Cat e manopera pt mp de gresie?

Cat e manopera pt mp de gresie? | Autor: matahut

Link direct la acest mesaj

N-am mai avut de-a face cu faiantari de cativa ani si nu mai stiu care sunt scorurile la manopera. Voi aveti idee cat se mai cere la mp pentru gresie?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eld spune:

Eu platesc acum pentru gresie si faianta la baie 35 de lei/mp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Am impresia ca pretul e egal cu cel ai faiantei. Astfel daca mp de faianta costa 35, tot atit e si manopera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Citat:
citat din mesajul lui Georgeasca

Am impresia ca pretul e egal cu cel ai faiantei. Astfel daca mp de faianta costa 35, tot atit e si manopera.


Am auzit si eu la un moment dat de practica asta, dar mi se pare stupida. 1. De unde stie mesterul cat am dat eu pe gresie? 2. Ce ii e ca dau 20, ce ii e ca dau 50, tot gresie e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Citat:
citat din mesajul lui eld

Eu platesc acum pentru gresie si faianta la baie 35 de lei/mp

Eld, mami de fetite -Theodora (25.01.03) si Irina(5.05.08)


Gresia ti-o pune cu rosturi sau fara? Am inteles ca pentru gresie fara rosturi s-ar lua mai mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Eu stiu ca se monteaza cu 220.000-250.000.
Sigur ca vei gasi si "mesteri" care cer mai mult , mai hrapareti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Citat:
citat din mesajul lui matahut

Citat:
citat din mesajul lui Georgeasca

Am impresia ca pretul e egal cu cel ai faiantei. Astfel daca mp de faianta costa 35, tot atit e si manopera.


Am auzit si eu la un moment dat de practica asta, dar mi se pare stupida. 1. De unde stie mesterul cat am dat eu pe gresie? 2. Ce ii e ca dau 20, ce ii e ca dau 50, tot gresie e?



Ohhh..crede-ma..o gresie de 300ron/mp..se vede....ei cam stiu ce-i pe piata..si care-i pretul..

Incearca sa tragi de pret..si sa ramai sub 40ron/mp..se poate chiar si mai ieftin..negociaza la sange!! Si nu uita sa fixezi TERMEN de executie!..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Hehe, dupa ce am colindat azi in lung si in lat Valea Cascadelor am gasit o faianta super (de fapt e cica multifunctionala - iar pe cutie scrie gresie, e ceheasca, dar scrie si in germana, asa am vazut...) cu doar 13 lei mp, desi la calitatea si la tipul sau in alte magazine e intre 36 si 51 lei mp. E, acu sa gasesc un mester care sa imi ia manopera cat pretul de achizitie Ii arat bonul, parol!
Lasand gluma, macar sa gasesc 1 mester bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Yo cred ca depinde si de suprafata...si de dimensiunea gresiei...la o baie de 5 m2 daca ii dai 50 euro nu´si plateste nici taxiul pina la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Am gasit faiantar, deja suntem pe terminate cu amenajarile iar pretul a fost bun, zic eu, 25 lei mp fara spart gresie/faianta veche(si asta am aflat inainte sa vada gresia si faianta, deci nu a contat cat de bengoasa este). Omul e foarte serios, nu fumeaza, nu bea, nu mananca, lucreaza bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

am vrut sa scriu niste rautati dar am reusit sa me cenzurez

Mergi la inceput