Copii din 1995-1998(22)

Copii din 1995-1998(22) | Autor: mihaela_s

Link direct la acest mesaj

Bucurati-va de VARA, de VACANTAAAAA!!!!!



Poftiti la povesti copilaresti...inca!!!

Copii din 1996 (11),(12),(13),(14),(15),(16),(17),(18),(19),(20),(21)

Diana-13 martie 1995 mami brendamitran
Mihai-1 Aug 1995- mami Mihaela-mhldvrc
Dedi - 11 Oct 1995 - mami -MQQM
Andrei - 2 decembrie 1995 mami Andacos
Elliot-11 ian.1996; Matei-2 oct.1998 mami Sanca
Dany-13 ian.1996 mami gabi350
Stefan-19 ian.1996 mami descantec
Calin-ian.1996 mami Laura Takacs
Andrei-12 febr. 1996 mami micaels
Costelus-13 febr. 1996 Papadia
Alexandru-18 febr. 1996 mami Ana68
Nicholas-20 febr. 1996 mami ulisernic
Diana-23 febr.1996 mami alma
Anastasia-6 apr.1996 mami Maria2
Chris-20 apr. 1996 mami flexi
Andrada-30 apr. 1996 mami mirela68
Vali-16 iun.1996 mami Den
Andy-1 iul.1996 mami Rovki
Andrei -26 iulie 1996 mami MikiMihaescu
Robert-12 aug.1996 mami OanaDo
Radu-17 aug.1996 mami Lona
Maria Ruxandra-11 sept. 1996 mami madalina horsa
Andreea-14 sept. 1996 mami dady68-Tania
Mihai-25 sept.1996 mami Korinna
Alexandru-28 sept.1996 mami dany-dany
Robert-24 oct.1996 mami ralualexandrei
Andrei-26 oct.1996 mami val2u2na
Diana-22 noi. 1996 mami mihaela_s
Andrei-30 oct. 1995, Ana-13 nov. 1997 mami agho
Robert-20 mai 1997 mami Gabi_K
Elena Laura-24 mai 1997 mami aurora56
Tiberiu Mares-14 aug. 1997 mami Mara-flower power
Ana-15 iulie 1998 mami Katy
Ana-29 iulie 1998 mami isabela
Dominik-29 oct. 1998 mami Mihaela
Roberto-28 iunie 1999 mami ricea



vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Prima !!!

Happy Tuesday ,
La multi ani !!! Ana de Isabela ,sa va traiasca si sa va bucurati de ea !
Cam greu lunea ...stiti voi ...cand nici iarba nu creste ...
Pai la picnic a fost de numa’ ,ne-a prins o ploaie cu clabuci ,dar asa de nici n-am reusit sa ne dezmeticim .Ce sa strangi mai intai ? cartile de joc ,cartile si agendele mele pe care le luasem sa –mi mai var un pic nasul ? lista cu lecturi a lui TB pe care la fel o luasem sa mai bifam sa mai vedem cum stam ,portile de fotbal si cosul de baschet cadou in avans de ziua feciorului ,pe care tata-su a zis ca n-are rost sa le tinem ascunse pan’atunci ca trece vara ...,sezlongurile ,vinetele pe care tocmai le copsesem si curatasem sau frigaruile de pe foc?Am insfacat copilu’de-o mana ,carbunii si chibriturile si fuga in masina .Telefoanele ,aparatul foto si ...hainele s-a ocupat consortul de ele .A tinut vreo 10 minute,dar cand ne-am intors la locul faptei totul era ud doar jarul din gratar nu se daduse stins .Am intins totul sa se usuce ,soarele era iarasi la post mai puternic ,parca ,si-uite asa am avut o iesire in natura cu peripetii si distractie.Ca dupa aia ne-am prapadit de ras rememorand cum alergam fiecare ,care-incotro ca apucatii si descoperind abia dupa ca aveam cu ce sa acoperim totul ,inclusiv pe noi

Agho ,draga ,ti-am admirat si eu pozele ,frumoase locurile ,dar trebuie sa zic ca pe mine m-au bagat in sperieti matzele alea impaiate .Nu erau doar hidoase dar si kitchoase ...,cat despre personagii cred ca era mai bine daca ne lasau imaginatia sa zburde decat sa planteze facaturile alea .Pacat de toata incarcatura locului ..

Miha ,spor la amenajat casuta ,mi-au placut manutele in asteptare ,foarte graitoare ca si chipul de altfel ...super concentrare pe fetzishoara mica .Cand o sa aiba surioara inapoi?

