Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Casa noastra, dulce casa

Cat e manopera pt mp de gresie?

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

matahut
matahut
membru matur

Romania
bucuresti
(BUCURESTI)

1833 Mesaje
3 Prieten(i)

Trimis la - 25/08/2008 :  12:37:23 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite matahut un Mesaj Privat  Reply with Quote

Cat e manopera pt mp de gresie?

N-am mai avut de-a face cu faiantari de cativa ani si nu mai stiu care sunt scorurile la manopera. Voi aveti idee cat se mai cere la mp pentru gresie?
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
eld
eld
membru incepator

Romania, Bucuresti
364 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 25/08/2008 :  15:16:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite eld un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu platesc acum pentru gresie si faianta la baie 35 de lei/mp

Eld, mami de fetite -Theodora (25.01.03) si Irina(5.05.08)
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

catrinik
membru matur

Romania
2095 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 25/08/2008 :  16:20:17 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicatrinik Adauga semn de carte la raspuns Trimite catrinik un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am impresia ca pretul e egal cu cel ai faiantei. Astfel daca mp de faianta costa 35, tot atit e si manopera.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
matahut
matahut
membru matur

Romania, bucurestiBUCURESTI
1833 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 27/08/2008 :  20:11:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite matahut un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Georgeasca

Am impresia ca pretul e egal cu cel ai faiantei. Astfel daca mp de faianta costa 35, tot atit e si manopera.

Am auzit si eu la un moment dat de practica asta, dar mi se pare stupida. 1. De unde stie mesterul cat am dat eu pe gresie? 2. Ce ii e ca dau 20, ce ii e ca dau 50, tot gresie e?
matahut
matahut
membru matur

1833 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 27/08/2008 :  20:14:46 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite matahut un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui eld

Eu platesc acum pentru gresie si faianta la baie 35 de lei/mp

Eld, mami de fetite -Theodora (25.01.03) si Irina(5.05.08)

Gresia ti-o pune cu rosturi sau fara? Am inteles ca pentru gresie fara rosturi s-ar lua mai mult....
Iael
Iael
membru junior

Romania, Bucuresti
550 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/08/2008 :  21:35:25 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Iael un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu stiu ca se monteaza cu 220.000-250.000.
Sigur ca vei gasi si "mesteri" care cer mai mult , mai hrapareti .
mama_lui_alex
mama_lui_alex
membru junior

Canada, Toronto
757 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 28/08/2008 :  06:42:39 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mama_lui_alex un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui matahut

Citat:
citat din mesajul lui Georgeasca

Am auzit si eu la un moment dat de practica asta, dar mi se pare stupida. 1. De unde stie mesterul cat am dat eu pe gresie? 2. Ce ii e ca dau 20, ce ii e ca dau 50, tot gresie e?

Ohhh..crede-ma..o gresie de 300ron/mp..se vede....ei cam stiu ce-i pe piata..si care-i pretul..

Incearca sa tragi de pret..si sa ramai sub 40ron/mp..se poate chiar si mai ieftin..negociaza la sange!! Si nu uita sa fixezi TERMEN de executie!..

matahut
matahut
membru matur

1833 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 28/08/2008 :  22:10:19 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite matahut un Mesaj Privat  Reply with Quote
Hehe, dupa ce am colindat azi in lung si in lat Valea Cascadelor am gasit o faianta super (de fapt e cica multifunctionala - iar pe cutie scrie gresie, e ceheasca, dar scrie si in germana, asa am vazut...) cu doar 13 lei mp, desi la calitatea si la tipul sau in alte magazine e intre 36 si 51 lei mp. E, acu sa gasesc un mester care sa imi ia manopera cat pretul de achizitie Ii arat bonul, parol!
Lasand gluma, macar sa gasesc 1 mester bun
Guestus
Guestus
membru de baza

6904 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 01/09/2008 :  15:12:07 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Guestus un Mesaj Privat  Reply with Quote
Yo cred ca depinde si de suprafata...si de dimensiunea gresiei...la o baie de 5 m2 daca ii dai 50 euro nu´si plateste nici taxiul pina la tine.
matahut
matahut
membru matur

1833 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 11/09/2008 :  16:59:45 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite matahut un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am gasit faiantar, deja suntem pe terminate cu amenajarile iar pretul a fost bun, zic eu, 25 lei mp fara spart gresie/faianta veche(si asta am aflat inainte sa vada gresia si faianta, deci nu a contat cat de bengoasa este). Omul e foarte serios, nu fumeaza, nu bea, nu mananca, lucreaza bine.
Guestus
Guestus
membru de baza

6904 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 11/09/2008 :  17:08:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Guestus un Mesaj Privat  Reply with Quote
am vrut sa scriu niste rautati dar am reusit sa me cenzurez
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com