Ingineri fosti, viitori...(23)

Ingineri fosti, viitori...(23) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj

BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!
(22), (21), (20), (19), (18), (17), (16), (15), (14), (13), (12), (11), (10), (9), (8), (7), (6), (5), (4), (3), (2), (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime, Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea Babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar".
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.
- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001
- sorana - Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea Chimie Industriala, 1996
- pisicuta - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Hidrotehnica, sectia "Ingineria Mediului", promotia 1997
- gbutucica - Institutul Politehnic Iasi, Universitatea Gheorghe Asachi, Facultatea de Textile, promotia 2001
- xerxe2005 - Hidrotehnica, Iasi, 2003 si master 2004
- cqeea - Universitatea Tehnica "Gh. Asachi", Iasi, inginer textilist



Nico, mami de Andra si Alex

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Petrecere frumoasa, Dorina! Sa traiasca , sa fie sanatos si un bunic iubitor!
Eu am facut aseara de permanenta si ama ajuns la 20.00 acasa, cu sanii plini de lapte si m-a luat bubulinul meu in primire, nu stia de care san sa traga mai repede. Nici nu am avut timp sa mananc bine, m-am jucat cu baiatul si apoi am facut amandoi baie si am cazut lati.
De azi vreau sa tin post, sa ma spovedesc sambata si sa ma impartasesc duminica, asa ca servesc virtual tot ce oferi, Dorina.

Razvan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Gea bine ai venit!
Frumos era sa dau si eu o dar cum in vacanta nu am servit am cam uitat. Deci va astept cu drag la o cu lapte si un ceai cu lamaie.
Vacanta noastra a fost frumoasa. Am fost in Mamaia in partea de nord si mie chiar mi-a placut. E muuult mai curat decat in sud. Si hotelul a fost ok. Cu mancarea a fost mai greu, la hotel nu ne-a placut dar ne-am descurcat.
Anul viitor sper sa ajungem si noi la greci sau macar la bulgari.
Pozele inca nu le-am descarcat, poate maine ca azi am ceva de lucru.
Va pup!

Nico, mami de Andra si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui xerxe2005

De azi vreau sa tin post, sa ma spovedesc sambata si sa ma impartasesc duminica, asa ca servesc virtual tot ce oferi, Dorina.

Razvan Gabriel


Elena, serveste macar un peste, ca azi ai dezlegare de la Doamne-Doamne. piticutul mic si pofticios, care papa el tzitzilica si acuma!

Nico, bine ai revenit! Mi-a fost taaare dor de tine! Ce-ti face trupa??? Cum a fost in concediu??? La ce hotel ai stat, caci si noi am fost tot in partea nordica a Mamaiei, la Lido, mai exact??

Multumesc tuturor pentru urarile adresate taticutzului meu si sa dea Dumnezeu la toti muuulta sanatate, ca-i mai buna decat toate!







Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Pisi si mie mi-a fost dor de voi. Si imi pare tare rau ca nu mai am timp sa stau mai mult pe forum. Poate dupa ce ma intorc la birou (daca ne lasa sefu acces la net ). Oricum asta e alta poveste. Sunt tare nehotarata. S-ar putea sa ma mut la o alta firma. Am doua oferte din alta parte. Luna august am destu de lucru asa ca stau acasa.
Noi am fost la hotel Caraiman. Mai putine stele dar mie mi-a placut. A fost foarte curat, totul nou. Am avut AC, frigider, tv. Lenjeria a fost schimbata destul de des (noi am cerut).
In sud am mers in fiecare seara pt teatru de papusi si multe alte distractii pt Alex dar era prea multa mizerie.
peripetii am avut si noi dar de alta natura. Eu dupa enterocolita am facut o infectie urata la rinichi si am trecut pe antiobiotioc. Si nu stiu ce dereglari a suferit al meu organism ca din prima zi tenul meu a reactianat tare urat la soare. M-am cam prajit pe fata asa ca m-am ferit cat am putut. Pe deasupa daca ceva imi pare ca nu e curat ma umplu de bubite (o alergie) si apoi sa vezi mancarimi.
Cu pierdutul copilului stiu cum e asa ca eu l-am invatat pe Alex unde suntem cazati, ce sa faca in caz ca se pierde de noi. Andra ijca nu pleaca fara noi.
Elena sa sti ca te invidiez ca inca mai alaptezi. Eu a trebuit sa ma opresc la 9 luni jumate.
pana la urma tot nu am aflat ce sarbatoare e azi. Cine ma scoate din ceata?

