salvati-i inima lui Robert

salvati-i inima lui Robert | Autor: misha-germ

Link direct la acest mesaj

Nota admnistratorului
Am primit toate documentele necesare acestei campanii pe Forumul Umanitar DC.
succes in campanie!


----------------------------

Sunt Mihaela Grün si deschid o campanie de ajutor pentru un baietel care isi doreste sa traiasca si sa fie alaturi de parintii lui si de surioara.

Numele lui este Robert Stancu. Are doar cinci anisori, este din Bacau si are nevoie urgenta de o operatie in Germania. S-a nascut cu tetralogie Fallot-stare, o afectiune pe cord, iar intre timp a facaut si alte complicatii. Acum sufera si de insuficienta pulmonara. La un an de viata, in anul 2004, a suferit o prima interventie chirurgicala la Tg. Mures. Pentru a supravietui la fiecare 7 ani are nevoie de o noua interventie chirugicala. Directorul medical al Clinicii de Copii II din cadrul Universitatii Clinice Heidelberg din Germania, a auzit de cazul lui Robert si i-a oferit sansa de a supravietui printr-o corectie totala de cord. Familia Stancu nu are insa posibilitati materiale pentru a-l opera. Interventia costa 52.000 euro. Robert are acum nevoie de ajutorul nostru. Are nevoie de bani. Are nevoie de tine, de noi toti. Haideti sa-l ajutam. Telefon mama: 0728 / 970.914.
Conturile unde puteti depune ajutorul dumneavoastra:

Cont in lei: RO46RZBR 0000 0600 0960 0043 Raiffeisen Bank Bacau
Cont in euro: R064RZBR 0000 0600 1060 2893 Raiffeisen Bank Bacau
Titular Stancu Maria

acest anunt este preluat din ziarul Desteptarea din Bacau, pe data de 22 iulie 2008 acest caz a fost prezentat la Povestiri Adevarate.
Haideti sa dam o mana de ajutor acestei familii, care a strans o parte din aceasta suma, si fundatii importante ajuta acest copil, insa nu se acopera suma de 52000 euro.
Impreuna stiu ca o sa reusim sa-l ajutam pe Robert.


miki-mami de trei muschetari!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

Este foarte bine daca exista si un cont Paypal pentru donatii. Din pacate sunt multe persoane (inclusiv eu) care nu prea au timp sa umble pe la banci.

Multa sanatate lui Robert!Sunt convinsa ca se vor starnge banii, asa cum s-a intamplat mereu.

M. si Mihnea

http://www.flickr.com/photos/13025337@N04/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Atat pot face momentan.



Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

Multumesc mult dodo-pui, esti o dulce...si noi am mai dat anunturi pe unde s-a putut.

Contul de paypal este : info@beauty-gruen.de...pentru cei care vor sa-l ajute pe Robert si nu au timp de pierdut pe la banci.

Multumesc!

miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

Am trimis 20 Euro pe paypal. Sa dea Dumnezeu sa se faca bine!

M. si Mihnea

http://www.flickr.com/photos/13025337@N04/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

Miilyy multumim frumos, au intrat banii ieri...sa speram ca putem stange o suma cat de mica, si sa vina acest puiutz repede la operatie. O sa va tinem la curent cu tot ce se intampla.
O zi frumosasa.

miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

E ingrozitor cand vezi copii asa mici care sufera.
misha imi pare rau, nu stiu nici o fundatie in Germania dar parintii au incercat sa obtin formularul E112 de la Casa de Asigurari? Stiu ca o fetita a plecat cu acest formular la Munchen.

Angiuta mamica lui Vladut(8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

Angiuta, parintii stiu de acel formular, numai ca statul roman nu le acorda acesti bani pt ca operatia se poate face in Ro, dar ca ro nu este asa dotata si nu au clape pt inima care sa reziste mai mult de 7 ani, asta inseamna ca statul Ro mai bine chinuie acest copil, adica din 7 in 7 ani Robert trebuie operat. E strigator la cer, cand vezi ce sistem sanitar avem, si mai ales pt cei mici.
Asa ca aici in Germania, mai binezis la Heidelberg i se acorda o sansa micutului, o corectura a inimii pt toata viata.
Au sarit in ajutorul lui cateva fundatii din Romania, insa mai sunt multi bani de strans pana la final.

miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

http://www.acasatv.ro/noutati-acasa/emisiuni/la-povestiri-adevarate-53-000-de-euro-pretul-operatiei-care-il.html

Aici puteti sa vedeti povestea lui Robert la,, Povestiri adevarate,,

miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

miki:au cumva cont la Transilvania sau BRD?aceste doua banci le am prin zona,dar daca nu ma duc la Raifeissenmamica de Robert(23.11.2004) si Kristian(01.09.2006)http://s266.photobucket.com/albums/ii248/botcarola/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

kover numai acest cont au, si mai este un cont de Paypal afisat mai sus, daca iti este mai usor.
salutari la toti

miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput