Shoppaholicele Redouto-masochiste (111)

Shoppaholicele Redouto-masochiste (111) | Autor: Redoutistele

Link direct la acest mesaj




Asa am inceput:


cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13 cap.14 cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22 cap.23 cap.24 cap.25 cap.26 cap.27 cap.28 cap.29 cap.30 cap.31 cap.32 cap.33 cap.34 cap.35 cap.36 cap.37 cap.38 cap.39 cap.40 cap.42 cap.43 cap.44 cap.45 cap.47 cap.48 cap.50 cap.51 cap.52 cap.53 cap.54 cap.55 cap.56 cap.57 cap.58 cap.59 cap.60 cap.61 cap.62 cap.63 cap.64 cap.65 cap.66 cap.67 cap 68 cap.69 cap.70 cap.71 cap.72 cap.73 cap.74 cap.75 cap.76 cap.77 cap.78 cap.79 cap.80 cap.81 cap.82cap.83 cap.84 cap.85 cap.86 cap.87 cap.88 cap.89 cap.90 cap.91 cap.92 cap.93 cap.94 cap.95 cap.96 cap.97 cap.98 cap.99 cap.100 cap.101 cap.102 cap.103 cap.104cap.105 cap.106 cap.107 cap.108 cap.109 cap.110

contul comun ptr poze "redoutiste" : redoutistele@yahoo.com



MICA PUBLICITATE:
***claujro - www.laredoute.fr/vente-ballerines-pailletees.aspxproductid=324117983&documentid=521408&categoryid=0&single=false&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=12&prodcolor=2" target="_blank">balerini rocket dog 37 - 36 in realitate

www.laredoute.fr/vente-2-pieces-fleurs-placees.aspx?productid=324097897&documentid=321408&categoryid=0&single=false&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=12&prodcolor=2" target="_blank">costum 2 piese 38

***dianarus78

www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=6848788&SizeCode=00038&Quantity=1&PersText=&ItemId=26&Mode=Update&Single=true&ksource=-1" target="_blank">balerini albi lr creation, nr.38 - 9euro, merg la un 38.5 in ro
www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=5072328&SizeCode=00036&Quantity=1&PersText=&ItemId=20&Mode=Update&Single=true&ksource=-1" target="_blank">rochie maille imprime indigo, nr.36 - 9euro, pt bust mai mare si fund mai mic (decat ale mele...)
www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=5297265&SizeCode=00038&Quantity=1&PersText=&ItemId=4&Mode=Update&Single=true&ksource=-1" target="_blank">bermuda maro de birou, nr.38 - 5euro

***ubita – sunt marimea 40. Deci balerinii crosetati dar pe negru-16 euro
www.laredoute.fr/vente-ballerines-crochet-femme.aspx?productid=324098521&documentid=207608&categoryid=22907225&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank">balerini crosetati

***alia_ro - www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=7630620&SizeCode=00036&Quantity=1&PersText=&ItemId=1&Mode=Update&Single=true&ksource=-1" target="_blank">Pantaloni din satin, marimea 38 (made in Romania) – imi sunt mari – pret 18 euro

***oana_s-www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=9967133&SizeCode=00405&Quantity=1&PersText=&ItemId=5&Mode=Update&Single=true&ksource=-1" target="_blank"> sutien (costum de baie) negru - marimea 85C - 18 Euro

***madic - www.laredoute.fr/vente-la-veste-de-treillis-mixte-active-wear.aspx?productid=324068164&documentid=545008&categoryid=23112482&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> geaca denim marimea 156

***Leea - www.laredoute.fr/vente-blouse-femme-cocoon.aspx?productid=324133503&documentid=207608&categoryid=22904788&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> bluza cocoon - alba,marimea 42,care merge la o gravida ce poarta 42 sau 44.Ori la o negravida 44-46.A fost 24.90 euro.Mi-a redus-o la 22.03, o dau cu 20 Euro.

