Rahova sau apropiere (46)

Rahova sau apropiere (46) | Autor: Alinutzaa

Link direct la acest mesaj

45


Mic indrumar despre cum se deschide un capitol nou:
1.Mergeti pe primul mesaj al unui capitol, cum ar fi asta de fata, apasati butonul "reply with quote" (are o sagetuta verde pe el) de deasupra mesajului, selectati tooot mai putin semnatura celei ce a deschis capitolul respectiv, dati copy si inchideti fereastra respectiva.
2.Apasati butonul "Subiect nou" (partea dreapta sus a pagnii DC) si vi se deschide o fereastra similara postarii de raspuns. Puneti titlul capitolului iar in corpul mesajului dati Paste la ce ati copiat anterior.
Asta e tot!!!

PS: pentru avansati dupa ce deschideti capitolul nou, intrati pe el, copiati link-ul din bara de sus, intrati pe vechiul capitol si dati un mesaj cu acel link ca sa stie lumea unde e capitolul nou.




Rahovistele:
aissa (19.12) mami de Ale (30.09.2004)
anangel-lexi mami de Maria Cornelia(20.09.2006)
anculina
andreap mami de Maria (7.11.2004)
andre_ea (22.01) mami de Tudor (10.08.2005)
Alinutzaa (11.04) mami de Tudor (05.08.2007)
cgaby
cristinaT
Dory232002 (12.11) mami de Alexa (20.10.2005)
kris
mama_lui_alin
Miag mami de Roli
MIRCLAU (27.01) mami de Andi (10.09.2005)
miha
miria cristina (17.04) mami de Maria Damiana (05.11.2004)
Monica-Elizabet (29.10) mami de Alex (7.06.2001) si Ruxi(16.12.2004)
Preda-Vicky (29 iunie.67') Dani (24.nov.2000)
ralcat mami de Mihai Cristian (27.10.2005)
turttle
viovio mami de Bianca (22.12.2004)
violeta69(17.sept.69') mami de Mihnea (8.06.2000)







Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Buna seara,

M-am intors printre voi dupa cateva zile de pauza. Sunt obosita ruuuuupta, a fost agitatie maxima pe aici. Ma duc sa pun poze pe webshots si ma intorc sa va povestesc.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Gata, am pus si pozele.

Dupa cum va spuneam a fost agitatie multa, munca multicica pentru mine, dar a iesit ok. Am avut noroc ca am avut si vreme frumoasa si acolo la iarba verde a fost super ok. Copilul meu s-a comportat foarte bine sambata - s-a jucat, a alergat, a mancat si a reusit si sa doarma. Devenise matzait din cauza oboselii mai pe seara dar a fost ok.
De pe tavita si-a ales intr-un final (pentru ca mai intai a trebuit sa puna mana pe toate obiectele de acolo si abia dupa aceea s-a hotarat) in ordine: papiota, termometrul si pixul.

Din pacate pentru mine si sotul meu zilele astea si ziua de maine este umbrita de probleme si nu ne-am putut bucura 100% asa cum nu o sa o putem face nici maine. Sa va povestesc: joi faceam curatenie si aveam piciul in scaunelul de masa si mi s-a parut la un moment dat ca vad o vanataie in zona axilei stangi. Statea cam in umbra si nu puteam sa vad bine asa ca l-am dus mai la lumina. Era vinetiu asa ca am pus mana pe gelul cu arnica sa il dau pe copil ca m-am gandit ca s-o fi lovit. Cand sa il dau....surpriza...un nodul. Destul de mare si de proeminent. A venit si Cristi acasa si am plecat la medicul de familie care ne-a zis ca nu e lovitura, sunt mai multe diagnostice posibile si ne recomanda un consult la un chirurg pediatru. Am pus mana pe telefon si l-am sunat pe Dr.Spataru care ne-a chemat la el la cabinet. Ne-a trimis si la ecografie si norocul nostru ca l-am mai gasit la cabinet pe Dr. Stamate. La final avem si diagnosticul final de la Dr.Spataru: limfagiom. Se pare ca nu e o chestie grava, dar trebuie operat. Cu anestezie generala si tot tacamul. Ne-a asigurat ca o sa fie bine, nici nu o sa fie nevoie de internare, ne ducem dimineata si plecam dupa amiaza. Dar....totusi....e operatie. Ufffffff, belea pe capul nostru. Imi place de Dr.Spataru, se poarta foarte frumos cu Tudor, e bland si am auzit numai de bine despre el. Am incredere in el dar...asa grea imi e inima, nici nu va inchipuiti. De joi si pana acum parca a mai crescut limfagiomul si parca si culoarea e mai accentuata.Saptamana asta vreau sa ajung cu el la controlul si vaccinul de 1 an si sa ajung si la Dr.Spataru sa programam operatia. Nu are nici un rost sa o aman, mai devreme sau mai tarziu tot trebuie sa trecem prin asta. Offfffff!!!!!

Nu stiu daca am apucat sa va spun: copilul meu merge singur singurel nesustinut de nimeni. De o saptamana!

