Rugaciune colectiva pentru a avea un copil(17)

Rugaciune colectiva pentru a avea un copil(17) | Autor: cleopatra70

Link direct la acest mesaj







RUGACIUNE COLECTIVA PENTRU A AVEA UN COPIL


CAPITOLELE:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16,


ISTORIA SI CALEA NOASTRA SPRE PRUNCII DORITI(scris de Anadomnica):
Acest topic a fost deschis in 27 iulie 2007 la initiativa lui cleopatra70(Claudia) care a dorit sa uneasca in rugaciune aspirantele la statutul de mamici de pe tot cuprinsul tarii si al lumii chiar! Astfel, drumul noastru pe calea rugaciunii a inceput prin indemnul Claudiei la "unire" spirituala la orele 21 ale fiecarei zile, fiecare in camara proprie, cu o lumanare de ceara curata aprinsa. A fost propus spre citire Acatistul Sfantului Acoperamant al Maicii Domnului urmat sau precedat de pomenirea numelor de botez ale aspirantelor. Pentru ca de-a lungul timpului s-au alaturat grupului acestuia minunat fete din toate colturile lumii (din Japonia pana in Canada si America) si datorita diferentelor mari de fus orar s-a renuntat la citirea acatistelor la o ora exacta,urmand insa ca fiecare aspiranta sa-si stabileasca singura timpul pt. rugaciune. Deasemenea, pt. ca multe fete au primit indemnuri de la duhovnicii proprii de a citi alte acatiste pentru indeplinirea dorintei arzatoare, s-a ajuns la concluzia ca fiecare fata va face canonul sau asa cum i-a fost randuit, citind acatistele "prescrise" de duhovnici, insa rugandu-se nu doar in nume propriu, ci in numele acestei intregi comunitati virtuale de aspirante.

Apoi au inceput sa rasara minunile rugaciunii colective: Claudia - initiatoarea acestui minunat topic - a anuntat printre primele starea noua de cu care a fost binecuvantata. I-au urmat la scurt timp alte si alte fete minunate care au primit darul cu credinta si care au continuat sa se roage alaturi de celelalte aspirante. Astfel a mai aparut o listuta de in prima pagina a topicului.

La inceputul primaverii lui 2008 au fost anuntate si primele nasteri binecuvantate! Asadar Domnul a facut Binecuvantare!

In lupta noastra, in afara de rugaciunea zilnica si de pomenirea numelor fetelor aspirante si gravidute fiecare fata incearca sa trimita pomelnice si acatiste cu numele noastre la manastirile si bisericile din jur. Doamne ajuta!

Minunile noastre: fiind un topic atat de special, nu puteau lipsi de aici minunile. Au dobandit darul Vietii intr-un mod deosebit si minunat:
- in primul rand Claudia care a initiat topicul si a dus munca de "constructie, sustinere (morala) si promovare"
- Aditi(Adriana-Olimpia) a devenit mamica fericita desi inainte de zamislire doctorii nu-i dadeau nici o sansa avand in vedere o prolactina mult peste medie. A tinut un canon timp de 40 de zile: dimineata Acatistul Sfintilor Arhangheli Mihail si Gavriil si seara Acatistul Sfintilor Parinti Ioachim si Ana, a postit postul Sfintei Marii si minunea nu a intarziat sa apara la f. scurt timp dupa terminarea canonului
- in urma canonului dat de Parintele Iordache de la Biserica Sfantul Spiridon cel Vechi din Bucuresti - pe care fetele l-au tinut cu strictete - au primit darul vietii Suflet (Elvira) si Hera25(Adriana)
- de precizat aici si ainigriv (Virginia) care a primit darul sau in mod minunat exact inainte de pelerinajul din Grecia. Astfel pruncul sau a primit binecuvantare de la toti sfintii, mama sa nestiind ca in acest pelerinaj purta un sufletel in pantec care dorea si el sa se inchine Sfintelor Moaste.



Va rog,cine doreste sa se treaca pe lista!
Lista aspirantelor la un copilas prin rugaciune catre Dumnezeu si toate puterile ceresti:










Rugaciunea sotilor care nu au copii

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin.

Acatiste folositoare pentru zamislire si nastere de prunci buni:

www.ortodox.as.ro/acatiste/ac24.html" target="_blank">Acatist de multumire:"Slava lui Dumnezeu pentru toate"
www.ortodox.as.ro/acatiste/ac17.html" target="_blank">Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos
www.ortodox.as.ro/acatiste/ac43.html" target="_blank">Acatistul Sfantului Acoperamant al Maicii Domnului
www.ortodox.as.ro/acatiste/ac47.html" target="_blank">Acatistul Sfintilor si Dreptilor Parinti Ioachim si Ana
www.ortodox.as.ro/acatiste/ac32.html" target="_blank">Acatistul Sfantului Ierarh Spriridon
www.ortodox.as.ro/acatiste/ac14.html" target="_blank">Acatistul Cuviosului Parintelul nostru Stelian
www.ortodox.as.ro/acatiste/ac27.html" target="_blank">Acatistul Sfantului Nectarie Taumaturgul

Si Acatiste audio:
www.crestinortodox.ro/Asculta__Acatistul_Domnului_Iisus_Hristos-2122.html" target="_blank">Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos
www.crestinortodox.ro/Asculta__Acatistul_Slava_lui_Dumnezeu_pentru_toate-2415.html" target="_blank">Acatist de multumire:"Slava lui Dumnezeu pentru toate"

1.Etra(Cristina)
2.Cristianca(Anca-Felicia)
3.Leny(Elena)
4.Magduta10(Magda)
5.Andriushca(Andreea)
6.Ysa26(Elena)
7.Cris_2081(Cristina-Iuliana)
8.Alexela(Alexandra)
9.Anaoi(Ioana-Eugenia)
10.Aldolina(Eugenia-Viorica)
11.mmc_nd(Malina-Mihaela)
12.Nichi(Oana)
13.Kerstin(Cristina)
14.Iulita(Simona-Manuela)
15.dory_iancu74(Dorina)
16.Mihaela
17.Gaviotita(Angela)
18.IreneCAM(Andra-Maria)
19.Gabrieluta(Mihaela-Gabriela)
20.crisis81(Cristina-Camelia)
21.Marryan(Mariana si Valeriu)
22.Gabrielarusu(Nicoleta-Gabriela)
23.Rony74(Veronica)
24.georgia_c(Georgiana si Gabriel-Martinel)
25.mihaela amalia(Maria-Mihaela)
26.Maria68(Delia-Marta)
27.valeria72(Valeria)
28.Dariela(Denisa-Mihaela)
29.Livsy(Ana-Livia si Nicolae Liviu)
30.Andreea81(Andreea-Elena)
31.Ryta(Aurica-Rita)
32.Dara(Andreea-Claudia)
33.Sandaa(Sava si Gavrila)
34.Kineta(Florentina)
35.Simonasima(Simona)
36.Oana_B(Oana-Teodora)
37.Gra26(Gratiela)
38.Daro6(Roxana-Nicoleta)
39.Ira79(Irina)
40.Bususbl(Isa)
41.Oana2006(Oana-Madalina)
42.Fulg(Ioana)
43.Rocsy2007(Roxana)
44.Montytaiana(Ana)
45.Tudormiha(Mihaela)
46.Pinguina(Ana-Maria)
47.Blanche(Bianca)
48.Rodicaosoian(Rodica)
49.Liana30(Mariana-Gabriela)
50.Iuca(Viorica)
51.Melusica(Mihaela)
52.Pysypisi(Cora)
53.Simona.Lali(Simona-Paraschiva)
54.Elle23(Elena)
55.Irene-Mariana
56.Cocoleta(Nicoleta-Constanta)
57.Karelina(Monica)
58.Florelacri(Lacrimioara)
59.Anaconda2(Ana)
60.Daniela_xy(Irina si Constantin)
61.Lilica75(Elena si Ciprian)

62.sukisuki(Lucia)
63.gabi200(Ionela)

64.Alinata(Alina)
65.Anidaz(Adina-Nicoleta)

