FIV in Austria cap ( 4)-Germania cap (3)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Merci Elenada! Sper sa nu fac hiperstimulare nici de data asta.
Pe 22 Sept s-ar putea sa ne ducem si noi
I-am rugat sa ne programeze atunci pt ca sotul calatoreste f mult si e greu sa-l prind pe langa mine.
Bafta multa si sa avem noroc!
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

poate ne intalnim
daca gasesti cazare avantajoasa sa ne zici si noua
pup

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i94lar spune:

Buna,
Eu scriu cam rar, dar va citesc des si m-ati ajutat f mult. Sunt pacienta doctorului Tutunaru de la inceputul anului, am facut monitorizari, stimulari, laparoscopie si histeroscopie in mai, inseminare artificiala in iulie. Probleme nu pot sa spun ca erau, decat niste ovare mai lenese, cu ovulatie dupa ziua 16, si tot mai lenesi si gugutii sotului...dar in limite acceptabile.
Fiindca eram f hotarata sa fac tot ce se poate anul asta, n-am mai avut rabdare sa incerc alte inseminari si am hotarat sa trec direct la FIV. Cum clinica de fertilitate a lui Tutunaru intarzia sa se deschida, am inceput sa caut altceva, si v-am gasit pe voi. M-au convins doua clinici din Viena: Goldenes Kreuz si Wunschbaby. Le-am scris, le-am trimis analize si m-am apucat de luat anticonceptionale. Pe 14 august eram acolo pt o prima discutie. Am discutat mai mult de o ora cu Anna Fischelmeier care ne-a explicat totul si ne-a raspuns la intrebari, apoi la Goldenes Kreuz am vb cu Andreas Obruca. El ni s-a parut mai convingator, si am intrebat intr-o doara daca putem incepe imediat. Eram in ziua 3. Am facut o ecografie, si apoi...prima injectie cu Puregon 150 ml. Asta a fost doza mea, initial pentru 8 zile, apoi prima ecografie acolo, apoi inca 3 zile de stimulare. In ultimele zile am facut si Orgaluctran si,desigur, Puregon cu 36 ore inainte de prelevare.
Am avut punctia pe 27 aug, din 20 foliculi au rezultat 12 ovule mature, 8 s-au fecundat, 5 cu ICSI, 3 cu FIV simplu. Pe 1 sept am transferat 2 blastocisti, iar 4 au ramas la congelat.
Si acum sunt graviduta, ieri, ziua 11 dupa ET aveam BhCG 312 ...o sa-l mai repet maine.
Va scriu sa va multumesc pentru informatiile pe care le-am obtinut de aici si sa va incurajez!
Sigur ca acum am tot felul de ganduri, sunt balonata si constipata....dar ce mai conteaza !
Dumnezeu sa ne ajute pe toate sa avem copii sanatosi si frumosi!
Sper ca nu v-am plictisit f. tare.
Arina, intr-adevar la Wunschbaby din Viena conslatia a fost 115 euro. Dincolo ne-au scutit, pt ca am hotarat sa facem cu ei, ne-au mai scutit si de altele....
A, si despre cazare, eu am gasit un site cu apartamente, am stat 11 zile cu 40 euro/zi, si am fost f multumita: www punct netland punct at.



Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

i94lar - waaau,Ramona asta e o veste superba, felicitari, sa fie intr-un ceas bun !
Imi imaginez ce bucurie e in sufletul tau, abia astept sa trec si eu prin asta, sunt convinsa ca toate ne dorim

dr Obruca fusese intr-adevar si unul din preferatii mei, virtual vorbind (nu l-am vazut niciodata) pt ca am citit lucuri deosebite despre el mereu si pare intr-adevar foarte doxa

Eu din pacate cand am fost la Viena nu am gasit locuri la clinica d-lui asa ca am lasat-o balta ...



PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

I94lar, excelent, felicitari!! Ai bhcg de gemenasi. Sarcina usoara, fara probleme, iti urez!

Pisix, banuiesc ca esti ocupata si cu gandul la deplasarea ce se apropie - dea Domnul sa fie cu succes! -, dar imi amintesc ca ai zis mai demult ca ai cunostinte in randul jurnalistilor, carora le-ai putea scrie pentru campanie. Sunt texte deja facute, ar fi doar de adaptat si trimis. Plus petitia care - spre deosebire de atunci - exista, deci e rost de un nucleu pentru un articol. Crezi ca ai putea sa iti gasesti timp? Pe pagina 1 a topicului cu campania e sintetizat tot ce s-a facut pana acum, cu linkuri cate texte.

E important sa facem ceva pentru familiile care, spre deosebire de noi, nu isi permit financiar sa mearga mai departe in lupta pentru a avea un copil.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

felicitari ramona
sa ai sarcina usoara la termeni si sa fiti sanatosi cu totii.
ce ma bucur pt voi si iti multumim ca ne-ai impartasit si noua experienta voastra.
asa prindem mai multa incredere in sansele noastre
sper sa ne intoarcem toate de acolo cu rezultate pozitive cu bebei la purtator.


elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i94lar spune:

Multumesc! Si eu sper la fel, e foarte important sa aveti multa incredere in reusita voastra. Va stept cu cele mai frumoase vesti si va urmaresc din umbra

Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Ramona, felicitari pentru reusita. Si acum sa te intreb, ca o paranoica ce sunt, a fost ceva anume ce nu ti-a placut la Dr. Fischelmaier? Eu tocmai m-am programat la ei. Astept prima intalnire sa-mi fac o impresie. Sper sa fie bine de data asta. Doamen Ajuta!

Elena, m-au programat pt 22 sept la 15:45. Nu am facut inca rezervare la hotel dar iti spun si tie ce am gasit cand o sa fac.

LucaLuca, tu ce mai faci? Bafta multa iti doresc, banuiesc ca tu faci tot in Franta, nu?

Weekend placut fetelor si bafta la facut bebei
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Am gasit un site cu hoteluri din viena
sunt hoteluri pt toate buzunarele
http://www.booking.com/city/at/vienna.en.html
eu sunt programata pe 22 la 13:00 la clinica wunchbaby
tot la ea esti si tu ?


elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

arina ai scris deja ca tot la wunschbaby esti si tu dar eu dorm pe mine

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput