E sau nu e?

E sau nu e? | Autor: anamariame

Link direct la acest mesaj

...bebe?Am facut ieri un test de sarcina, SureCheck, si mi-a aratat a doua liniuta destul de sters, in orice caz, nu la fel ca prima liniuta. Oricum, de aparut a aparut, am vazut-o si eu si sotul :)Am zis ca repet testul de dimineata, ca e mai sigur. Dar acum, a doua liniuta se vede si mai putin decat ieri, nu e inexistenta, insa e si mai stearsa decat cea de ieri. Am facut testul acum 10 min cu urina de la ora 9. Sa fie asta motivul? Sau pur si simplu nu e bebe inca?Cine e expert in teste de sarcina sa ma lamureasca, va rog...Aaa, am uitat sa precizez ca dupa calculele mele, conceptia ar fi avut loc in a 16-a zi de la ultima menstruatie, adica acum 18 zile.Ana-MariaDon't worry about what people think, they don't do it very often.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Si eu am facut tot doua teste, si la mine ce-a dea doua liniutza era stearsa la ambele. Si a fost bebe. Multa sanatate la amandoi!Poze:
http://good-times.webshots.com/album/563179628WAusaK
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Eu as zice ca este bebe. Mai incearca si cu alt test de sarcina in afara de SureCheck. Sau un test de sange daca poti si vrei sa stii 100% sigur.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05) si puiul mic Raducu(06.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Scuza-ma ca te intreb...dar de ce ai facut testul la ora 10 cand tu ai facut pipi la ora 9?Eu nu inteleg.Cand mi-am facut testul nu am asteptat ci l-am facut imediat.Cu exactitate iti va spune un test de sange.
Succes si sa fie asa cum iti doresti

Irina lui Pierre-Sebastien nascut la 05.06.07.





Sebastien's age Pictures www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montage
*Miracolul nostru*




**Ramona are nevoie de ajutor**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Sora mea a facut cateva teste toate cu a 2 a liniuta f stearsa si se tot intreba daca o fi daca nu o fi. S-a dovedit a fi, asta dupa multe asteptari si acum e in 2 luni si ceva asa ca e aproape sigur ca e. Sper ca si iti doresti sa fie asa pare din mesaj.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Rhoneea, l-am facut mai tarziu pt ca l-am asteptat pe sot sa vina, dar mi-am pierdut rabdarea intre timp. Ce mi se pare ciudat e ca azi dimineata, a doua liniuta era mai stearsa decat aseara. Nu ar fi trebuit sa fie invers?Nu am programat bebe, insa ne bucuram daca a decis sa vina acum.Ana-MariaDon't worry about what people think, they don't do it very often.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Rhoneea, l-am facut mai tarziu pt ca l-am asteptat pe sot sa vina, dar mi-am pierdut rabdarea intre timp. Ce mi se pare ciudat e ca azi dimineata, a doua liniuta era mai stearsa decat aseara. Nu ar fi trebuit sa fie invers?
Nu am programat bebe, insa ne bucuram daca a decis sa vina acum.


Ana-Maria

Don't worry about what people think, they don't do it very often.


Ana de ce nu faci un test pe loc.Eu cel putin cand am facut teste tip barza le-am facut pe loc cat inca pipi era cald.Cand a fost negativ intra-devar nu eram gravida a doua luna a iesit pozitiv si eram gravida.Eu am folosit clearblue.Acum nu stiu daca asta are vreo legatura cu faptul ca nu le-ai facut pe loc dar ma gandesc ca si atunci cand trebuie sa duci urina la analize trebuie sa o duci dis de dimineata nu cea de cu seara.


Irina lui Pierre-Sebastien nascut la 05.06.07.





Sebastien's age Pictures www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montage
*Miracolul nostru*




**Ramona are nevoie de ajutor**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Am refacut testul azi dimineata (cu pipi cald, Rhoneea )si cele doua liniute erau destul de clare.Va multumesc pentru raspunsuri, fetelor.Azi la 3 am programare la ecograf. Abia astept.Ana-MariaDon't worry about what people think, they don't do it very often.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Daca apare a doua liniuta e sarcina, indiferent de intensitatea culorii- de la roz pal la rosu. Cred ca depinde de varsta sarcinii,adica de nivelul de HCG din urina. Un test de sange iti spune exact, ciar daca la eco nu apare inca nimic. Singura sitatie in care poate fi test fals pozitiv este daca ai urmat de curand tratament hormanal, altfel nu exista fals pozitiv, ci numai fals negativ- adica e negativ testul dar poate fi sarcina.
Pupici!

Monica
"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

nu e chiar asa....adik daca se vede clar este nu neg...dar eu am avut test pozitiv slab sapt trecuta si negativ sapt asta!!! azi! si ciclul tot nu mi-a venit! e clar ca nu sunt..dar ideea este ca mai pot da si fals pozitive....fara tratament hormonal..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

cam greu vezi un test fals-pozitiv. nu se secreta beta-hcg decat in cazuri extrem de rare in lipsa sarcinii.

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

Pozele Alexandrei

Mergi la inceput