Nico, mami de Andra si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare fetele! Ce faceti?
noi ne pregatim incetisor de plecare, a fost bine la ai mei, dar acum e timpul sa mai plecam si la casa noastra...asa ca vineri dimineata ne luam talpasitza...mi groaza de drum de nu mai pot!
Pisi, la multi ani tatalui tau, sa fie sanatos!
xerxe2005, cu intarziere la multi ani lui Razvanel, sa creasca mare si sa va umple sufletele de bucurie!
Nicoasteptam poze, cand ajung acasa rasfoiesc albumele tutrora, aici mi se incarca greu si ma enerveaza!

va pup pe toate si ne auzim saptamana viitoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Am papat ieri peste facut la gartar si cartofi copti tot pe gratar si tare bun a fost.
Razvanel al meu a inceput sa stranga sfarcul in dinti/gingii, atunci cand se satura si de drag, sa nu imi dea drumul, cred, ma capseaza de zor. Mi-a fost greu cu alaptatul la inceput, nu aveam mamelon format, nu reusea sa trga bine, nu se satura, m-am stors cu pompa 3 luni de zile dupa fiecare alaptat ca sa stimulez lactatia, i-am dat completare lapte praf si inca ii dau. Dar pentru ca el noaptea doarme mufat la san si ziua chiar nu reusesc sa il adorm decat la san, nu vad cum se va face intarcarea naturala prin care sper eu sa incheiem procesul alaptarii. Inca nu am curaj nici sa ma gandesc la intarcarea chinuita cu plecatul de acasa sau refuzat sanul cand cere sau simte nevoia. Plus ca inca imi place. Da totusi sper ca pana la 2 ani sa intarc totusi.

Nico, te pregatesti de aniversarea fetei? Cum petreceti?

Razvan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

'Neata, scumpele mele!

Sa curga , ceiutul, lapticul, capucino-ul, sucul, plus din belsug!

Nico, draga mea, ieri a fost "Schimbarea la Fata", (mare sarbatoare, mare) si dezlegare la peste, dupa cum spuneam.

Claudia, tare mult as vrea sa ne mai putem intalni macar o data inainte de a pleca acasica, fiindca am o mare rusine, mare, de spalat in fata ta!... Cateodata sunt atata de uituca si de vajaita, ca nu ma recunosc! Eu sunt o fire mai potolita, imi place sa fac treburile incet, calculat, planificat, iar cand ma scoti din ale mele ma resetez, intru in panica si-ncep sa bag rateuri masive, dupa cum ai observat si tu ... umblu cu mintea-n traista, firar sa fie! In orice caz, mi-a facut o placere imensa sa te cunosc, caci esti o frumusete innascuta si-o doamna desavarsita ...Eu iti spun, totusi, de pe acuma "DRUM BUN!", dar raman cu speranta in suflet ca poate ne-om mai vigea ...

Fete, as mai scrie multe si marunte, c-am un chef teribil de butonat, dar nu-sh ce are forumul asta ca tot sare si-mi pierde ori mesajul intreg, ori parti importante din el!

Poate mai tarziu si-o mai reveni ... eu am sa mai incerc!

fetele-inginerele!





Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Maine imi iau zi libera recuperare pentru marti, can am facut permanenta si am chemat o prietena cu un copilas de varsta lui Razvan al meu.
Abia astept, pentru ca e o tipa foarte placuta si ma simt bine cu ea. Vom face o prajitura de post, ne vom juca cu bebelusi, vom discuta sis per eu sa ne simtim bine.
Si ea si eu suntem un pic triste dupa niste norisori in casnicie, asa ca amandoua avem nevoie de o relaxare. Sa vedem cat o sa ne lase copii sa facem asta. Ea are un copil cuminte, dar al meu e baterie Duracell.
Sper sa imi repar computerul in week end, daca nu, va pup si va regasesc luni.

Razvan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui xerxe2005

Maine imi iau zi libera recuperare pentru marti, can am facut permanenta si am chemat o prietena cu un copilas de varsta lui Razvan al meu.
Abia astept, pentru ca e o tipa foarte placuta si ma simt bine cu ea. Vom face o prajitura de post, ne vom juca cu bebelusi, vom discuta sis per eu sa ne simtim bine.
Si ea si eu suntem un pic triste dupa niste norisori in casnicie, asa ca amandoua avem nevoie de o relaxare. Sa vedem cat o sa ne lase copii sa facem asta. Ea are un copil cuminte, dar al meu e baterie Duracell.
Sper sa imi repar computerul in week end, daca nu, va pup si va regasesc luni.
Razvan Gabriel


WE MINUNAT, ELENA!

Si-o shueta de vis, alaturi de prietena ta si puiutii vostri cumintei!



Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

'Neata, somnoroase inginere!

Haideti c-au venit cisternele cu , laptic, ceiut, capucino, suc si tirul cu , doara-doara va treziti si purcedeti la povesti, acuma ca se apropie WE-ul si v-am si scos pe prima pagina!

V-am si va astept!

Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput