Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Scoli, gradinite, crese, bone...

Scoala 307

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

Noa
Noa
membru incepator

Romania
BUCURESTI

483 Mesaje
1 Prieten(i)

Trimis la - 21/07/2008 :  23:14:44 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Noa un Mesaj Privat  Reply with Quote

Scoala 307

Buna!
E cineva pe acest forum care are copilul la scoala 307 din sect. 2?
O prietena buna vrea sa-si aduca fetita aici, e in clasa a3-a si m-a rugat( stiind ca intru aproape zilnic pe net)sa incerc sa aflu ceva.
Ar vrea sa o inscrie la clasa inv. Aurelia Fierascu( cica ar fi cea mai buna, autoare de manuale ,culegeri etc.)dar are nevoie si de cateva pareri ale parintilor in legatura cu d-na inv.(ce fel de persoana e, cum se poarta cu copiii etc).Fetita e foarte buna , dar putin mai sensibila si nu s-ar putea acomoda in clasa unei inv. mai dure.
Daca cineva ma poate ajuta cu cateva detalii, ii multumesc anticipat!
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
profesoressa
profesoressa
nou venit

Romania, bucurestiBUCURESTI
56 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/07/2008 :  22:28:38 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite profesoressa un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am invatat in 307 si pe vremea mea ('86-'94) era o scoala foarte buna. E o scoala mica si copiii sunt mai usor de supravegheat. Profesorii s-au pastrat si, din cate am auzit de la parintii care au acum copiii acolo, nivelul este inca bun.
Eu nu am avut-o invatatoare pe d-na Fierascu, dar avea un renume bun si atunci. Mai exista in scoala (cred!) o invatatoare si mai apreciata, care are de fapt pregatire de profesoara: d-na Tirli (tzirli).
Pe de alta parte, vad mereu copii care fumeaza chiar langa scoala (eu stau vizavi) si am senzatia ca lucrurile nu mai sunt asa roz... Dar asta se intampla in toate scolile de stat din pacate.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Noa
Noa
membru incepator

Romania, BUCURESTI
483 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 22/07/2008 :  22:38:51 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Noa un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc mult pt. raspuns !
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
profesoressa
profesoressa
nou venit

56 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/07/2008 :  22:52:15 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite profesoressa un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cu placere, Noa. Am uitat sa precizez ca scoala e intr-o stare foarte buna, e curata, draguta, bine dotata, directoarea se ocupa serios de ea iar copiii arata foarte bine - in sensul de "ingrijiti". Cand eram eu mica (si lucrurile nu par sa se fi schimbat prea mult) aveau o politica mai ciudata - erau foarte "selectivi" cu copiii, ca sa nu spun rasisti. Nu e nimic de lauda in asta, dar... asa stau lucrurile.
Noa
Noa
membru incepator

Romania, BUCURESTI
483 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 23/07/2008 :  11:04:45 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Noa un Mesaj Privat  Reply with Quote
M-am interesat si din pacate d-na Tirli nu mai lucreaza in invatamant, asa ca tot la clasa d-nei Fierascu cred ca o s-o inscrie.Daca cineva imi mai poate spune o parere despre d-na inv, ii raman datoare.

elyanne
ZuZa - Zapacita

Donator Teodora
7087 Mesaje
19 Prieten(i)
Trimis la: - 23/07/2008 :  11:22:43 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luielyanne Adauga semn de carte la raspuns Trimite elyanne un Mesaj Privat  Reply with Quote
profesoressa am fost colege? Eu am invatat acolo din 1990 - 1994 (5-8), la B

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | Elena iubita noastra | De 3x... mamica

Editat de - elyanne on 23/07/2008 11:23:45
mussette
mussette
membru incepator

Romania, BUCURESTI
138 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 26/07/2008 :  18:23:17 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mussette un Mesaj Privat  Reply with Quote
Are cineva copilul clasa a IVa la 307? Baietelul meu va merge la scoala anul viitor si ma intereseaza o invatatoare buna care ar lua clasa I in anul scolar 2008-2009

Toate bune
mussette
Moia
Moia
nou venit

Romania,
7 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 01/02/2009 :  19:38:20 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna seara la toata lumea!
Are cineva copilul in clasa a III-a la scoala 307 din Bucuresti? Baietelul nostru va merge la scoala in 2010 si ne-ar prinde bine ceva recomandari despre invatatoarele din aceasta scoala.
Multumesc anticipat pentru orice informatie.
Noa
Noa
membru incepator

Romania, BUCURESTI
483 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 13/02/2009 :  13:43:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Noa un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Moia

Buna seara la toata lumea!
Are cineva copilul in clasa a III-a la scoala 307 din Bucuresti? Baietelul nostru va merge la scoala in 2010 si ne-ar prinde bine ceva recomandari despre invatatoarele din aceasta scoala.
Multumesc anticipat pentru orice informatie.

Ai reusit sa afli ceva?Si fetita mea va merge peste 2 ani la scoala si tot aici ma gandesc sa o dau.
Una din optiuni ar fi Aurelia Fierascu(are acum clasa aIII-a).Am inteles ca e foarte buna, dar cam severa.

M-am facut mare!

Moia
Moia
nou venit

Romania,
7 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/08/2009 :  19:37:31 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna seara!
A trecut ceva timp si din diverse motive nu am mai putut interveni. Ne-am hotarat sa inscriem copilul la scoala 307 in anul 2010-2011, dar inca nu stim la cine. Ar fi bine sa nu fie o invatatoare prea dura, deoarece baiatul e cam timid si se va adapta mai greu, dar ar fi indicat sa fie o persoana riguroasa. Si sufletista...ar fi ideal.
Multumesc anticipat tuturor celor care pot oferi informatii.
PS. Alte amanunte despre doamna Aurelia Fierascu? Ce intelegeti prin "severa"?
panait_adi
panait_adi
nou venit

Romania, Bucuresti
1 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/05/2010 :  15:22:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna Noua,

Mare atentie! Nu e usor sa ajungi in clasa doamnei Fierascu.Acolo ajungi doar cu relatii. Cei care sunt la dansa fac si after school si meditatii.Toate astea costa.In nici un caz sa nu ajungi in clasa D-nei Niculae Gherghina.Ceva mai rau nu se poate.Tipa urla si injura copii, iar doamna directoare nu ia nici o masura.Au plecat din clasa o multime de copii.
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com