unde se pune sonda?

unde se pune sonda? | Autor: lucia3

Link direct la acest mesaj

buna!eu sunt la a3a nastere primele doua pe cale normala dar cu epiziotomii(groaznice!) si acum urmeaza sa nasc in septembrie prin cezariana pt ca vreau si legarea trompelor.am tot citit la subiectul cu cezarienele dar nu am inteles unde se pune sonda? daca e cineva draguta sa ma lamureasca si pe mine

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

quote:
citat din mesajul lui lucia3

buna!eu sunt la a3a nastere primele doua pe cale normala dar cu epiziotomii(groaznice!) si acum urmeaza sa nasc in septembrie prin cezariana pt ca vreau si legarea trompelor.am tot citit la subiectul cu cezarienele dar nu am inteles unde se pune sonda? daca e cineva draguta sa ma lamureasca si pe mine




Buna! Eu am facut cezariana, dar nu inteleg exact intrebarea ta: sonda mie mi-a montat-o in sala de operatii dupa ce mi-a facut peridurala, asa ca n-am simtit nimic, evident, si nici cand au scos-o n-am simtit. Am inteles ca la spitalele de stat, daca nu ceri tu de la inceput iti monteaza sonda inainte sa intri in sala si cam pishka putin, ca sa nu zic ca deranjeaza...spune daca vrei sa stii altceva ca [poate n-am inteles eu exact. Succes!!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

sonda vaginala ma gandesc eu... se monteaza in vagin.mai bine dupa rahidiana dar nu doare enorm.daca ai trecut prin 2 nasteri naturale e floare la ureche.alta sonda eu nu as mai stii.poate vreun furtun in caz ca se infecteaza ceva.ca la operatia de apendicita stai sa nu te descurajez.succes oricum.dar cu legarea trompelor cum e?odata ce le-ai legat mai poti face candva operatie de dezlegare in caz ca sa zicem peste10 ani mai vrei un copil?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

In sala de operatii, mie mi-au montat-o intre 2 contractii, n-am simtit nimik.
Acum tehnic nu-ti pot descrie exac locul in care se aseaza.



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Se pune in canalul urinar, adica pe acolo pe unde iese urina cand faci pipi (daca asta era intrebarea). E un orificiu, un pic mai sus de vagin. Asteptam un medic sa puna si poze



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia3 spune:

multumesc pt raspunsuri!nu-i nevoie de poze ca am inteles.
la anestezie generala dupa cat timp iti revii, ma refer cand esti constienta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu mi-am reveit toata ziua, adik adormeam, ma trezeam, au povestit ca radeam si tot intrebam daca bb e fetita si are tot ce i trebuie. N-am avut nicio durere, a doua zi au cos sonda si am circulat incet incet, imi era teama sa nu se deschida operatia, dar repet, n-am avut nici cel mai mic disconfort (oi fi mai nesi cred).



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia3 spune:

ok

Mergi la inceput