Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Lapte Topfer?!

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

lakme
lakme
nou venit

Romania
constanta

5 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 12/08/2008 :  00:45:07 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui lakme Adauga semn de carte la mesaj

Lapte Topfer?!

As vrea sa stiu daca exista printre voi, mamici care folosesc ptr bebebii lor,lapte praf Topfer?Fetita mea are 8 luni jumate, folosim deja formula 3, dar am observat ca de ceva vreme, refuza sa-l manance...Cu greu,mananca dimineata 180-210 ml....iar masa de seara, aproape deloc....Ma ingrijoreaza ptr ca la varsta ei...laptele este alimentul de baza!Inca!!!!...
Specific faptul ca n-am folosit alta formula de lapte praf, acesta fiindu-mi recomandat de catre pediatra, pe cand bebe avea 2 luni...Am fost multumiti pana in prezent, mai ales ca trecerea de la san la, lapte praf s-a vazut imediat, fetita a luat in greutate si s-a dezvoltat foarte frumos ...
Oare sa refuze sa mai bea lapte de la varsta asta?

Lakme, mama lui Dalice
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
Monica-Elena
Monica-Elena
Bamby

Romania, bucurestiBUCURESTI
3837 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 12/08/2008 :  08:54:24 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Monica-Elena un Mesaj Privat
Eu am folosit de la 9 luni d ecand nu l-am mai alaptat acest lapte si pot sa iti spun ca dupa 4-5 luni l-am schimbat ptr ca nu lua bine in greutate si am trecut pe humana.

Monica mamica unui globulet de aur - Mihnea-Gabriel
Esentele tari se tin in sticlute mici.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
oana_r
oana_r
mami de ania si matei

Romania, bacau
1523 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/08/2008 :  09:49:44 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui oana_r  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui oana_r Adauga semn de carte la raspuns Trimite oana_r un Mesaj Privat
nici aniei nu-i place formula 3 si merg tot pe lactana2

Anya-Dumitra si Matei

oana si matei(12 NOV.2003)si ania-dumitra(26.10.2007)http://community.webshots.com/user/oana_r_76?vhost=ania
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
itdt
itdt
nou venit

Romania, iasiIASI
18 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/08/2008 :  11:29:29 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Lactana 3 este cu gust de fruct si poate de aceea nu ii place.
Eu i-am dat baietelului meu pana la 1 an Lactana 2 care este fara arome si apoi am trecut pe Milumil Junior.
lakme
lakme
nou venit

Romania, constanta
5 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/08/2008 :  12:45:13 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luilakme Adauga semn de carte la raspuns
Multumesc, mamicilor care mi-au raspuns!...Chiar nu aveam pe cine sa intreb de situatia asta.Mamicile pe care le cunosc eu, nu folosesc Topfer si nici n-au auzit de el.Mie mi l-a recomandat pediatra si asa cum v-am spus, am fost multumita de el...O sa incerc din nou cu lactana 2 si daca nu,o sa-i schimbam laptele , ceva similar ptr aceeasi etapa de varsta...
Multumesc mamicilor!

Am invatat ca atunci cand un nou nascut strange cu pumnul lui micut, pentru prima oara, degetul parintelui, l-a acaparat pentru intotdeauna.

Gabriel Garcia Marquez

Morgano
noi 3

Switzerland
3297 Mesaje
14 Prieten(i)
Trimis la: - 12/08/2008 :  13:11:42 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMorgano Adauga semn de carte la raspuns Trimite Morgano un Mesaj Privat
Si noi la 10 luni suntem pe Lactana 2, 3 l-au refuzat ambele fete, merg pe 2 pana la 1 an, apoi trec pe Dorna UHT, cum am facut si cu cea mare.

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Roxana Claudia
I'll sleep when I'm dead

1770 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/08/2008 :  13:14:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiRoxana Claudia Adauga semn de carte la raspuns Trimite Roxana Claudia un Mesaj Privat
Eu am folosit pt Catalin , primul meu copil, Topfer. Am fost f multumita. La indicatia pediatrei am ramas pe Topfer 2 pana la 1 an si 2 luni..Nu mi-a recomandata formula junior. Pt bebele meu mai mic folosesc acum tot Topfer, are 6 luni si vad ca nu se mai satura cu 1...asa ca trecem la 2. Oricum e o formula f bine tolerata si nu constipa

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)

Farah
Farah
membru incepator

Romania,
181 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/08/2008 :  16:31:54 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Farah un Mesaj Privat
indiferent ce firma face laptele praf, nu dati copiilor decit pe-aia adecvata virstei. adica daca formula 2 se schimba cu 3 la 8 luni(un exemplu), pai la 9 luni copilul sa manince 3, aceeasi firma sau alta dar nu 2 pentru ca pe-ala il minca. nu degeaba e cu numere, compozitia difera.
fiti atente la aspectul asta, e destul de important

Roxana Claudia
I'll sleep when I'm dead

1770 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/08/2008 :  17:37:20 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiRoxana Claudia Adauga semn de carte la raspuns Trimite Roxana Claudia un Mesaj Privat
Farah - ai dreptate insa la Topfer diferenta dintre 2 si 3 este ca 3-ul este cu fructe. In rest e la fel...Te elucidezi daca iei la puricat cutia de Topfer

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)

anasia
membru matur

Romania, Bucuresti
2560 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/08/2008 :  17:43:51 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anasia un Mesaj Privat
lakme, noi avem 2 ani si tot topfer 2 folosim, nu ne-a placut topfer 3; pediatra a spus ca nu este nici o problema ca bea 2 si nu 3; avem perioade cand bem mai putin, in special din cauza dintilor,am ajuns chiar si la 80-100 ml;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Alessia la 2 ani
lakme
lakme
nou venit

Romania, constanta
5 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/08/2008 :  22:33:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luilakme Adauga semn de carte la raspuns
Anasia, ai dreptate!...Lui Dalice ii dau dintii si s-ar putea sa fie si asta o cauza...desi pe zi mananca bine fructele, supa, iaurtelul...
Insa fetelor, daca voi spuneti ca si bebicii vostri au refuzat formula 3...e car ca asta se intampla si cu ea..
Nu-i place ca-i prea aromat probabil...Si am observat ca-i mai putin concentrat.Desi pun cantitatea de lapte ceruta, mi se pare ca tot subtire iese laptele.
Nu stiu daca voi le dati in combinatie cu cereale, dar eu obisnuiam pana acum 3 zile, sa-i pun 1-2 lingurite de cereale...Si manca bine mititica...
Maine merg la farmacia de unde-i cumpar de obicei ...si unde ne cunoaste tanti.Am s-o intreb si pe ea daca au mai fost mamici care s-au plans de situatii de genul asta!
Multumesc mamicilor care mi-au raspuns ....

Am invatat ca atunci cand un nou nascut strange cu pumnul lui micut, pentru prima oara, degetul parintelui, l-a acaparat pentru intotdeauna.

Gabriel Garcia Marquez
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com