Suceava (22)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

AAA si nesperat...o sa mergem la mare....duminica...parca nu pot crede....nici nu m-am gandit ca o sa pot realiza ceva de genul asta anul asta....dar s-a ivit o ocazie si n-o scap, mai mult pentru Bia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmen

Buna fetelor,
Nu am intrat sa citesc de mai bine de o luna si au fost o gramada de noutati:
Crengufelicitari pentru Rianna, e tare frumoasa. Sa dea Dumnezeu sa fie sanatoasa si iti fie usor sa o cresti.
Emushi felicitari pentru rezidentiat, pentru ce perioada va trebui sa te muti in Bucuresti?
Doina sanatate baitilor tai si tie.
Eveline am trecut pe langa casuta ta, e frumos la voi, sa va fie de bine mutatul.

De doua saptamani ne-am adus si noi fetele acasa de la oradea. Au stat 6 saptamani acolo. De o luna se lucreaza la etaj (sper sa terminam saptamana asta in mare) si e cam naspa ca e cam balamuc in casa. Vineri ne vin niste prieteni din Anglia in vizita pentru 1 saptmana si stam in dubii pe unde sa ii ducem: manastirile le-au vazut deci PAS; ne-am duce la Lacu Rosu, Praid, Sighisoara. Mai vedem noi.
V-am pupat.



carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.



carmen, daca ii duci la Praid, obligatoriu sa fiti acolo cel tirziu la ora 13, ca au un program ciudat si ultimul autobuz coboara in salina cel tirziu la 13,30, dar uneori chiar mai devreme

la Medias nu te-ai gindit sa ii duci ?


pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

hei, fetele cochetele, unde v-ati ascuns ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turtita fermecata spune:

Salut, fetele! Nu prea mai am vreme de raspuns, da' sunt cu ochii pe noutati.
Si am si o intrebare: la grupa mijlocie trebuiesc din nou analizele ca si anul trecut? As zice ca da, dar am cateva prietene care au zis ca nu mai e nevoie. Si ce valabilitate au, adica daca le fac saptamana asta nu "expira"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:



Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna fetelor, si eu am lipsit iar.
Despre noi, mai nimic nou, doar un rosu in gat cu care s-a ales Narcisa, drept urmare suntem pe antibiotic.
Va pupic pe toate, va doresc o seara frumoasa!


Alexandrina 35+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emushi spune:

Xandru, multa sanatate Narcisei!
Crengu, sa-ti traiasca frumusetea de fetita si sa-ti aduca multe bucurii!

si noi pe ici, pe colo...am apucat sa evadam cateva zile pe la Dorna si prin imprejurimi, asa, un pic, sa nu zicem ca n-am avut concediu deloc..."Casuta de ciocolata" inca nu e gata, Mimisor n-are mobila, sufregeria e goala,...eu in schimb m-am apucat de cumparat perdele, ca sa nu mi se para ca stau degeaba! si mor de ciuda ca nu le-am luat din Mures, unde erau la juma' de pret, grrrrrrrrrrrrrrrrr! numai scumpatati in orasul asta!!!
ca tot intreba ilincalif, ciSme de cauciuc, cum zice mimi, am gasit la Carrefour, de fapt pe-acolo...la Deichmann, sunt intre 25-30 lei, mi s-au parut bune, sa nu mai zic de Miruneatza care a vrut sa doarma cu ele...in fiecare zi cand se trezea era cu nasu' pe geam sa vada daca azi nu ploua.....a asteptat prima ploaie...hmm, ce putin ii trebuie unui copil sa fie fericit!

va pupic pe toate, cu puiuti cu tot!

http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Am implinit 2 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

fetele cochetele

e vineri la amiaza si am intrat sa va salutam din mers, plecam la moldovita pina luni inclusiv (ssssstttt, e seful plecat luni, de aia ....)

cam moleseala pe aici, nu credeti ?

pupici, mici si "scandalagiosi" si nu plec fara sa va dau o mostra din gindirea si mai ales vorbirea zamfirucului :
- Unde pleaca tati ?
z : La bilou !
- Ce face tati la birou ?
z : Tati bani la bilou !
- Dar cum face tati bani ?
z : din doi in doi !!!

si ultima ei perla :
MAMI ATA A MEA E CULMEA !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

pe toate fetele!cu bibici cu tot!!!!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Citat:
citat din mesajul lui turtita fermecata

Salut, fetele! Nu prea mai am vreme de raspuns, da' sunt cu ochii pe noutati.
Si am si o intrebare: la grupa mijlocie trebuiesc din nou analizele ca si anul trecut? As zice ca da, dar am cateva prietene care au zis ca nu mai e nevoie. Si ce valabilitate au, adica daca le fac saptamana asta nu "expira"?

irina

Poze



Azi am fost si eu sa ma interesez de aceeasi problema la gradinita si chiar am intalnit-o pe d-na asistenta. Mi-a spus ca anul acesta e nevoie doar de avizul de la med de familie (avizul epidemiologic in care scrie ca e apt sa intre in colectivitate), analize tb doar la grupa mica. Insa avizul cu pricina are valabilitate doar trei zile asa ca o sa-l iau sapt viitoare.

Ne-am intors si noi de la mare ("apa maie" in limbaj de Bibi)azi noapte si-s cam rupta. Pe ansamblu a fost super cu exceptia unei singure zile cand am dat-o rau in bara. Am tinut copilul fara palarie in cap pana pe la 13 la plaja dupa ce cu o seara inainte mancase ca o purcica.... concluzia: insolatie+indigestie. A fost crunt (am chemat salvarea ca nu stiam ce sa facem cu copchilu ce tremura tot...saraca ardea si avea frisoane, diaree si varsaturi) insa slava Domnului ca a tinut doar o zi.

Acum e OK si asteptam si noi cu mare interes gradinita.


Ilincalif.....mortala Zamfiruca

Mergi la inceput