***ChrisDun - www.laredoute.fr/vente-boxer-de-bain-missile-de-nike.aspx?productid=324136487&documentid=414708&categoryid=0&single=true&hasnext=0&hasprev=1&direct=false&pagesize=12&prodcolor=1" target="_blank">Boxer de bain "Missile" de NIKE, negru cu dungi vernil, marimea M pe eticheta, marimea 42 pe ambalaj. Pret: 20 EUR
***cristinacsawww.laredoute.fr/vente-mocassins-mellow-yellow-style-indien.aspx?productid=324101947&documentid=321408&categoryid=32411212&single=false&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank">mocasini marimea 40 negru- pret 10 eur




GHIDUL INCEPATORULUI... by "redoutistele"

* Crearea de cont nou – campurile se completeaza fara niciun semn de punctuatie (ex str valea oltului 36)
NU E OBLIGATORIE COMPLETAREA NR DE TELEFON. Oricum nu va suna nimeni.
Daca vreti totusi sa va treceti mobilul, acesta va incepe cu 06, nu 07.

* Plata: cu card Visa, Mastercard ptr plati internationale; exista carduri emise in euro, dar care nu pot fi folosite pentru plati on-line; in acest sens, se face cerere la banca pentru autorizarea platilor on-line; se poate plati si cu carduri emise in lei, banca platitoare realizand conversia RON/EUR; verificati sa aveti pe spatele cardului un numar, va vor trebui ultimele 3 cifre, daca nu le aveti, nu puteti folosi cardul la plata pe net; din experienta noastra, cu acelasi card nu se poate plati decat pe maxim 2 conturi, iar pe un cont nu se poate plati decat cu maxim 2 carduri;

* La lansarea comenzii trebuie sa fie banii pe card (chiar si e cel de credit); este foarte important ca pe card sa fie suma exacta, pentru ca daca lipseste un singur cent, nu se accepta comanda; in acest sens, in cazul cardurilor in lei, pentru a calcula valoarea comenzii, folositi cursul valutar al bancii la care aveti cardul

* Cadourile:exista coduri care se baga inainte de lansarea comenzii pe pagina cosului, in casuta “j'applique mon offre”
NU EXISTA cod care sa ofere transport gratuit. Transportul il platim toate!

* Codurile le puteti afla de pe prima pagina a acestui subiect sau de pe:
http://www.ma-reduc.com/
http://www.achetergagnant.com/forums/index.php?showforum=15
http://forum.magicmaman.com/votrevie/Maisonetquotidien/recap-codes-vpciste-sujet-3672963-1.htm

-deci cand bagi codul minunat pe care ti-l iei de pe net ori iti afiseaza la sfarsitul listei de produse din cos cadoul pe care il da acel cod ori iti afiseeaza un alt total decat ce aveai tu inainte...daca nu se intampla nimic inseamna ca ori codul e expirat ori tu nu ai fost atenta la conditii. Preturile verzi si rosii sunt trecute pe site cand dai click pe un produs daca scrie prix vert ala e pret verde si prix rouge e pret rosu in general astea nu beneficiaze de reduceri cu codul...de asta cand apare un cod care se aplica si la prix rouge si vert se specifica. (nushulica )


* Cand bagati un cod ar fi bine sa tineti apasat CTRL in momentul in care, dupa ce ai introdus codul, dati clic pe campul "J'applique mon offre". Ca sa nu vi se goleasca cosul.
Fie ca-l primiti pe mail, fie ca-l luati de pe site-urile mentionate mai sus, codurile sunt insotite de "explicatii", conditiile necesare ca sa mearga si sa ofere reducerea/cadoul mentionat cat si valabilitatea lui. Cititi si aplicati aceste conditii daca vreti sa obtineti reducerea/cadoul care va intereseaza.

* Comanda soseste la oficiul postal de care apartineti, intre 8 si 18 zile de la lansarea comenzii (in perioada delor 2 mari reduceri anuale poate dura si o luna). La ridicarea coletului nu se mai plateste nimic in plus.Nu va bazati pe posta romana sa va aduca avizul de sosire al coletului. cand aveti un feeling ca acesta ar trebui sa soseasca, fuguta la OP, inarmate cu o dragalasenie deosebita pe care le-o veti oferi lucratoarelor

In suivi va va aparea comanda "in preparare" mult vreme dupa ce ati primit-o chiar. Nu actualizeaza suiviul, asa ca nu va speriati.

* Valoarea minima a comenzii este de 10 euro. Daca va riscati sa comandati sub 10 euro, comanda va va fi anulata.