66.Gadaleane(Elena-Cornelia)
67.AndreeeaNogy(Andreea)
68.Laura2008(Laura-Cristina si Iulian)
69.Magdita(Maria-Magdalena si Iulian-Laurentiu)
70.Anadomnica(Ana-Domnica si Marius-Cristian)
71.MaraAnisia(Mara-Iulia si Catalin Constantin)
72.Shaki(Mihaela)
74.Silvi8 (silvia)
75.Alexia86 (Alexandra)
76.muchy (Alina-Simona)
77.Ruxandrada (Ileana-Ruxandra)
78.Doris_71 (Doinita)
79.Ingridut (Ingrid)
80.bb_wanted (Geanina)
81.mada23 (Andreea-Magdalena si Nelu)
82.medamaya1 (Florica si Cristian)
83.angi25 (Angelica)
84.katymana (Ecaterina si Marian)
85.verygu (Veronica)
86.unducthable (Diana)
87.LunaNueva (Alexandra-Ileana si Anastasios)
88.evanescence (Silvia-Cristina si Petru Alin)
89.anastacia (Cristina-Cleopatra si Cristian)
90.sucitul1 (Florica si Sebastian)
91.monica_1979 (Elena-Monica)
92.raculete (Iuliana)
93.luca2008 (Iuliana)
94.rocsy2007 (Anamaria Roxana si Daniel)
95.mariaraluca (Maria Raluca si Ionel)
96.alina27(Alina Luciana si Marius Danut)
97.florela30(Florela si Aurel)
98.diazavate(Ana si Constantin)
99.fabiola73(Fabiola si Alin)
100.jasmine30(Adina Maria si pr.Marius Dragos)
101.gabrielita_r(Gabriela si Victor)
102.ralucuza2000(Elena Raluca si Ovidiu Cristian)
103.mirela05(Mirela si Octavian)
104.Anaomaria(Anamaria si pr.Ciprian)
105.ank24(Anca)
106.Zamfir.mel(Mihaela si Cosmin)
107.claudela(Claudia)
108.iaura21(Mihaela Aurelia)
109.laurra(Laura Maria)
110.caciantoni(Elena Cristina)
111.ralu27(Raluca)
112.analuci(Luciana)
113.winter(Alina-Valentina)
114.ingeras70(Iuliana si Florin)
115.Dragaica(Andreea-Georgiana si Andrei)
116.Gianina34(Elena-Gianina si Mihai)
117.Ioanatugs (Ionica)
118.claudiaandor (Claudia Severina si Alexandru Relu)
119.mihaele(Nicoleta-Florina)
120.speranta2008(Gabriela si Ion)
121.krika(Antoneta-Cristina)
122.ganesha(Gina)
123.sandyprs(Alexandra)
124.ioana olaf(Ioana)
125.noce(Carmen-Gabriela si Virgil)
126.Sorinake (Sorina-Daniela si Marian)
127.Ge@n@(Geanina si Dorel)
128.nicoleta_8(Nicoleta-Ioana)





Lista gravidutelor prin rugaciune catre Dumnezeu si toate puterile ceresti:











RUGACIUNE PENTRU PRUNCUL CE SE AFLA IN PANTECELE MAMEI

Doamne,Cel ce ai zis oamenilor:"Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul",binecuvantand nasterea de prunci,arata mila Ta acestui prunc care se afla in pantecele maicii sale,si ajuta-l sa se nasca la vremea randuita de Tine.Da-i lui,Doamne,crestere fireasca,sanatate si putere.
Parinte Ceresc,Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii,poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui.Tu ai purtat de grija Preacuratei Fecioare cand a purtat in pantecele ei pe Dumnezeiescul Prunc.Nu ne parasi acum nici pe noi,robii tai,ci ocroteste-l cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale.Iar mai apoi,luminandu-l cu Sfantul Botez,sa il faci pe el un madular ales al Sfintei Tale Biserici,ca sa Te laude si sa te binecuvanteze in toata viata lui si in vecii vecilor.
AMIN.


Marie Maica Preacurata, ceea ce ai purtat in pantecele tau cel binecuvantat pe Mantuitorul a toata lumea, inconjoara-ma pe mine, pacatoasa, cu dragostea ta de Maica si du rugaciunea mea la Fiul Tau si Dumnezeul nostru, ca sa-mi binecuvanteze pruncul pe care-l port in pantece si sa ma invredniceasca sa-l aduc la lumina in chip firesc si sanatos, intarindu-ma cu puterea dreptei Sale , intru care bine am nadajduit. Amin




1.Irinach(Irina)
2.Baby_r7(Roxana)Bianca-Daniela

3.Alinushca(Alina-Laura)
4.Maryb(Mariana)
5.Vdrag(Virginica)
6.Hera25(Adriana)
7.Manumanu(Bianca)
8.oana_oana26(Geanina)
9.Ioanara23(Adnana-Ioana)
10.Cami Antonia(Camelia)
11.Pisik06(Ioana)
12.Carmencar(Carmen-Ionica)
13.smoly(Cristina-Mihaela si Marian)
14.gigelica20(Lucica-Florentina si Gabriel Teodor)
15.Koko_1(Corina)

16.Bubulina1(Karen)
17.Alexa_(Solomonia si Aurelian)





Lista mamicilor prin rugaciune catre Dumnezeu si toate puterile ceresti:











Rugaciunea femeii inainte de nastere

Marie, Maica Preacurata, ceea ce ai purtat in pantecele tau cel binecuvantat pe Mantuitorul a toata lumea, inconjoara-ma pe mine, pacatoasa, cu dragostea ta de Maica si du rugaciunea mea la Fiul tau si Dumnezeul nostru, ca sa-mi binecuvanteze pruncul pe care-l port in pantece si sa ma invredniceasca sa-l aduc la lumina in chip firesc si sanatos, intarindu-ma cu puterea dreptei Sale, intru care bine am nadajduit. Amin.



Rugaciunea mamei dupa nastere


Multumescu-Ti Tie, Doamne, din adancul inimii mele, pentru pruncul pe care Tu mi l-ai daruit si pe care Tie Ti-l inchin, dimpreuna cu toata viata mea, intru care ai binevoit. Daruieste-i, Stapane, viata ca sa se nasca din nou, din apa si din Duh, ca fiu al Tau dupa har, in Taina Sfantului Botez. Ajuta-ma, Iubitorule de oameni, sa-l cresc in pace, ca pe un madular binecuvantat al Bisericii Hristosului Tau. Si intreaga noastra familie pazeste-o intru dragostea Ta, daruindu-i toate cele spre trebuinta, dupa marea Ta mila, putere si intelepciune. Ca noi Tie Iti incredintam sufletele si trupurile noastre, Tie ne rugam pentru noi insine, si unii pentru altii, si numele Tau, de viata facatorul, in veci il preamarim: al Tatalui si al Fiului si al Sfantului Duh. Amin.


1.Adela Achim(Maria-Adela)Stefan DPN
2.Aditi(Adriana-Olimpia)Andrei DPN
3.Cleopatra70(Claudia)Gabriel-Cristian si Andrei-Marian DPN 25.03.2008

4.Ainigriv(Virginia-Adriana)Maria DPN
5.Danangie(Daniela-Angela)Alessio Michele DPN
6.Suflet(Elvira) Bogdan DPN
7.Syris(Marinela)Iulia DPN
8.Ali(Alina)Andrei DPN


Cum se deschide un nou capitol:
-capitolul nou se deschide in jur de pagina 20
-se lucreaza cu doua pagini deschise
-subiect nou cu titlul "rugaciune colectiva pentru a avea un copil" +nr. de capitol
-cu butonul "reply with quote" (foita cu sageata verde de deasupra mesajului) se ia textul de la mesajul cu listuta din cap de la subiectul vechi si se copiaza in primul mesaj din capitolul nou si se scot tag-urile [quote] de la inceput si de la sfarsit ca sa apara textul scris normal nu ca si cand ar fi citat.
-apoi se pune mesaj la sfarsitul capitolului vechi cu anunt ca a fost deschis capitol nou plus link-ul capitolului nou.




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Buna fetelor va rog frumos sa me treceti si pe mine pe listuta Nicoleta Florina va multumesc din suflet si Dumnezeu sa va ajute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

cleo .. ma bucur nespus ca ai revenit ... daca ai stii de cate ori am vorbit cu livsy despre tine , gandindu-ne ce mai faci .. ce fac baietii tai ... asteptam poze ... vai ce ma bucur ca ai revenit

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Dragele mele,

Mi-a fost tare dor de voi,deabia am asteptat sa vorbim,sa vad ce mai faceti.
Imi cer mii de scuze ca nu v-am scris pana acum si nu m-am ocupat de acest subiect deosebit dar puisorii mei mi-au cerut mult timp si atentie.
In primul rand ii multumesc Anei pentru ca m-a inlocuit in tot aceasta perioada,draga mea ,ai un har dumnezeiesc sa ajuti oamenii extraordinar,aceasta munca iti va fi rasplatita cat de repede.
Energia divina sa ti-o trimita Bunul Dumnezeu si sa te binecuvanteze cu un copilas sanatos,bun si frumos!Dumnezeu sa te ajute!
Va multumesc pentru rugaciunile voastre,pentru acatistele date si urarile deosebite!
Ma bucur sa vad listuta cu gravidute ca a crescut.
Aspirantele mele dragute,Dumnezeu si Maicuta Domnului sa va trimita multa lumina si rodirea pantecelui!
Gravidutelor vesele ,va doresc ca Maicuta Domnului sa va protejeze cu Acoperamantul ei sfant asa cum m-a protejat pe mine 9 luni.Dumnezeu sa va ajute sa purtati in burtica bebelusi sanatosi si frumosi!
Mamicutelor dragutelor,sa va ajute Dumnezeu si toti sfintii sa va cresteti copilasii sanatoase cu mare bucurie,sa creasca sanatosi,frumosi,buni si destepti!Dumnezeu sa ne ajute!
Noi suntem bine,crestem mari,sanatosi,frumosi,pe 25 august implinim 5 luni.Am inceput sa gangurim,sa radem,sa ne jucam,papam bine,dar imi pare asa de rau ca de la 3 luni nu mai am laptic.Ne-am vaccinat,vineri mergem din nou,suntem mari.
Sunt cea mai fericita mama din lume,fiecare zi e o bucurie si o minune alaturi de baieteii mei iubiti!
O sa va mai scriu cand reusesc,acum trebuie sa inchei aici.
Dumnezeu sa ne trimita multa energie divina si sa ne ajute la toate!
Acest capitol sa fie plin de gravidute si mamici la termen!
Va iubesc si va multumesc pentru tot ce ati facut pana acum si veti face!Va trimit multa lumina si liniste sufleteasca!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CLEO sanatate multa baietilor tai!

Fetelor, este pe forum o fata. Se chiama MICHELLE.Numele ei fiind MIHAELA. Fetelor, as vrea sa va rugati pentru ea. As vrea sa dati pomelnice si ce mai stiti voi pentru MICHELLE(MIHAELA). A pierdut prima sarcina...nu mai stiu la cate saptamani...mici oricum. A doua sarcina, avea fetita. O scumpa de fetita. La 24 s a trebuit sa avorteze pentru ca avea apa la creier din cate am inteles si e o boala incurabila la bb.Fetelor, acum ramasese gravida din nou. Dupa aproape 2 ani de chin si suferinta atat fizica cat mai ales si psihica. d-zeu o ajutase. Si ajunsese in sapt 18 de gravidantza....numai ca sambata a nascut.....avea un baietel....si avea jumatate din creier nedezvoltat. A pierdut un alt bblus.....a trimis la cer un alt ingeras.....nu cer socoteala......pentru ca nu reusesc sa gasesc raspuns la ceea ce i s-a intamplat........dar va rog din inima rugati-va pentru ea. Rugati-va ca are mare nevoie......

Ma scuzati.....





ALESSIO comoara mea
S-a mai nascut o stea: ALESSIO!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Syris spune:

Cleooooo, bine ai revenit!! Mare bucurie ne-ai facut! Ce fericire ca baieteii tai sunt bine si cresc mari...5 luni, ce zboara timpul!
Livsy, Georgia multumim de apreciere si urari!
Danangie, frumoasa descrierea nasterii lui Alessio! Sa iti traiasca bebele si sa creasca mare si sanatos! Eu am vazut ambele parti ale monedei, am nascut si natural fara epidurala si acum imprejurarile au dus la cezariana dar, daca ar fi sa mai nasc odata, as vrea tot natural, daca doctorul ar accepta sa ma asiste la o nastere naturala dupa cezariana.
Trista povestea Mihaelei Cred ca numai credinta o poate face sa treaca peste tot. E cutremurator prin ce pot trece unii, din pacate, si au puterea si gasesc resurse sa mearga mai departe. ooof. Maica Domnului sa ii ajute cu un prunc sanatos data viitoare!
Multa sanatate la voi si Doamne ajuta!
Sy

