Calendarul gradinarului vesel 5 (de daniela_b)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

f scumpa, Adriana, hortensia la voi. la noi la Lidl(doar ce am luat-o de la ei sapt trecuta), cand prinzi(oferta speciala in vreo sapt.) sunt 9.99: mov, roz sau alb. sau 15e. cel mai mult ar costa 18e. dar 40?

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Eu am luat-o pe a mea de la Lidl cu 19.99(la oferta) si nu aveau decat roz.Cea albastra am gasit-o la o florarie particulara, era minunata dar prea scumpa :(

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Trebuie sa caut pe undeva cum se face, dar hortensiile albastre se pot face roz si invers. Ceva cu solul alcalin sau acid. Ph-ul il poti schimba adaugind nu mai stiu ce... Deci nu dati bani in plus pe hortensii roz sau albastre, ca in solul din gradina voastra ele isi pot schimba culoarea.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Ramona, dap, am uitat sa specific si eu ca se schima culoarea in fctie de acidit solului. de aia mi-a si placut asta mov, ca daca ma plictisesc doar schimb pamanatul si se face roz. a mea parca se indulceste culoarea deja spre roz moviu
iaca link:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hydrangea


edit: la noi nu variaza pretul in fctie de culoare si peste tot(etichete, pliante) scrie ca se schimba culoarea dupa aciditatea solului.


ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Si ce mai e pe la mine:
http://community.webshots.com/album/562608582PcVExE?start=72

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Valentina, mi s-a facut pofta de galuste cu prune.
Arata foarte bine si rosiile.
Cum se numesc florile galben cu mov? Floarea lunii? Am si eu din alea. Floarea mare, alba ce e? Seamana cu zorelele.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ramona ce se pune in pamant pt ca hortensia sa isi transforme culoarea?

Valentina, e frumoasa gradina! si cred ca e mare la cate flori ai expus.Frumos!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ramona,nu stiu cum se numesc floricelele alea,dar intradevar infloresc noapte,ziua stau inchise!Cat despre alea albe,nici alea nu stiusunt mari cupele cat palma aproape,nu sunt zorele oricum!
Adriana,avem 1000 de mpdar majoritatea sunt folositi pentru rosii,cartofi,ardei,etc,e gradina de legume,plus ca avem pomi muuulti!Flori avem puse cam pe 3-400 de m,plus ca pe langa legume,mai infigem o gladiola,o lalea,o carciumareasa,uite promit ca o sa aduc o poza mai de ansalblu,cu gradina de rosii si florile puse pe langa rasaduri!

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Valentina, f frumoase florile. sunt cumva si regina noptii pe acolo sau mi s-a parut mie?

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ramona uite hibiscusul inflorit plus alte poze mai noi ale florilor :).Mi-a inflorit din nou dalia si e atat de frumoasa.

http://picasaweb.google.com/blackpanterro/FlorileMele

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput