Suceava (22)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

Intru rar peaici pentru ca mereu pierd adresa de net, dar vad ca acuma sunt multe imbunatatiri.
Spun si eu un sincer:
"La multi ani!", cu intarziere, pentru Motannel, Bianca Maria si Floarea de colt!

Sa-ti fie clipa de tacere,
Parau cu ape cristaline,
Invaluie cuvantul in mistere
Sa simti ca-ti este mereu bine!

Fiecare gand, ca Energie, influenteaza direct si instantaneu campul cuantic, determinand cuantele sub forma de Energie sa se organizeze intr-un eveniment localizat, observabil, indiferent ca e obiect sau alt mod de manifestare. De fapt, aceasta este si baza adevaratei Magii. Magicianul si toti aceia care inteleg si sunt in armonie cu legile Universului sunt creatori constienti, in timp ce majoritatea celorlalti sunt creatori inconstienti, care isi creeaza, in permanenta, propria realitate cu ajutorul propriile ganduri, dar nu inteleg ce se intampla, atribuind totul, de regula, unor notiuni cum ar fi noroc, sansa, soarta.



Pentru un an scolar bun si pentru toti cei care mai cred in Dumnezeu va daruiesc aceasta videopoezie a mea:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p.a.ade spune:

multumesc fetelor,chiar azi am treaba pe la Suceava si ma voi interesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

mai fetele cochetele mai,

o intrebare urgenta si foarte practica : unde gasesc eu urgent ceva de imbracat pentru zamfiruc minunat, pantaloni, tricou cu mineca lunga, mai mult ceva de casa vreau, ca pulovere si pantaloni grosi de iarna are... oameni buni, a crescut zgitia asta de fata ca voinicul din poveste si mai intra si lucrusoarele la apa cind le spal, ca doar is din bumbac, e belea !!!!!!!

pupici tuturor !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Dupa multe locuri prin care am "bantuit", vreau sa spun ca m-am hotarat sa-i iau (si chiar i-am luat)Biei hainute din piata mica, de la tarabe. Este o tanti care are produse super faine, parerea mea. Avea standul pe aleea din spatele pietei, pe ultimul rand fata de cei ce vand flori...sper ca ai inteles ceva. Problema e ca am impresia ca i-au evacuat pe cei ce stateau acolo, cu renovarile lor, nu stiu daca s-au mutat in alta parte sau nu mai sunt deloc. Si eu am avut nevoie pentru Bia si chiar i-am luat, insa atunci inca mai erau aia in piata. Eu sunt super multumita si de pret si de calitate, i-am luat Biei si pentru casa si pentru gradinita (acolo doar sta imbracata ca acasa). Sunt o gramada de haine si prin alte locuri, nu cred ca trebuie sa-ti enumar la cate magazine au rasarit prin oras, insa mie mi se par nejustificat de mari preturile, si vis-a-vis de calitate si de timpul pe care-l poarta cei mici. Poate doar la Carrefour sa fie ceva oferte mai avantajoase.
Spor la cumparaturi, de gasit gasesti, acu depinde la ce pret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

in spatele pietei mici nu mai e nimic, doar sapaturi si santuri... s-au risipit care cum a prins cite un locsor prin preajma bisericii si a halei de carne.. saru-mina pe obraz pentru informatii, pupici !

PS - pentru stat prin casa, la halul in care le murdareste mai nou, n-am nici o jena si ii mai iau si de pe la seconduri, am prins tricouri super-bumbac cu 1 leu sau 2 lei bucata !!!
(ca sintem la capitolul "desenam cu carioci, ne minjim cu acuarele si alte vopseluri, ner stergem de plastilina pe hainutze,etc")

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kali spune:

Rusine sa-mi fie ca n-am mai dat pe aici cu lunile... de fapt v-am mai citit, dar cum lenea e maaaaaaare am ramas numai cu atat.

Felicitari pentru reusite, felicitari si noilor mamici, crestere usoara la pitici... un an usor gradinarilor si multa sanatate.

Noi suntem bine, sanatosi... am amanat inceperea caminului pana dupa 1 oct. din cauza de viroza si de pitici pe creierul lu' mami care are impresia ca pierde mandrete de fata...
... ma laud si cu minunatie de burtica de baietel de 25 sapt., sanatos si jucaus, pe care-l asteptam cu maaaare drag- si nerabdare fix pe 27 dec.- daca va considera si el ca-i bun asa...
... deci toate bune si frumoase, ceea ce va doresc si voua.







de Alexia Ioana (25.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Fetele, imi spuneti va rog un hotel de 3*** bun in Suceava? Am tot googalit, dar nu stiu ce sa aleg. Seful si sotul sunt in delegatie, si au nevoie de cazare (pe vineri) la un hotel bun. Ce inteleg prin bun: ff curat, sauna, jacuzzi, camere spatioase si modern mobilate.
Ma puteti ajuta?
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

singurul mai de soi il vad Hotelul BALADA, aproape de centru, la 2 pasi de Manastirea Sf Ioan.
www.balada.ro



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Conacul Domnesc in mod normal ar fi fost cel mai indicat. Insa acum sunt probleme cu circulatia masinilor in zona si in loc de 5 min ar face 30 pana in oras. Daca au treaba doar in zona si nu in oras neaparat, merita. Daca vor chiar in oras e de incercat la Santa Fe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Initial rezervasem Hotel Zamca, pentru ca nu mi se deschidea forumul, si nu stiam ce sa aleg. Am suant apoi la Conacul Domnesc, imi spun pretul, si intreb: sauna,jacuzzi sunt incluse in pret? Ce facilitati sunt incluse in pret? La care ea: "nu va pot spune decat la fata locului". Poftiiiim??? Incerc sa cer explicatii, si incep: "pai, cum asa..." la care mi se taie din scurt: "uite-asa" Si uite-asa i-am inchis telefonul cuconitei...

Am anulat rezervarea la Zamca, si am rezervat la Santa Fe. Mi-a placut ce am vazut pe net despre ei; si donshoara de la receptie a fost foarte draguta, si pretul este mult mai mic decat m-am asteptat la 4****, doar 160 RON. Probabil pentru ca e pensiune...

Multumesc mult pentru sfaturi si ajutor.

Mergi la inceput