Anca ,deja ,s-a terminat tabara lui Matei ?Ma gandeam ca stati si voi ca doi porumbei ...
Achizitionat calendarul din Atena cu 6 euroi
Exact asta-mi place si mie departe de lumea dezlantuita ,liniste , pasarele ,sa n-aud nimic si pe nimeni ,daca se poate (semne de batranete probabil ).Dar nu mai mult de-o zi ,doua .Depinde de mood .
Elliot o sa aiba ce povesti ceva vreme dupa ce se-ntoarce din exotica tara de bastina a mamei lui ,plus conexiunile si raportarile pe care o sa le faca in timp la experienta avuta .Abia astept sa ma prapadesc de ras .
In legatura cu contul pe hi5 ,nici eu nu-l incurajez pe Tiberiu ,mai ales ca ai lui colegi isi declara varste mai mari ca sa ajunga membri ,si v-am mai spus, nu prea imi place ce vad pe-acolo ,neste copii fara minte incercand sa atraga atentia asupra lor si de multe ori fiind cel putin penibili,avand in lista de prieteni pe langa cunoscuti niste perfect strangers cu mult mai mari decat ei si cu o influenta graitoare daca e sa ne luam numai dupa poze si comentarii .Asa ca ,inca nu-i o prioritate





The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Izabela, primeste si de la mine urarea de La multi ani! Sa-ti creasca mare domnisoara si sa te bucuri mereu de ea!

Flower, uite cum v-ati precipitat din cauza precipitatiilor! Bine macar ca a revenit soarele si-ati continuat rasfatul in natura. May, dar cu agende, liste etc, te rasfeti tu?...
Matzele ca matzele, dar sa zici merci ca nu vi le-am aratat pe baba si fata babei. Pt. vizitatori era amuzant locul. Fiind in spatiu deschis, sigur ca personajele aveau de suferit. In caz de precipitatii le-acopereau cu o folie, asa ca se mai zbarlea parul pe matze.
Fain cadou ati facut pustiului vostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Odihna activa ,Agho ,ai auzit de asta ?Vacanta reusita (si acum stau cu gandul acolo-am mai pus niste poze cu ocazia asta ,concediul fuse si el ,acu ne bucuram de we-uri ...





The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

functioneaza!!!
am avut mari probleme cu , dar acum a-nviat,sper sa nu se mai defecteze . E destul de citit din urma, nu stiu daca-am sa reusesc, poate asa printre randuri .


Mihaela(25.04.1962) Tatiana(20.09.1991) Mihai(1.08.1995)
FOTO

mhldvrcBrasov 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ana de Isabela!!! Scuze pentru intarziere, ieri n-am fost pe faza...

agho, multam de aprecieri...Sa stii ca Silvia nu sta ea de buna voie la pozat, in portetele acelea "concentrate" am prins-o de departe cu telobiectivul, ca altfel n-am sanse. Se intoarce cu spatele. Iar in cele de pe malul marii era ocupata cu apa si meduzele ca sa ma mai bage in seama. Insa la un moment dat mi-a zis sa termin cu pozele, ca ea "s-a saturat!" Asa ca l-am inchis si am savurat si eu momentele cu ei, fara aparat .

Mara, Diana ajunge pe 13 august inapoi. Le e tare dor una de cealalta, Diana imi tot scrie ca abia asteapta sa vina inapoi acasa, Silvia ca ii e tare dor de Diana, cat mai e pana vine...si uite asa. E nasol cu despartirile astea, n-au mai stat asa mult departe una de cealalta, de fapt nici noi de Diana, statea maxim 3-4 saptamani vara la tatal ei. Dar acum asta e...
Am vizionat si restul de poze...excelente locuri, cum am mai zis, imi fac un dor de duca...

Sanca, ce cursuri, ce cursuri? Uite ca mai avem o scolaritza printre noi...bravo!

Gata, fug la bucatareala, ca risc sa-mi ramana familionul flamand, o sa le servesc DC pe tava


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Flower, am auzit, am auzit. Spor la odihna asta activa!

Mihaela, deci exista o explicatie: cu teleobiectivul!!! Altminteri, nu se lasa mult pozata. M-ai amuzat cu "Dc pe tava".

mhldvrc, dar ce de probleme ai avut cu PC-ul daca atata vreme n-ai mai trecut pe-aici!!! Bine ca ati rezolvat problema si-acum ne poti povesti de-ale vacantei: Mihai, Tina, tu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Ziua buna ! mai pe seara

Astazi m-am regalat cu vizita la o prietena “din tinerete’ pe care nu o mai vazusem de muuult..Asa ca am avut de recuperat .
Salut revenirea lui Miha si abia astept sa ne povestesti de engleji si cum a fost la concert Metallica

Miha ma bucur ca-ti plac pozele ,dar nu mai pun daca-ti fac dor de duca

Agho ,odihna activa doar in we ca-n rest s-a gatat




The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Ia uite, a aparut si Mihaela . Welcome back, sper sa te tina calculatorul acuma. Sper ca nu l-ai fortat prea mult stand pe DC ....

Mara, Mara, mi-ai bagat microbul cu pozele tale… Asa as lua-o la talpasita, sa gasesc un ocean cu ape verzulii si calde…. Frumoase poze, frumoase locuri.

Agho m-a distrat cum a zis Ana, hai sa mergem – faci si tu o poza, si sa-ti treaca... Tare.

