Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

site-uri cu haine

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

LindaZ
LindaZ
membru junior

Romania
bucuresti
(BUCURESTI)

519 Mesaje
1 Prieten(i)

Trimis la - 02/08/2008 :  16:15:24 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui LindaZ  Trimite mesaj Yahoo lui LindaZ Adauga semn de carte la mesaj Trimite LindaZ un Mesaj Privat

site-uri cu haine

Buna!
Puteti sa imi recomandati mai multe site-uri cu haine, preferabil romanesti, dar nu numai? Stiu doar yokko, TinaR, TaraFashion, NichiFashion. Vreau sa imi verific abilitatile de a alege ce haine mi se potrivesc si de a le trimite pe mail unui consultant vestimentar, inainte de a merge efectiv in magazine... ca sa nu cheltui banii pe haine nepotrivite... ca pana acum .
Multumesc mult.
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

elyanne
ZuZa - Zapacita

Donator Teodora
 Romania, bucurestiBUCURESTI
7087 Mesaje
19 Prieten(i)
Trimis la: - 02/08/2008 :  16:19:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luielyanne Adauga semn de carte la raspuns Trimite elyanne un Mesaj Privat
http://www.envy.ro/magazine
http://www.flo-jo.ro/language/ro.html
http://www.madame.ro/

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | Elena iubita noastra | De 3x... mamica

Editat de - elyanne on 02/08/2008 16:27:01
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
petaluda
petaluda
membru junior

Greece, Atena
614 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 03/08/2008 :  00:36:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite petaluda un Mesaj Privat
Poti sa incerci si:

www.zara.com
www.mango.com

Nu sunt firme romanesti dar au magazine in Romania.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
mihaelk
mihaelk
membru incepator

Romania,
324 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 03/08/2008 :  11:58:39 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mihaelk un Mesaj Privat
Poti incerca si asta:
http://www.doilei.ro/2007/05/25/catalog-quelle-quellecomro/

**blonda rau**

Editat de - mihaelk on 03/08/2008 12:00:17
mihaelk
mihaelk
membru incepator

Romania,
324 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 03/08/2008 :  12:01:09 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mihaelk un Mesaj Privat
Si aici:
http://www.quelle.com.ro/ro/extern/index.html?EMBPERL_UID=:07e90c509d5574e7699c7d100447f065&fsreloaded=1&

**blonda rau**

Roxana Claudia
I'll sleep when I'm dead

1770 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 03/08/2008 :  12:25:20 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiRoxana Claudia Adauga semn de carte la raspuns Trimite Roxana Claudia un Mesaj Privat
Zara si Mango au magazine in RO insa am intrat la ei pe site si nu aparem in lista lor ca si tara in care sa trimita comenzi...

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)

petaluda
petaluda
membru junior

Greece, Atena
614 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 03/08/2008 :  21:11:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite petaluda un Mesaj Privat
quote:
citat din mesajul lui Roxana Claudia

Zara si Mango au magazine in RO insa am intrat la ei pe site si nu aparem in lista lor ca si tara in care sa trimita comenzi...

Nu cred sa fie o problema pentru Linda, din ce am inteles o interesa sa aiba site ca sa poata sa comunice mai usor cu consultantul ei, inainte sa mearga in magazine.

Oricum, Zara vinde pe net doar produsele Zara pentru casa deci nu haine, si asta doar in tarile in care are magazine Zara Home, iar Mango intr-adevar nu livreaza in Romania, insa selectia de produse vandute pe net este destul de redusa fata de colectia din magazine, asa ca nu are de ce sa ne para rau ca nu ne-au inclus si pe noi.
LindaZ
LindaZ
membru junior

519 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 14/08/2008 :  17:33:11 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui LindaZ  Trimite mesaj yahoo luiLindaZ Adauga semn de carte la raspuns Trimite LindaZ un Mesaj Privat
Multumesc pentru raspunsuri. Noi intre timp am fost in concediu si n-am mai intrat pe site. Sunt ok asa, fiindca eu vroiam in primul rand exemple de haine si in al doilea rind sa imi cumpar, adica nu cautam site-uri care sa livreze in Romania neaparat. Oricum, nu prea cumpar de pe internet haine ca eu am nevoie sa le pipai inainte.
Multumesc.
LuisaTL
LuisaTL
membru incepator

Romania
278 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 15/08/2008 :  10:27:43 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite LuisaTL un Mesaj Privat
Buna tuturor,

In ceea ce priveste cumparaturile online...
Eu doar ce am avut o experienta extrem de neplacuta cu cei de la Tarafashion ca nici acum nu pot sa-mi revin...:(
Sfatul meu: nu mai comandati haine de pe net!!! Nu se merita! Intr-adevar in afara de faptul ca trebuie sa le pipai, trebuie sa le VEZI CUM SUNT IN REALITATE!
De pilda, eu am comandat o rochie de la Tarafashion, pe site fotografia arata intr-un fel si ei imi trimit cu totul altceva. Le-am trimis chiar si o fotografie cu ce am primit care nu seamana deloc cu ce afiseaza ei pe site si cu toate astea nu vor sa recunoasca ca e vina lor. Este sfidator, mai ales cand ti se dau explicatii de genul ca "tehnic imprimeul a fost asezat nu stiu cum..." Si nu isi asuma nici un fel de responsabilitate. Preferi sa ramai pagubit (te costa de 3 ori curierul de ex.) si sa nu mai de-a face cu ei in viitor! Atentie mare cu cei de la Tarafashion!

Deci,. sunt atatea magazine...mergeti si alegeti-va haine de calitate si care sa va placa si folositi site-urile cu haine doar orientativ, ce tendinte mai sunt si cam ce se mai poarta.

CORNELIAP33
membru junior

Romania, Bucuresti
924 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 15/08/2008 :  11:22:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiCORNELIAP33 Adauga semn de carte la raspuns Trimite CORNELIAP33 un Mesaj Privat
Uite si aici http://www.hln.ro/
Au haine dragute si ti le trimit in 2 zile.

Cornelia si taurasul Rares Costin (22.04.2002)
Fotografii

Grecia2008

Ajutati-o pe Ema!

Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com