a auzit pana atunci de hbo si n-a avut timp nici sa citeasca studiile ce i le-am trimis via e-mail...probabil ca si neurologul tau la fel ( nu vreau sa-i bag pe toti intr-o oala , fireste)

Mergi la inceput