FIV !!! vrem mai multe detali !!!!

FIV !!! vrem mai multe detali !!!! | Autor: alice_alice

Link direct la acest mesaj

Am si eu o intrebare? Ce sanse am sa-mi reuseasca vitro din prima daca am trompele infundate spre capat.Precizez ca am 32 ani si un sigur chiuretaj acum 14 ani dupa care nu am mai ramas gravida deloc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

La FIV nu conteaza starea trompelor pentru ca "misiunea" lor este inlocuita in laborator, unde se creaza embrionul.



"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Numa sa nu ai hidrosalpinx ca ala omoara embrionul si ai dat banii de pomana pe FIV. daca este, ar trebui clipsate trompitele.

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_alice spune:

Multumesc pt raspuns la amandoua!!!Si cum stie dr ca am sau nu hidrosalpinx ?? Ce stiti despre doctori Cocei si Tutunaru ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Se vede si la ecografie sau la laparoscopie, unde se poate si rezolva.

Cocei e embriolog la Giulesti, iar despre Tutunaru poti afla mai multe la subiectul dedicat lui.



"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_alice spune:

Vreau sa stiu si eu mai in amanunt in ce consta VITRO (analize,medicamentatie,durata,pret,medici),ce trebuie sa sti dinainte de a te apuca sa faci vitro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Aici gasesti toate detaliile:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124989&whichpage=1



"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Mergi la inceput