Gradinita Cami - 1 Mai

Gradinita Cami - 1 Mai | Autor: Gargoyle

Link direct la acest mesaj

As vrea sa-mi inscriu fetita la gradinita in curand. E mica, are doar doi ani si 2 luni, dar e tare timida in afara familiei si extrem de agiatat acasa.
Cred ca 2-3 ore pe zi la gradinita ar ajuta-o. E un pic experimental, daca nu merge aman cu un an. Oricum, gradinita Cami de pe Carol Knappe este foarte aproape de noi si destul de draguta. M-ar ajuta tare mult o informatie despre ea...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gargoyle

As vrea sa-mi inscriu fetita la gradinita in curand. E mica, are doar doi ani si 2 luni, dar e tare timida in afara familiei si extrem de agiatat acasa.
Cred ca 2-3 ore pe zi la gradinita ar ajuta-o. E un pic experimental, daca nu merge aman cu un an. Oricum, gradinita Cami de pe Carol Knappe este foarte aproape de noi si destul de draguta. M-ar ajuta tare mult o informatie despre ea...


Buna,
a trecut ceva vreme de la postarea ta, ce ne povestesti despre gradi Cami, s-a acomodat acolo printesa ? esti multumita de aceasta gradinita ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyshness spune:

Buna!si eu sunt tare curioasa ce parere aveti despre aceasta gradinita...eu am avut placerea sa aflu lucruri foarte bune despre personalul educativ si sincer imi place si aspectul gradinitei...as dori insa sa aud si o parere din interior...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gargoyle spune:

Salut!
Nu, nu am inscris-o acolo, ci e la The Little Artist.
Pe gradinita Cami am scos-o din calcule; am intrebat pe un alt forum (anul trecut) despre ea si a iesit o mare tiganeala. Intre gradinitele Cami si Camy (Mall Vitan). Cei doi directori aveau un trecut impreuna si in loc sa faca lucrurile cum trebuie au ales sa se certe pe un forum, fara sa ofere informatii relevante despre gradinita. Asa ca nici macar nu m-am mai obosit sa o vizitez, cu o asa conducere... Cred ca intre timp s-au mai linistit apele, dar eu inca am discutia salvata pe undeva si cand revad ce isi spuneau oamenii ...
Cred ca mai e un subiect pe DC despre ea, dar nu-s sigura.

Mami de pisicuta (28.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancussa spune:

Si la The Little Artist cum este?
Esti multumita?

Azi am fost cu copilul la vizionari de gradinite, iar el s-a simtit cel mai bine la Cami.
Le-a imbratisat pe toate femeile de pe acolo, "discuta" cu ele, s-a bagat in sufletul unui copil. Parea sa ii placa.
Curtea din spate arata minunat, dar este oare folosita la ceva?
Am vazut ca au si niste animale, dar ajung copii sa le cunoasca?
Chiar iti poti vedea copilul pe internet?
Chiar nu este nici o mamica care sa justifice de ce isi duce copilul acolo? Ori toti copii pe care i-am vazut se aflau accidental acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Ancussa, la Casuta piticilor, langa Muzeul Taranului ai fost? Eu am copilul acolo si sunt foarte multumita din toate punctele de vedere ( personal, activitati, scos afara in curte sau in Kiseleff, mancare, curatenie ).

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siema spune:

Poti incerca si la Tom Degetel pe strada Gala Galaction in zona Bld 1 Mai. Copii sunt foarte bine tratati, edicatoarele si proprietara deci si vara. Poti avea toata increderea. Sunt in reamenajare de sediu, se deschide pe aceeasi strada intr-o locatie mult mai mare. Este fosta Casa Voinicilor. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gargoyle spune:

Ancussa, sunt foarte multumita. Era exact ce mi-am dorit. Doar ca taxele pe anul urmator au fost marite considerabil.

Mami de pisicuta (28.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancussa spune:

Mamicilor ce mi-au oferit sugestii le multumesc din suflet!
Nu am apucat insa sa mai testez si alte locuri, ci l-am dus acolo unde i-a placut puiului, la Cami.
La grupa buburuzelor este o educatoare pe care el a indragit-o imediat.
Ca sa dau un raspuns dilemelor mele: da, supravegherea video functioneaza si da, curtea este folosita din plin! Si animalele: un iepure adorabil am vazut eu, care le face goange prin vegetatie.
Este minunat de reconfortant sa iti vezi puiul in activitati.

Azi a fost a patra zi. Ieri a fost incantat sa revada locul, dar tot ieri au primit si vizita doc, asa ca azi, a plans rau cand am ajuns, desi acasa se imbracase si zicea pa nerabdator.
Sper ca totul sa mearga bine, asa cum a inceput. Pare sa fie un loc minunat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Ancussa cum e la gradinita cami?

acum caut gradinita pt andrei in zona 1 mai-turda, ca acolo sta soacra mea. daca puteti sa-mi spuneti si despre alte gradinite din zona?

The Little Artist am vazut-o si mi-a placut, dar tarifele pt anul viitor mi se par cam mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaf spune:

eu am avut fetita 3 zile la gradinita Cami si nu a fost tocmai placut. Respectiv in a treia zi a fost absolut imposibil sa o desprind de hainele mele. Motiv pentru care am incercat in alta parte dupa ce am lasat o luna sa treaca de la prima experienta.
acum am copilul la gradinita Domino (pe strada Elena Clucereasa) unde sintem amandoua foarte multumite. Educatoarele (care sint si proprietarele gradinitei) sint foarte atasate de copii si programul este interactiv. Este gradinita cu predare in limba engleza. fetita mea spune ca nu merge la gradinita, merge la "casuta magica". Va recomand sa vizitati gradinita pentru acorda o atentie speciala sufletului fiecarui copil.

Mergi la inceput