Bebe 2 Photo Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Fetelor va multumesc din suflet ca am-ti trecut si pe mine pe listuta Dumnezeu si Maicuta Domnule sa ne ajute pe toate va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Cleo bine ai revenit, sa dea DD sa fi cea mai fericita mamica si sa ai parte de copii sanatosi si frumosi
Michelle e trist foarte trist. cuvintele sunt de prisos, sa iti dea Dumnezeu putere sa treci peste aceasta durere.

Va pup pe toate, desi nu prea scriu va citesc si am rog sa fim fericite toate intr-o zi cind v-a vrea Bunul Dumnezeu

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Cleo, ce bucurie ne-ai facut ca ne-ai scris . Sa va ajute bunul Dumnezeu si Maicuta Sfanta sa fiti sanatosi toti patru, fericiti si impliniti.
Danangie, foarte, foarte trista povestea Mihaelei . Sa o ajute Bunul Dumnezeu sa treaca peste aceasta durere si sa o binecuvanteze in curand cu un bebelus sanatos .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Cleo...ce surpriza , multa sanatate si bucurii iti doresc din suflet, Bunul Dumnezeu sa iti ajute cele doua floricele sa creasca mari
Michelle.... grea este incercarea prin care treci, ma rog la Bunul Dumnezeu si Maicuta Sfanta sa te aibe in grija, sa-ti mangaie sufletul ranit si cat mai curand sa-ti daruiasca un bebe sanatos.

Mii de poopici la toate fetele, Doamne ajuta tuturor!

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

"Daca bateriile ti se descarca, fa-ti timp sa le incarci conectandu-le la Dumnezeu prin rugaciune "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Dragutele mele,

Va multumesc pentru primirea calduroasa care mi-ati facut-o si pentru urarile voastre care le face-ti asa de frumos tot timpul!
Bun venit in familia noastra fetelor cele noi,listuta s-a marit si sunt foarte bucuroasa.Va doresc multa rabdare,credinta foarte mare si sanatate!Dumnezeu sa va ajute sa primiti frumosul miracol al vietii!
Ma bucur nespus de mult ca sunt impreuna cu voi din nou.
O sa va scriu zilnic daca reusesc,acum sotiorul meu plimba copilasii pe afara putin iar eu am ramas acasa sa mai fac ce trebuie prin casa si repede va scriu cateva randuri.
Puisorii mei au mai crescut si e putin mai usor,am mai inceput sa invat meseria de mamica cu gemenuti care e asa de frumoasa dar cere mai mult timp decat la un singur bebe.
Fotografii o sa va pun dar nu ma pricep,o sa aflu cum sa fac,cand am putin timp imediat o sa vi le adaug.
Livsy, Georgia am aparut cu forte noi,nu o sa mai fac asa mare pauza,dar nu am putut altfel.
Sa dea Dumnezeu sa ne anuntati ca miracolul s-a produs in fiinta voastra si ca v-ati implinit visul arzator!Maicuta Domnului sa fie cu voi!
danangie,iti doresc si eu multa sanatate atat bebelusului tai cat si tie!L-am vazut e foarte fumos,o sa fie copil istet.Dumnezeu si Sf.Stelian sa vegheze asupra lui si sa-l ocroteasca toata viata!Doamne ajuta!
M-am rugat aseara si pentru MICHELLE(MIHAELA),sa-i aline Maicuta Domnului suferinta,stiu cum e si eu am trecut prin aceasta perioada o singura data dar e foarte greu sa induri pierderea dar cu ajutorul credintei mari treci mai usor.Ii doresc multa sanatate,liniste sufleteasca si data viitoare o sa aiba un bebe sanatos si frumos!Dumnezeu sa o ajute!
O sa va mai scriu putin mai tarziu la toate, cand mai am putin timp,scuze ca nu v-am scris.
Va iubesc din toata inima si va doresc ca Maicuta Domnului sa va aiba sub Acoperamantul ei Sfant!Doamne ajuta!Post usor si binecuvantat!

Mergi la inceput