Scoala 307

Scoala 307 | Autor: Noa

Link direct la acest mesaj

Buna!
E cineva pe acest forum care are copilul la scoala 307 din sect. 2?
O prietena buna vrea sa-si aduca fetita aici, e in clasa a3-a si m-a rugat( stiind ca intru aproape zilnic pe net)sa incerc sa aflu ceva.
Ar vrea sa o inscrie la clasa inv. Aurelia Fierascu( cica ar fi cea mai buna, autoare de manuale ,culegeri etc.)dar are nevoie si de cateva pareri ale parintilor in legatura cu d-na inv.(ce fel de persoana e, cum se poarta cu copiii etc).Fetita e foarte buna , dar putin mai sensibila si nu s-ar putea acomoda in clasa unei inv. mai dure.
Daca cineva ma poate ajuta cu cateva detalii, ii multumesc anticipat!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns profesoressa spune:

Am invatat in 307 si pe vremea mea ('86-'94) era o scoala foarte buna. E o scoala mica si copiii sunt mai usor de supravegheat. Profesorii s-au pastrat si, din cate am auzit de la parintii care au acum copiii acolo, nivelul este inca bun.
Eu nu am avut-o invatatoare pe d-na Fierascu, dar avea un renume bun si atunci. Mai exista in scoala (cred!) o invatatoare si mai apreciata, care are de fapt pregatire de profesoara: d-na Tirli (tzirli).
Pe de alta parte, vad mereu copii care fumeaza chiar langa scoala (eu stau vizavi) si am senzatia ca lucrurile nu mai sunt asa roz... Dar asta se intampla in toate scolile de stat din pacate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

Multumesc mult pt. raspuns !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profesoressa spune:

Cu placere, Noa. Am uitat sa precizez ca scoala e intr-o stare foarte buna, e curata, draguta, bine dotata, directoarea se ocupa serios de ea iar copiii arata foarte bine - in sensul de "ingrijiti". Cand eram eu mica (si lucrurile nu par sa se fi schimbat prea mult) aveau o politica mai ciudata - erau foarte "selectivi" cu copiii, ca sa nu spun rasisti. Nu e nimic de lauda in asta, dar... asa stau lucrurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

M-am interesat si din pacate d-na Tirli nu mai lucreaza in invatamant, asa ca tot la clasa d-nei Fierascu cred ca o s-o inscrie.Daca cineva imi mai poate spune o parere despre d-na inv, ii raman datoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

profesoressa am fost colege? Eu am invatat acolo din 1990 - 1994 (5-8), la B



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mussette spune:

Are cineva copilul clasa a IVa la 307? Baietelul meu va merge la scoala anul viitor si ma intereseaza o invatatoare buna care ar lua clasa I in anul scolar 2008-2009

Toate bune
mussette

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moia spune:

Buna seara la toata lumea!
Are cineva copilul in clasa a III-a la scoala 307 din Bucuresti? Baietelul nostru va merge la scoala in 2010 si ne-ar prinde bine ceva recomandari despre invatatoarele din aceasta scoala.
Multumesc anticipat pentru orice informatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moia

Buna seara la toata lumea!
Are cineva copilul in clasa a III-a la scoala 307 din Bucuresti? Baietelul nostru va merge la scoala in 2010 si ne-ar prinde bine ceva recomandari despre invatatoarele din aceasta scoala.
Multumesc anticipat pentru orice informatie.

Ai reusit sa afli ceva?Si fetita mea va merge peste 2 ani la scoala si tot aici ma gandesc sa o dau.
Una din optiuni ar fi Aurelia Fierascu(are acum clasa aIII-a).Am inteles ca e foarte buna, dar cam severa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moia spune:

Buna seara!
A trecut ceva timp si din diverse motive nu am mai putut interveni. Ne-am hotarat sa inscriem copilul la scoala 307 in anul 2010-2011, dar inca nu stim la cine. Ar fi bine sa nu fie o invatatoare prea dura, deoarece baiatul e cam timid si se va adapta mai greu, dar ar fi indicat sa fie o persoana riguroasa. Si sufletista...ar fi ideal.
Multumesc anticipat tuturor celor care pot oferi informatii.
PS. Alte amanunte despre doamna Aurelia Fierascu? Ce intelegeti prin "severa"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panait_adi spune:

Buna Noua,

Mare atentie! Nu e usor sa ajungi in clasa doamnei Fierascu.Acolo ajungi doar cu relatii. Cei care sunt la dansa fac si after school si meditatii.Toate astea costa.In nici un caz sa nu ajungi in clasa D-nei Niculae Gherghina.Ceva mai rau nu se poate.Tipa urla si injura copii, iar doamna directoare nu ia nici o masura.Au plecat din clasa o multime de copii.

Mergi la inceput