Mihaela eu te inteleg cum e sa ramai acasa cu copilul mai mic, si cum e sa umplii golul... Matei cand era de varsta Silviei, tot ma punea sa ma duc la aeroport dupa Elliot. Atunci Elliot era in Ro cu parintii mei....

Matei mi-a facut febra aseara, si il durea in gat, dar nu m-a lasat sa-l pictez cu albastru de metil. Azi noapte s-a dus la culcare in patul nostru, habar nu aveam ca se cuibarise, ca noi ne uitam la un film in sufragerie. Nu l-am mai mutat, ca transpira, era parul lui ud leoarca, si am zis sa stea langa mine sa fiu sigura ca e invelit. A transpirat tare dubios, numa la cap, in rest, pijamua era uscata. Oricum, azi dimineata era fara febra, si cu energie de condus la Need for Speed....
A... eu am inceput cursurile la Univ. M-am decis sa-mi termin masteratul in business... Mai am 2 ani de cursuri, dar avand in vedere ca-mi plateste serviciul o parte din cursuri, mai trag de ele, sa nu platesc din buzunar prea mult. Asa ca in loc de 2 ani, planul meu de actiune e sa termin in 4 ani, si imi i-au cam 4-5 cursuri pe an. M-a inspirat Mihaela . Ce numai ea sa fie cu homework si mers la studii ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:


Multumesc de bun venit, nu l-am fortat prea tare pe calculator, i se blocase ventilatorul si a mers un timp asa dupa care a-nceput sa faca pe nebunul. A avut si virusi, un troian(de la asazisul antivirus pe care i l-am instalat de pe Net), au disparut din fisiere si tot asa. Acum mai am probleme doar cu sursa pe care ar trebui s-o schimb, e cam dusa saraca. Atat despre
Tatiana s-a simtit foarte bine in Anglia, a locuit la aceiasi familie in Devon. A venit un pic dezamagita de Londra, au stat 3 zile acolo, diriga i-a cam alergat, sa vada cat mai multe si cred eu ca asta nu i-a convenit. Mi-a propus sa mergem impreuna, sa vada si ea muzeele ca lumea, dar eu ma pun la mintea ei, nu stiu boaba de engleza, cum sa vorbeasca ei in locul meu, as muri de rusine.
Am fost un pic la munte(toata familia), 2 zile in Slanic Ph si apoi la Busteni. M-am intors cu o febra musculara, nici pe scaun nu puteam sta. Ce-si face omul cu mana lui, lucru manual se numeste. Am plecat doar cu adidas, nu era in plan Busteni-ul, am coborat la Pestera, si apoi am fost in pestera(Mihai a fost intr-al 9-lea cer), am mers cam incordata, alunecam foarte tare .
,Sanca din pacate n-am ajuns la concert la MetallicA, pe 24 la ora 7 trebuia sa fim in aeroprt la Otopeni iar dupa cum stiti, concrtul a fost in 23 iulie la 20:30, asa ca nu aveam cum. Am vorbit cu nepoata mea, a fost extraordinar, cea mai buna organizare(a fost la f.f.f. multe concerte rock si a avut cum face comparatie) la concert, cei de la MetallicA au fost incantati de publicul roman, nu se asteptau la asa primire mai ales ca a plouat torential. Imi pare nespus de rau ca n-am ajuns si eu, sper ca vor scoate un DVD macar, nu stiu daca a filmat vreo televiziune. Mihai este acum la Oxford, imi lipseste totusi foarte mult si el, desi recunosc, e mult mai liniste in casa. Luni mergem la concert la Iron Maiden(sper sa nu ploua), abia astept. Merge si Adrian(sotul meu) cu noi, la Metallica am fi mers singuri, lui nu-i place trupa.
Inca nu am citit ce ati scris, Mihaela sper ca ai petrecut zile frumoase in Romania, alaturi de familie, prieteni. Agho sa inteleg ca s-a terminat concediul?



Mihaela(25.04.1962) Tatiana(20.09.1991) Mihai(1.08.1995)
FOTO

mhldvrcBrasov 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Va salut si eu cu mare drag, am intrat putin sa citesc ce mai faceti, nu prea am mai servit calculator zilele-astea.
De ieri sunt in concediu, maine plecam iar la Costinesti, la un curs, pana pe 6, apoi pe 7 zburam spre Paris.

Anca, felicitari pentru hotararea de a te inscrie la master! Am zis ca fac si eu din toamna asta, insa astept si eu un semn de la job, poate se ofera ei sa plateasca , au platit catorva colegi.

Mara, pana la urma v-ati simtit bine la picnic, cu tot cu ploaie. Mmm, as manca si eu niste frigarui!

Mihaela, spor in continuare la amenajari! Cand ma intorc din concediu ma apuc si eu, nu vreau sa ma gandesc la ce m-asteapta.

Salut toate fetele, acum ma duc sa fac bagaje, ne vedem peste 2 saptamani!

Mergi la inceput