Dr LEBIT DANIELA

Dr LEBIT DANIELA | Autor: PisiMaia

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor, a auzit cineva ceva despre LEBIT DANIELA de la CMU si Spital Elias.
Eu am card dat de la locul de munca pentru clinica CMU si asa am ajuns sa ma programez la Dr. Lebit dar.............nu stiu ce sa zic, am cotrobait pe toate siteurile ce le-am gasit eu, pe forumuri si nu am gasit absolut nimic scris despre ea.
Nu prea m-a convins ca as vrea sa nasc cu ea, eeee...... are ceva ce nu-mi convine
Multumesc frumos daca ma poate ajuta cineva cu informatii !!!
Apropos, sunt noua pe forum, acum 3 min m-am inscris si imi pare tare bine sa va cunosc pe toate !!!
Pupici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Daca e una blonda, slabutica (cel putin asa era acum doi ani), a fost rezidenta dr Tutunaru, a avut de la cine invata dar mie mi-a dat impresia ca nu prea o ducea bibilica. Tutu o cam punea sa faca maruntisuri, nu prea ii dadea chestii complicate. Se pricepea de minune la acte de internare/externare. Cred ca si-a ratat cariera. As vrea sa te pot incuraja mai mult. Sper numai ca atunci cand am avut eu de a face cu ea ii lipsea un neuron si din cauza de gravidenie.
Ce sa iti spun, multa bafta. In 2 ani poate a mai invatat cate ceva. Repet, de invatat a avut de la cine.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Buna!
Intr-adevar a fost rezidenta Dr Tutunaru si ar fi avut de la cine invata foarte multe. Cand am nascut eu acum 10 luni ea era de garda si m-a trimis Dr T la ea cu instructiuni precise, dar ziceai ca e picata din cer. Mi-a rupt ea membranele dar cred ca si asistenta stia mai bine ce tb sa faca decat ea...... Desi a fost lasata sa imi urmareasca travaliul, venea sa ma controleze numai cand primea telefoane de la D-l Dr care vroia sa afle in ce stadiu sunt, in rest .... Si ii multumesc lui D-zeu ca atunci cand am nascut a trebuit sa ramana intr-o cezariana si de toate s-a ocupat d-l Dr.
Oricum, mie nu mi-a facut o impresie prea buna dar, dupa cum spunea si Tanima, la acte se pricepe de minune.

Sarcina usoara si bebe sanatos si la termen.

Anca de bebe Elena

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Exact aceeasi parere am si eu despre ea, ca fetele dinainte, am cunoscut-o in aceleasi conditii, ca rezidenta a dr Tutunaru...

my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florr041281 spune:

buna in legatura cu DR LEBIT pot spune k e o super femeie si doctor,de mine a avut grija inca de la inceput,cand am pierdut prima sarcina,si acum sunt in 5 luni cu a doua sarcina,m-a incurajat a fost alaturi de mine,si dak eram internata venea si ma vizita de cateva ori si ma intreba cum imi mai e;raspunde la telefon si dak nu poate atunci raspunde te suna,iti da beep....din punctul meu e om cu suflet si o indragesc mult,succes si ei cu sarcina k e graviduta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa1001 spune:

SFATUL MEU: DU-TE LA ALT DOCTOR!!!!!
tot la CMU ma agatase si pe mine.. si cu toate ca pe forum n-am gasit multe vorbe bune despre ea... pana la urma ma decisesem sa nasc cu ea la.. elias. da' bine ca mi-am dat seama in cateva luni cat de "profesionista" este... si m-am dus la alt doctor.

ma chema la 2-3 saptamani sa-mi faca o gramada de ecografii (cu toate ca nu era cazu' sa le fac atat de des)- doar nu te duceai cu mana goala... si te trimite sa faci diverse analize doar la cabinetele de unde isi ia comision sau are alte aranjamente.
cu toate ca puteam sa fac gratis toate analizele la cmu, fiind platite de firma... m-a plimbat prin tot bucurestiu' pe la diversi doctori.. ca acolo stie ea ca sunt doctorii buni!!!!

sa nu te incalzeasca faptul ca-ti vorbeste frumos, du-te la un doctor care intr-adevar sa se priceapa intr-ale sarcinii, las-o, uit-o pe dr lebit.. nu stiu cum de-au gasit-o cei de la CMU!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christina_14 spune:

Buna,
A nascut cine cu Dna doctor Lebit? Si eu sunt la ea, insa dupa tot ce am citit pe net m-am cam speriat...
Va rog daca ati nascut cu ea sa imi spuneti cum a fost.
Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

eu nu am nascut cu ea, ci cu Domnul Doctor Tutunaru, dar Dr. Lebit a avut grija de mine cateva zile cat am fost internata gravida fiind si pot sa spun ca este o tipa extraordinara, sufletista, a trecut de zeci de ori pe la mine deshi avea burta mai mare ca mine, ea mi-a nimerit tratamentul si am fost externata rapid. habar nu am cum e la nashtere sau in urmarirea sarcini, desi asa cum au spus fetele a avut de la cine invata, asa ca eu una cred ca se pricepe...pana si eu am invatat o gramada de obstetica si gineco cat am fost pacienta lui dr. T. ce stiu eu despre ea si cred ca este destul de important este ca are un suflet mare, are un copil cam de un an jumate, a suferit mult ca sa aduca pe lume un copil sanatos asa ca intelege gravidele cu toate temerile lor.
sarcina usoara!


25 martie 2009

Mergi la inceput