gandeste pozitiv

gandeste pozitiv | Autor: neliaCris

Link direct la acest mesaj

buna graviduteleor!eu sunt nelia si sincer am sa va dau un sfat din toata inima:
atunci cand sunteti gravide si ginecologul va spune ca totul e k cu sarcina sa va opriti la acest raspuns.
nu va mai tot ganditi daca se intampla ceva,daca copilul nu e sanatos,daca nu mai e lichid amniotic si se sufoca copilul...s.a.m.d.
mergeti inainte cu tupeu si nu va mai bagati nasul unde nu va fierbe oala.sa tot sapati pe net,sa va tot interesati ce boli pot avea copii la nastere ce puteti face.si stiti de ce?asa am facut eu si am gresit.9 luni de zile am stat cu frica in san ca poate...si ca poate...pana cand de fapt cand am nascut totul era perfect...si eu aproapr un an mi-am facut griji defeaba.cel mai greu e sa traiesti cu frica ca poate.de aceea va rog din suflet:
GANDITI POZITIV CA ACEL COPIL PE CARE IL VATI NASTE VA FII PERFECT

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Foarte frumos si concis ai exprimat ceea si eu gandesc, desi din cand in cand am mai aruncat un ochi la alte istorii!!! Acum, in trimestrul al 3lea, chiar nu mai vreau sa scormonesc pe net in cautare de bazaconii, am o alta seninatate! Si eu sfatuiesc mamicile sa gandeasca pozitiv! Sper sa cititi cat mai multe acest mesaj, dragelor! Fiecare bebe si fiecare nastere sunt unice, irepetabile, fiecare mamica are povestea ei, trebuie sa va ganditi ca traiti o poveste extraordinara, un miraol, ca Dumnezeu are grija de toti puisorii!
Felicitari pentru bebe sanatos, "perfect"!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

in acest mesaj nu am specificat ca nu am avut probleme in sarcina Eva!doar am spus tot ce am gandit eu in per de gravidanta!medicul in ultimile sapt mai bine zis sapt 39 40 mi-a spus sa vin zilnic la spital pentru ca bebele meu era in pericol se asfixiere.din cauza lichidului amniotic.m-am speriat enorm pentru ca am luptat contr toate pt mine si copilul meu si acum la sf sa patesc ceva ar fi de neiertat.de acee m-am decis sa induc nasterea!!!cele care au nascut natural atunci cand corpul si-a terminat toate transformarile,colul,coborarea bebelului..s.a.m.d nu pot zice ca au avut o nastere grea,din care sa nu mai poti respira.sa ai contractii la fiecare 4 min cate 2 minute.stiti ce inseamna asta?timp de 2 ore?totul fortat ca pe banda...hop dilatare...hop linistire col...hop largire col...hop de toate fortate si nu asa ca atunci cand ciclul e terminat si vin toate dela natura asa cum vrea dzeu.in fine e totul trecut dar urm bebe peste 5 ani.fara nici o alta explicatie,fara sa ma tot intreb de ce....va pup si va imbratisez

Mergi la inceput