Va pup pe toate. Ma pun sa mai caut informatii pe net despre anestezie generala, operatie, limfagiom, etc.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor,
Alinutza bine ca ai vazut la timp si nu e nimik grav...sanatate multa si aveti grija de voi
a bucur ca a iesit totul bine la motz, inca nu am vazut pozele
fug sa citesc de la celalat capitol sa vad ce fac fetele si revin

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

vicky gata ai inceput deja serviciul?
azi am facut unGhiveci de legume si un Tort diplomat cu capsuni iar mai pe seara vreau sa fac o Salata de tulpini de telina cu mango si iaurt...am mancat serile trecute la restaurant este dementiala, usoara si super gustoasa

vio ai fost tare harnicuta...cum a iesit prajiturica?
eu deja sunt bolnava cu pozele ai mei ma intreaba pot sa mananc? ai facut poza?

ieri am fost la pescuit, ruxi a primit o mulineta si era tare mandra(batz avea mai de mult) eu am prins un peste singura...pentru prima data iar alex si tati au avut capturi faine de tot...am fost la sportiv asa ca pestiutzii au ajuns tot in balta pana la urma
azi din nou la scoala...alex a avut zi lunga pana la 16,30(ii place din ce in ce mai mult la after school...adevarule ste ca se ocupa super de ei si au multe activitati) iar pe ruxi am dus-o azi o ora la gradi sa nu cumva sa-i uite pe d-na si pe colegi...mi-a adus precauta un scaun pe care sa stau si din cand in cand se mai uita la mine sa nu cumva sa dispar...i-am promis ca nu plec si nu o las singura...(e clar din nou o sa avem scandal cand o sa o las singurica)...inca este frig si erau si cativa copilashi muciosi ...asa ca sunt in dubiu...nu stiu ce sa fac...d-na zicea ca o pot aduce la orice ora nu neaparat de la 8 dim...sa venim si la 10..la cat vrem...o sa mai vedem...va tin la curent
va pe toate

Edit: am pus pozele la ce-am gatit

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna dimineata!
Ali, ma bucur ca a iesit totul bine, si multa sanatate puiului mic.
Monica, ghiveci facusem si eu ieri, m-ai fat gata insa cu salata aia cu telina, eu sunt mare amatoare de salate. Frig la voi? Las'ca iti trimitem noi azi o zi caniculara...
Asa ca aveti grija azi, fetelor, feriti-va sa iesiti pe-afara dupa pranz.
Va , va doresc o zi minunata.


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

'Neata

Multumesc fetelor. Sper sa trecem repede si cu bine peste operatia asta

Anul trecut pe vremea asta...tocmai ma internam in spital, cu contractii la 4 minute. Uffff, daca stiam ce m-asteapta....

Asa ca astazi va poftesc la . Puiul implineste 1 anisor! Imi ati voie sa plang un pic azi?

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Alina La Multi Ani!! Sa creasca mare, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!

Mult succes la operatie! Imi pare rau ca sinteti bolnaviori Ai dreptate ca nu trebuie sa amini, are sa fie bine ai sa vezi.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

LA MULTI ANI! Tudor
sa cresti mare si sanatos, sa-ti dea DD numai bine



va pe toate fetelor

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Multumim de urari fetelor.

Eu, bucatareasa lui peste prajit, m-am apucat cu spor la o bucata de amiaza astazi, sa ii fac copilului meu tort de ziua lui. Si ce tort? Tort in forma de Mickey Mouse inspirata de pozele Monicai. Numai ca m-am apucat cu blat de pandispan si o crema spuma etc etc etc. Si dupa ce m-am chinuit nitel sa tai blatul ala cat de cat in felii egale, am pus si crema si cand colo....ce sa vezi? Cum m-am intors eu nitel cu spatele tortul meu s-a apucat sa alunece usooooooorrrrr si vazand cu ochii!!!! Asa ca straturile nu mai stau unele peste altele ci fiecare care incotro a reusit sa evadeze. Asa imi trebuie! Asa ca acum am una bucata bucatarie murdara si stropita si plina de faina, zahar, castroane murdare de creme si aluaturi etc etc etc si una bucata de tort imprastiat in cele patru colturi ale platoului.
Cand ma mai auziti ca da harnicia peste mine si vreau sa fac torturi si mai stiu eu ce minunatii, dati-mi va rog peste degete!

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

LA MULTI ANI !!! TUDOR
sa cresti mare si frumos si sanatos...
bafta la operatie...o sa fie bine....
ce sa zic?bine ca ati descoperit la timp!
cat despre ce a luat de pe tava sa inteleg ca se va face chirurg(papiota si termometrul )+pixul ..e perfect!
cu tortu' de-aia nu ma bag nici eu...mai bine il cumpar...ca nu-mi iese,cred ca din cauza ca nu-mi plac lucrurile migaloase

prajitura a iesit gustoasa,dar nu f aspectoasa...nu era de tras in poza ..oricum pana seara s-a terminat,asa ca...

va

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput