Darius Andrei - Un Ingeras senin al Cerului

Darius Andrei - Un Ingeras senin al Cerului | Autor: SunSmile

Link direct la acest mesaj

UNEI MAME DE INGER...
(Alfabetar...fara numar)

Am citit
baloane cu vorbe de ingeri
cazand dintre nori pe pamant.

Dintre toate,
evlavia Duhului Sfant
fuzionase cu inima rosie a unui alb porumbel...

Gand bun catre tine, mama de inger
hain incercata de crudul destin.
Imaginea pruncului tau, inca vie
joaca in umbre si mai ales in lumini.
Lasa-l sa zboare, e liber!
Mutul tau glas s-alunge revolta:
NU A MURIT!

Opreste-te-o clipa,
plangi!
Roaga-te!
Striga!
Si-apoi aminteste-ti
taina ce el ti-a soptit-o
usor, cand l-ai strans langa inima ta.

Viata e-o lupta! Tu nu renunta!!!

Zboara, micutule inger!

Nu stiu cum sa incep acest subiect, pentru ca doare teribil de mult. Dar voi incerca. Voi incerca pentru prietena mea Camelia.

La Odiseea iulie-august 2008, o casa a prieteniei nemaipomenite, o mamica a fost greu incercata. Se zice ca Dumnezeu ii incearca pe oamenii deosebiti...

Camelia, mamica ingerasului Darius Andrei, are nevoie de noi. Camelia are nevoie de suport, de rabdare, de credinta. Camelia are nevoie de prieteni care sa-i asculte in tacere durerea. Dar are nevoie si de cuvinte, de gesturi. Are nevoie de noi, de toti.

Haideti sa facem aici, un loc in care prietena noastra sa simta ca nu este singura. Haideti sa-i stergem lacrimile, rand pe rand. Haideti sa-i aratam ca Dumnezeu n-a parasit-o!

Cami, prietena draga, noi toti suntem alaturi de tine. Cuvintele sunt putine si sarace ca sa poata exprima durerea ta, dar te rugam sa incerci sa ne scrii. Noi suntem aici, oricand.

Dumnezeu sa va stea alaturi, dragii nostri Cami si Cristi!

*** Asa cum mi-au sugerat colegele si prietenele mele de la odisee, cred ca sunt necesare si cateva date "tehnice", ca sa-i cunoasteti mai bine pe Cami si Cristi.

Povestea lor e una incarcata de iubire, de revolta, de greutati, de sacrificii. Dar e o poveste frumoasa.
Cami a avut o sarcina presarata cu momente grele, atat din punct de vedere al sanatatii dar si al familiei. Insa, pentru ca este o luptatoare, a trecut peste orice. Pana in luna a 7- a a stiut ca va avea o fetita, pe care hotarase s-o numeasca Timeea Cristina.
Apoi, dupa o echografie, a aflat cu stupoare ca Timeea e baietel, de fapt. Si dupa ce a trecut peste soc, era atat de incantata de baietelul ei pe care-l visase blond cu ochii albastri.
A optat pentru cezariana, la o clinica privata din Brasov. Pe data de 15 iulie 2008 se nastea Darius Andrei. Totul a fost bine la inceput, pana cand vestea a cazut ca un trasnet: Darius avea transpozitie de vase mari - o malformatie congenitala a inimioarei.

Cu sufletul ravasit, Cami a reusit sa ajunga la Tg Mures. Darius a suferit o prima interventie chirurgicala si chiar daca recuperarea post-operatorie a fost dificila, ne dadea sperante pentru cea de-a doua, care trebuia sa aiba loc astazi, 18 august.

Saptamana trecuta bebe a fost mutat cu mami in camera. Cami suferea cumplit in continuare si era speriata, nestiind daca are grija cum trebuie de el.

In ziua de 16 august s-a hotarat intrarea de urgenta in operatie, cu sanse minime.

Bebe Darius Andrei s-a ridicat la Ceruri, de unde isi vegheaza parintii indurerati!

Cami, Cristi, acum simtiti un mare gol. Sunteti goliti de sentimente si probabil de lacrimi. Dar stiu ca dupa norii negri ce s-au abatut asupra voastra, dupa furtuna care v-a rapit zambetul si v-a scrijelit sufletele, va veni si curcubeul. Curcubeul la care a visat mereu Camelia!

Dumnezeu sa va sarute fruntile si sa va aduca alinare!



------------------------------------------------------------------------

SUN - mamica minunii luptatoare THEA-PATRICIA(16.06.2008)
Cand Dumnezeu saruta suflete...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sincere condoleante,
Bunul Dumnezeu sa dea multa putere parintilor.



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Sa va dea Dumnezeu puterea sa mergeti mai departe!! Imi pare foarte rau!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Cami, Cristi, imi pare nespus de rau. Durerea voastra este inimaginabila .


Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk spune:

Sincere condoleante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Am crezut pana in ultimul moment ca se va face bine.
Dumnezeu sa-l odihneasca!
Dumnezeu sa-i aiba in paza pe parintii greu incercati!
Am aprins la pranz o lumanare pentru bb Darius.

Acum ceva timp am citit aici pe DC un articol despre Bianca Brad si fetita ei pierduta. Bianca Brad a infiintat o organizatie care sunt sigura ca poate ajuta parintii mai bine decat o putem face noi: http://www.organizatiaemma.ro/ .




Andreea, mami de Tudor- 10.08.200519+
Delu Prichindelu'
BB2
Tudor
Vacanta 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Camy nimic din ce am face sau spune noi nu te-ar putea consola, dar sa stii ca suntem aici si incercam sa te ajutam...

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Sincere condoleante! Nu cred ca poate exista o durere mai mare!

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

D-zeu sa va dea putere. Bb Darius e sus si va veghea asupra voastra.




ALESSIO comoara mea
S-a mai nascut o stea: ALESSIO!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Condoleante, sa il ocroteasca bunul Dumnezeu pe bebe in imparatia lui. Sa le de putere parintilor sa treaca peste aceasta incercare si iubire din care sa renasca amandoi.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Cea mai grea incercare la care poate fi supus un parinte .D-zeu sa va intareasca sa treceti peste acest necaz ingrozitor,si sa aveti speranta ca intr-o zi ingerasul darius Andrei,de acolode sus,o sa va trimita o surioara sau un fratior de care sa va bucurati tot restul vietii.
Dumnezeu sa il aiba in paza Sa

tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria
30.05.2008
poze shoricica
http://img139.imageshack.us/img139/2729/hpim0730ff1.jpg
http://img371.imageshack.us/img371/6482/hpim0750ed9.jpg

Mergi la inceput