Nasterea la Medlife (12)

Nasterea la Medlife (12) | Autor: vali_delide

Link direct la acest mesaj





Asa am inceput:
cap.1cap.2
cap.3cap.4
cap.5cap.6
cap.7cap.8
cap9cap10
cap.11


Am vazut ca sunt cateva fete care au nascut sau vor naste la Medlife,de aceea va propun sa ne adunam aici sa schimbam impresii, pareri, sa discutam despre analize, medici,conditii,tarife.

printesa roz

www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Bine ati venit la un nou capitol!
Va doresc nasteri usoare, bebici frumosi si sanatosi!

printesa roz

www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen71 spune:

da,i-am dat sa manance,ca s-a trezit pe la 7,si la dr mai mult a dormit.s-a trezit si mi-a zis sa il alaptez,sa putem sta linistite de vorba.
nu am intrebat de treaba cu pampersii,nici nu m-am gandit la asa ceva,dar stiu ca treaba cu infasatul e o prostie,nu o sa ii indrepte picioarele...sa-mi spui si mie.mi-a zis tot asa de masaj.
a mai zis sa ii dau sab simplex in loc de bonisan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen71 spune:

VALI,multumim ca esti mereu pe faza.am vazut "printesa roz",e superba.am zis ca nu mai fac copii,dar parca o fata trebuie neaparat.sa-ti traiasca si sa fiti sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pierrine spune:

Vali, multumim pentru noul capitol!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pierrine spune:

Carmen, fii pe pace. Pampersul nu cracaneaza piciorusele. De altfel in cazul de displazie de sold(care pentru neinitiati arata ca o mare cracanare)una din metodele de combatere este purtarea a 2 pampersi concomitent. In nici un caz nu se cracaneaza copilul!
Tu pentru ce ii faci masaj lui bebe?Are cumva si diagnostic de picior valg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pierrine spune:

Miki, nu mai asculta toate traznaile! Lasa copilul sa doarma cum vrea, nu il infasa! Nu ai vazut ca scrie si pe instructiuniule de la medlife "Nu legat sarmaluta"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pierrine spune:

Miki, tu de ce ii faci masaj lui bebe? Are vreo poroblema cu piciorusele sau ii faci de relaxare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

ana66 multumesc pt mesajul de solidaritate. chiar credeam ca au nascut toate mamicile si am ramas eu ultima

azi noapte pe la 4 m-a pocnit o paranoia : ce fac dc stau in salon cu inca cineva cd ies de acolo si iese si colega ? pazeste cineva salonul ? ca eu o sa tin acte pe acolo si ap foto si mobil (e clar ca e paranoia de la prima nastere cd am nascut la stat)
si - intrebare pt fetele care nu sunt din bucuresti si au nascut la med - se inregistreaza copilul la primaria sectorului 1 si apoi fiecare continua sa faca actele pt alocatie etc in localitatea de bastina ? sau tot in bucuresti ?

astea m-au pocnit azi noapte. sper sa nu mai am multe nopti de acest gen ca o sa innebunesc

va pup si va doresc nopti cu mult somn

36+ Vlad Alexandru

puiutz
poze
puipui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_bubu spune:

Pierrine, eu il mai leg noaptea, dar doar la manute, ca e f agitat si daca il las liber nu doar decat 1 ora-1 ora jumate;asa doarme vreo 3. La picioruse il las liber, iar masajul i-l fac mai mult de relaxare, inainte de baita. Nu mi-a zis nimeni ca ar avea ceva probleme cu ele.Dar ii place si lui f mult, asa ca mai mult ne jucam:)
Am si eu o nelamurire legata de colici...cam cat tin ei?ma refer la faptul daca il tin in continuu vreo luna sau il lasa, apoi il mai apuca peste cateva zile...
Maine mergem la doctor, am o gramada de intrebari si pentru ea, dar as avea si mai multe daca nu m-ati mai ajuta voi

Va pup pe toate si pe bebei si viitoarelor mamici mult curaj, ca o sa treaca repede si va fi tot mai mult ca un vis urat ce va disparea in curand(aici ma refer la dureri:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Hello fetelor

felicitari proaspetelor mamici


freshanana, eu sunt din ploiesti, inregistrezi copilul la sectorul 1, vezi ca e langa arcul de triumf pe colt, in ziua in care se duce sotul sa recupereze actul de nastere, sa aibe si buletinul tau ca trebuie sa mearga in cladirea alaturata celui de unde se ridica certificatul pentru a completa o cerere precum ca nu ai luat banii de trusou d ela iei si nici de alocatie nu ai depus, deci vor fi 2 hartii sa nu uiti de ele ca vei avea nevoie d emandoua, ti-am zis una la trusou si una la dosarul pentru alocatie

Louiza de Yasmin - Elena 09/01/2008, adica 7 luni +

poze Yasmin Elena

uite cat am crescut

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara


Mergi la inceput