anti-CMV IgG pozitiv

anti-CMV IgG pozitiv | Autor: cathy_2002

Link direct la acest mesaj

buna fetelor. sunt noua pe acest forum si am si eu o intrebare:stie careva vreun tratament la anti-cmv igg valoare 7?va multumesc si va doresc tuturor sa vi se implineasca visul

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

igg pozitiv inseamna ca ai avut boala si s-au format anticorpi deci nu e nevoie de tratament. igm pozitiv iti arata daca o mai ai. deci vezi cum e igm-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Din cate imi aduc eu aminte pt CMV IGG pozitiv nu se face tratam. Ac anal arata ca ai avut in trecut CMV iar acum in prezent ai anticorpi. IGM arata ca aia avut de curand iar IGA ca ai in prezent.



Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelita07 spune:

Si eu ma pregatesc pentru cu bebe si de aceea m-am dus la medic sa imi recomande analize preconceptionale necesare. Printre alte analize acesta mi-a dat si Cytomegalovirus IgG si Rubeoala Ac IgG, dar nu si IgM la nici una dintre ele.
Astazi am luzt rezultatele analizelor si am vazut ca IgG-urile la acestea doua au iesit pozitive:
- CMV IgG = 142
- Rubeola IgG = 100
Intrebarea mea este de ce nu mi-a dat sa fac si IgM, poate numai din IgG sa vada dc. totul e ok? Nu exista posibilitatea ca si IgG si IgM sa fie pozitive?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

cathy, e posibil sa fie si IgM pozitiv si asta indica, ca ai boala. Ar fi bine sa faci si aceste analize.

Mergi la inceput