La valoarea produselor din cos se adauga * o taxa de manipulare (frais de port=FDP) de 5 sau 6 euro si * taxa de transport (aproximativ 5% din valoarea comenzii, inclusiv taxa de manipulare). Exista posibilitatea ca taxa de manipulare sa fie anulata prin folosirea unui cod de reducere, in functie de promotiile disponibile la momentul comenzii (de ex, 64092).

LR blocheaza initial banii pt comanda si apoi dupa 3-4-5 zile ii retrag din cont. Daca un produs va apare epuizat si nefacturat, in suivi, nu va vor fi luati banii pe el.



Daca primiti un mail in care vi se spune sa validati imediat cosul, altfel acesta expira, nu este decat o strategie de marketing care sa va determine sa mai dati o comanda. Cosul nu expira!



Atentie:
1. au fost cazuri in care coletul nu a ajuns. Acesta a disparut pe drum. LR nu da nici un numar de urmarire colet si nu poate fi verificat la Posta Romana. In aceasta situatie, cand coletul nu ajunge, se poate depune o plangere pe site, la rubrica Aide&Services, care va fi luata in considerare la o luna de la efectuarea comenzii.
Pana acum, LR a inapoiat banii prin cec. La incasarea cecului se platesc comisioane de minim 10 euro. In plus, au existat amenintari conform carora in curand LR nu va mai livra in Romania, asa ca orice comanda se face pe riscul clientului.

2. Returul unui obiect este extrem de scump (minim 50 roni). Noi am preferat sa le vindem prin Mica publicitate sau la cunoscuti.



Pentru neclaritati sau informatii suplimentare , de regula se contacteaza serviciul de relatii cu clientii al LR, prin postarea intrebarii/solicitarii pe site-ul LR, in sectiunea Aide & Service.



Daca aveti nevoie de traduceri folsiti http://translate.google.com/translate_t translator de texte din romana in franceza/engleza sau invers



Componenta lenjeriilor de pat LR
Drap = cearsaf normal
Drap-housse – cearsaf cu elastic jos
housse de coquette – cearsaf de pilota (plic)
taie d'oreiller ou de traversin – fatza de perna sau de sul (din ala lung cum au ei pe pat)
Parure cuette – set ptr pilota (include cearceaf de pilota si 1-2 perne)
Parure drap – set cu cearsaf (1 cearsaf si 1-2 fete de perne)


Nota: FDP = taxa de ambalare (nu inseamna transport gratuit cum cred unii)

UTIL!!!
Masurile pot semana cu cele din Ro sau pot sa nu fie la fel. De asemenea difera de la o "marca" la alta. La fel si masurile la incaltaminte. 37 poate fi 37 sau 36 sau 38...difera de "firma" care face respectivul produs. Nu exista garantie pentru masuri. Toate am luat multe "tepe" pana am invatat care masura ni se potriveste.

Din observatiile redoutistelor:
- hainele Anne Weyburn sunt un pic mai mari,deci ar tb sa comandam cu un nr mai mic...
- hainutele OKAOU sunt de calitate f buna,marimile se potrivesc
- hainele Taillisime sunt mai mari un numar
- pantofii Anne Weyburn sunt mai mari cu un nr.
- adidasii sunt mai mici un numar, de regula si trebuie comandat un nr.mai mare decat purtati.

LISTA DE CULORI

www.laredoute.fr/Size_Chart/SizeGuideTextilePopup.aspx" target="_blank">Le guide des tailles

Marimi femei traduse in RO

Marimi barbati traduse in RO

Raspunsuri

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vl-ad spune:

Buna dimineata!
fetelor eu nu inteleg un lucru:
am facut o simulare de comanda si totalul produselor din cos + cei 6 euro este de 56.03 dand mai departe la urmatorii pasi , unde se adauga si cei 5% din val comenzi imi da totalul 51.62 . Pai ce ei imi scad in loc sa imi adune ? La voi cum este ?O fi dereglat situl lor cu totu'


------------------------

ADINA SI VLAD (17-11-2004)

