Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Nasterea unei stele

Dr LEBIT DANIELA

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

PisiMaia
PisiMaia
nou venit

Romania
Bucuresti

3 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 14/08/2008 :  16:21:36 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj  Reply with Quote

Dr LEBIT DANIELA

Buna fetelor, a auzit cineva ceva despre LEBIT DANIELA de la CMU si Spital Elias.
Eu am card dat de la locul de munca pentru clinica CMU si asa am ajuns sa ma programez la Dr. Lebit dar.............nu stiu ce sa zic, am cotrobait pe toate siteurile ce le-am gasit eu, pe forumuri si nu am gasit absolut nimic scris despre ea.
Nu prea m-a convins ca as vrea sa nasc cu ea, eeee...... are ceva ce nu-mi convine
Multumesc frumos daca ma poate ajuta cineva cu informatii !!!
Apropos, sunt noua pe forum, acum 3 min m-am inscris si imi pare tare bine sa va cunosc pe toate !!!
Pupici
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - Oana_B on 14/08/2008 17:05:28
tanima_i2002
tanima_i2002
O mamica de 2x fericita

Romania, pitestiARGES
1523 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 17/08/2008 :  15:56:12 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite tanima_i2002 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Daca e una blonda, slabutica (cel putin asa era acum doi ani), a fost rezidenta dr Tutunaru, a avut de la cine invata dar mie mi-a dat impresia ca nu prea o ducea bibilica. Tutu o cam punea sa faca maruntisuri, nu prea ii dadea chestii complicate. Se pricepea de minune la acte de internare/externare. Cred ca si-a ratat cariera. As vrea sa te pot incuraja mai mult. Sper numai ca atunci cand am avut eu de a face cu ea ii lipsea un neuron si din cauza de gravidenie.
Ce sa iti spun, multa bafta. In 2 ani poate a mai invatat cate ceva. Repet, de invatat a avut de la cine.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
alfa_anca
alfa_anca
o mamica implinita

Romania, bucurestiBUCURESTI
921 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/08/2008 :  13:23:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialfa_anca Adauga semn de carte la raspuns Trimite alfa_anca un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna!
Intr-adevar a fost rezidenta Dr Tutunaru si ar fi avut de la cine invata foarte multe. Cand am nascut eu acum 10 luni ea era de garda si m-a trimis Dr T la ea cu instructiuni precise, dar ziceai ca e picata din cer. Mi-a rupt ea membranele dar cred ca si asistenta stia mai bine ce tb sa faca decat ea...... Desi a fost lasata sa imi urmareasca travaliul, venea sa ma controleze numai cand primea telefoane de la D-l Dr care vroia sa afle in ce stadiu sunt, in rest .... Si ii multumesc lui D-zeu ca atunci cand am nascut a trebuit sa ramana intr-o cezariana si de toate s-a ocupat d-l Dr.
Oricum, mie nu mi-a facut o impresie prea buna dar, dupa cum spunea si Tanima, la acte se pricepe de minune.

Sarcina usoara si bebe sanatos si la termen.

Anca de bebe Elena

poze
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

Eseea
am DOUA MINUNI :)

Donator Andrei
 Romania, Bucuresti
3484 Mesaje
16 Prieten(i)
Trimis la: - 27/08/2008 :  17:28:47 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Eseea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Exact aceeasi parere am si eu despre ea, ca fetele dinainte, am cunoscut-o in aceleasi conditii, ca rezidenta a dr Tutunaru...

my baby

florr041281
florr041281
nou venit

Romania,
1 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 25/01/2009 :  13:57:30 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
buna in legatura cu DR LEBIT pot spune k e o super femeie si doctor,de mine a avut grija inca de la inceput,cand am pierdut prima sarcina,si acum sunt in 5 luni cu a doua sarcina,m-a incurajat a fost alaturi de mine,si dak eram internata venea si ma vizita de cateva ori si ma intreba cum imi mai e;raspunde la telefon si dak nu poate atunci raspunde te suna,iti da beep....din punctul meu e om cu suflet si o indragesc mult,succes si ei cu sarcina k e graviduta!!
denisa1001
denisa1001
nou venit

Romania, Bucuresti
1 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 25/03/2010 :  11:29:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
SFATUL MEU: DU-TE LA ALT DOCTOR!!!!!
tot la CMU ma agatase si pe mine.. si cu toate ca pe forum n-am gasit multe vorbe bune despre ea... pana la urma ma decisesem sa nasc cu ea la.. elias. da' bine ca mi-am dat seama in cateva luni cat de "profesionista" este... si m-am dus la alt doctor.

ma chema la 2-3 saptamani sa-mi faca o gramada de ecografii (cu toate ca nu era cazu' sa le fac atat de des)- doar nu te duceai cu mana goala... si te trimite sa faci diverse analize doar la cabinetele de unde isi ia comision sau are alte aranjamente.
cu toate ca puteam sa fac gratis toate analizele la cmu, fiind platite de firma... m-a plimbat prin tot bucurestiu' pe la diversi doctori.. ca acolo stie ea ca sunt doctorii buni!!!!

sa nu te incalzeasca faptul ca-ti vorbeste frumos, du-te la un doctor care intr-adevar sa se priceapa intr-ale sarcinii, las-o, uit-o pe dr lebit.. nu stiu cum de-au gasit-o cei de la CMU!!!!
christina_14
christina_14
nou venit

Romania, Bucuresti
1 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 30/04/2010 :  21:50:45 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna,
A nascut cine cu Dna doctor Lebit? Si eu sunt la ea, insa dupa tot ce am citit pe net m-am cam speriat...
Va rog daca ati nascut cu ea sa imi spuneti cum a fost.
Multumesc mult.

aris26
koutsompolis

Romania, Bucuresti
5067 Mesaje
26 Prieten(i)
Trimis la: - 13/05/2010 :  12:40:42 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aris26 un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu nu am nascut cu ea, ci cu Domnul Doctor Tutunaru, dar Dr. Lebit a avut grija de mine cateva zile cat am fost internata gravida fiind si pot sa spun ca este o tipa extraordinara, sufletista, a trecut de zeci de ori pe la mine deshi avea burta mai mare ca mine, ea mi-a nimerit tratamentul si am fost externata rapid. habar nu am cum e la nashtere sau in urmarirea sarcini, desi asa cum au spus fetele a avut de la cine invata, asa ca eu una cred ca se pricepe...pana si eu am invatat o gramada de obstetica si gineco cat am fost pacienta lui dr. T. ce stiu eu despre ea si cred ca este destul de important este ca are un suflet mare, are un copil cam de un an jumate, a suferit mult ca sa aduca pe lume un copil sanatos asa ca intelege gravidele cu toate temerile lor.
sarcina usoara!

25 martie 2009

Editat de - aris26 on 13/05/2010 12:44:00
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com