Plajele superbe ale Croatiei

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

A fost cineva in vreun camping in Croatia? Vrem cu cortul!!!

Ma intereseaza un loc cu mare dar si stanci numai bune pt escaladat...



Florina si Elise (9 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Am fost, doi ani la rand, in Croatia, la Lopar, insula Rab. Pentru niste familisti convinsi, cum suntem noi, a fost perfect. O plaja absolut superba pentru cei cu copii, cu nisip fin si cu marea care nu depaseste nivelul gleznelor pret de vreo 200 de m. Liniste, peisaj superb, cazare foarte buna - la vila la care am stat noi e un apartament de 2 camere cu un mic balcon de vis in care ne putem petrece serile. De toate pentru toti ... de la camping, la un mic parc de distractii, la plaje aproape secrete, la locuri de plimbare incredibile, rugi de mure, gospodarii vechi de unde poti cumpara smochine si rosii ... doar ca totul e cam scump: mancare, supermarket sau aprozar ne-a cam vaduvit bugetul mult peste ce prognozasem. oricum, pe langa statiune propriu zisa sunt zeci de alte atractii superbe, de la orasul Rab la colturi aproape salbatice ale insulei. O recomandare: evitati weekendul pentru feribout, se sta si cate 4 ore la coada pe un soare nemilos. In restul saptamanii e ok. Anul asta incercam Munetengru, din motive de buget

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Litoralul Croatiei nu abunda in plaje de nisip, dar lipsa acestuia asigura cele mai clare si curate ape din lume. Totusi, pentru toti fanii plajelor, care pur si simplu nu se simt bine fara nisip in pantaloni, va prezentam o lista cu cele mai cunoscute plaje de nisip din Croatia

Cititi articolul complet www.supereva.ro/info.asp?id=3172" target="_blank">Cele mai frumoase plaje din Croatia




Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hama2011 spune:

Buna tuturor!
Sunt pentru prima data pe forum, sunt din Deva, imi plac foarte mult copii dar nu sunt mamica din anumite motive.
Imi plac subiectele pe care le dezbateti si mai ales cele legate de concedii in strainatate (Croatia).
In 24 iulie plec impreuna cu sotul in concediu in Croatia, pe insula Rab. Am mai fost in Croatia in 2002 la Opatija.
Daca a fost cineva recent, orice informatie este bine-venita sau daca este careva dintre voi care merge in Croatia in aceeasi perioada cu masina, poate ne intalnim.
In cazul in care am gresit ceva, scuze ca sunt incepatoare.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hama2011 spune:

Scuze, am scris copiii doar cu 2 de i.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panteraroz spune:

Buna,

Eu voi pleca saptamana viitoare in Croatia, Rovinj.... Am auzit ca este superb! abia astept aceasta vacanta bine meritata!!!! voi lua avionul pana in Venetia iar de acolo ferry boat-ul. Sper sa fie in regula.
A mai fost cineva pe acest traseu? Imi puteti recomanda mijloace de transport si restaurante din zona?

Mercic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filipac1979 spune:

Buna
as vrea si eu sa plec in croatia, in lopar, in august cu bebe de 10 luni. danitin, poti sa imi dai numele vilei la care ai stat?as vrea tot asa un apartament aproape de mare. daca mai are cineva informatii de cazare din zona, as ramane recunoascatoare.
va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

Si pe mine ma intereseaza tot in zona aceea .. ceva de inchiriat...


Angelinne

Mergi la inceput