VLAD
POZE CU PUIUTUL MEU
www.dropshots.com/vl-ad" target="_blank">filmulete Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

quote:
citat din mesajul lui Ioana13

Salut glumetelor. Se vede pe aici ca shopingu bine dispune
A luat cineva asta? OAre are captuseala?
http://www.laredoute.fr/vente-parka-multipoches-edeis.aspx?productid=324133390&documentid=299108&single=false&categoryid=22907153#DescDetail
Sau asta? http://www.laredoute.fr/vente-parka-mexx.aspx?productid=324139612&documentid=414708&single=false&categoryid=22907153&pos=tgdemarque_d_n_n&numberpage=1
Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)




Prima nu e captusita (se si vede cand maresti imaginea - acolo la poalele puloverului pus de model), iar a doua este captusita cu material de ala "de steag" (acetat) si se mentioneaza acest lucru.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Miki ce material de steag? E dublata oare(adica sint 2 rinduri de material) sau e lipit cumva pe materialul din care e facuta? Acetatu asta..
Mi-a iesit laptele in foc

Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

quote:
citat din mesajul lui Ioana13

Miki ce material de steag? E dublata oare(adica sint 2 rinduri de material) sau e lipit cumva pe materialul din care e facuta? Acetatu asta..
Mi-a iesit laptele in foc

Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)




Pur si simplu material precum cel din care sunt facute stegurile (sintetic). Stii cum e? Si da, e dublat (captusit pe romaneste): "Pur coton. Fermeture zippée sous patte boutonnée. 4 poches à soufflet et rabat boutonné. Surpiqûres fantaisies. Doublure 100 % acétate.Long. 75 cm. Tour de poitrine ..."

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

quote:
citat din mesajul lui vl-ad

Buna dimineata!
fetelor eu nu inteleg un lucru:
am facut o simulare de comanda si totalul produselor din cos + cei 6 euro este de 56.03 dand mai departe la urmatorii pasi , unde se adauga si cei 5% din val comenzi imi da totalul 51.62 . Pai ce ei imi scad in loc sa imi adune ? La voi cum este ?O fi dereglat situl lor cu totu'


------------------------

ADINA SI VLAD (17-11-2004)

VLAD
POZE CU PUIUTUL MEU
www.dropshots.com/vl-ad" target="_blank">filmulete Vlad




Au ei niste probleme cu situl. Eu vad produse reduse 75% care odata ce te duci pe link, sunt reduse doar 65% indiferent de marime, culoare... So, asta e!

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Mersi Miki

Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinache spune:

eu sunt astazi. tocmai ce am fost la posta - op 32 de care va intrebam zilele trecute - si nu am nici un colet, again!!! iar comanda din 01.07 ar fi trebuit sa fie una destul de voluminosa. nu stiu ce se intampla. ar fi a treia comanda a mea - ultimele 3 - care nu ajunge! iar ce ati spus voi ca nu putem primi nr.de trimitere de la la redoute mi se pare putin ciudat. adica de ce sa prefere la redoute sa re-trimita coletul ( prima comanda neajunsa) si chiar sa-mi emita bon d'achat (a doua comanda neajunsa) decat sa ma lase pe mine sa investighez daca posta romana e de vina sau nu? rel.clients a spus ca vor investiga, dar de bine ca au facut-o iacata ca am si al treila colet disparut. ma intreb ce se va intampla cu comenzile mele din 12.07 si 20.07...
alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


eu am o comanda in intarziere, din 30.06. am 2 comenzi din 1.07 venite deja dar pt aia din 30 au luat banii abia pe 8.07, pur si simplu cred ca au scapat-o... i-am scris atunci lui sabine, pe 7, intreband-o de ce nu trag banii pt 30 daca pt 1 deja i-au tras. pe 8.07 mi-a raspuns si atunci au tras si banii. eu sper ca de-aia intarzie si nu pt ca ar fi pierduta... si chiar mi-ar parea rau de ea, era cosul plin ochi, si pt sotz, si pt copii...

si mai am comenzi date, dar zau daca mai stiu acum cand si ce. tre sa verific pe net-ul bancii si in suivi

ma duc sa fac o ciocolata. mai bine zis sa testez reteta


Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Tocmai vroiam sa zic ca e o activitate pe topicul astaaaa, ceva de groaza Oare ce fac fetele?

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput