URGENT - puiul mic lupta, ajutati-l !

URGENT - puiul mic lupta, ajutati-l ! | Autor: kay

Link direct la acest mesaj

http://silviug.wordpress.com/



Nicoleta este si ea membra DC, o stiti sub id RAIN

"Am un nepotel nascut pe 21.04.08, are aproape doua luni si jumatate, si in urma cu 3 saptamani am aflat ca are probleme grave de sanatate, cumnata mea mergand la doctor doar pentru un control de rutina. La nastere a fost cianotic, dar nascand in provincie medicii au externat-o la cateva zile de la nastere, nefacandu-i micutului nici un fel de analize, ecografii etc., ca sa aflam apoi cand a implinit doua luni, ca trebuie operat.
Cumnata mea a fost internata cu el la spitalul Gr. Alexandrescu din Bucuresti, a stat cateva zile, timp in care i s-au "facut" investigatii, apoi externata dar cu promisiunea ca vor incerca cei de la spital sa contacteze clinica de la Cluj pentru operatie, la doar 4 zile de la externare puiului mic i-a fost rau si a ajuns din nou la Bucuresti, iar de data aceasta nimeni, nici un doctor nu si-a asumat nici o raspundere, toti au spus ca nu mai are nici o sansa de supravietuire. La insistentele noastre am reusit sa-i convingem ca trebuie trimis la Tg Mures sau Cluj, si am reusit pe data de 4 iulie sa fie trimis cu Smurd-ul la Tg Mures, maine este o saptamana de cand puiul mic este acolo, toti spun ca nu au mai avut asa un caz, ca este deosebit, dar nu i s-a facut nici o operatie, noi speram ca ajungand acolo si fiind o urgenta, sa fie operat imediat, dar ne-am inselat.
Suntem disperati, acum caut pe net informatii despre clinici din strainatate, as face orice, as da oricat, numai sa stiu ca i se face ceva, ca nu mai asteptam in zadar ....si macar de am astepta o operatie, dar astazi ni s-a spus ca ei nu-l vor opera.

Diagnosticul pe care i l-au pus este urmatorul:
- canal atrioventricular comun
- agenezie de trunchi pulmonar si ram pulmonar stang
- colaterale aorto-bronsice

Dupa cum vedeti, probleme sunt si la un plaman, fara sa vorbesc in termeni medicali, problema ar fi ca la un plaman nu sint vase de sange, sau cam asa ceva, dar cand i-au bagat o substanta de contrast, substanta a ajuns la plaman, deci complicat.

Sper sa ma ajutati voi cu orice fel de informatii, cu nume de clinici, de medici, numere de telefon, costuri, actele necesare plecarii.
Vreau sa trimit diagnosticul si copii dupa cateva acte medicale unor clinici, sa stiu daca undeva in lumea asta i se poate face ceva bebelusului si daca primesc o confirmare cred ca m-as naste a doua oara, sint mama (am o fetita de 4 ani) si doare cumplit sa stii un pui de om ca sufera atat de mult, iar noi neputinciosi sa nu-l putem ajuta, vreau sa incerc tot ce este cu putinta, numai sa aiba o sansa de a creste mare.

Multumim din suflet si ma rog la Dumnezeu sa le dea sanatate multa puiutilor vostri, sa creasca mari si voinici!

Mai am o rugaminte, sa-mi trimiteti informatiile pe mail pentru ca acolo le gasesc mai rapid, le pot comasa mai bine, si promit ca voi intra aici pe forum sa va dau ...sper eu....vesti bune despre puiul mic pe care il cheama Silviu."


EU scriu :

e extrem de urgent, Silviu are nevoie de interventie chirurgicala in afara tarii in max 1 sapt, e in stare critica, iar de cand e la Tg. Mures nu i-a facut nimeni nimic, pe motiv ca e inoperabil. Dar in Germania au gasit o portita de salvare, il primesc ei pt operatie !

Problema e timpul. Silviu nu mai are timp, ceasul lui bate mai repede decat al nostru, la el secundele sunt extrem de pretioase. eu stiu cum e sa ti se spuna ca iti moare copilul cand in realitate, exista sanse.

BANI :

URGENT : banii pt avion, in jur de 10.000-15.000 euro. nu situ exact, Nicoleta e coplesita si acum stiu ca nu trebuie sa fac decat sa o ajut, nu sa-i cer socoteala. cand isi va vedea puiul pe maini MAI bune, sigur ne va lamuri.

PT OPERATIE : nu stiu, astept sa primesc estimare.


AJUTORUL VOSTRU poate fi primit aici :

paypal : uta_ciun@yahoo.com


banca BCR

RO48RNCB0521040074790001 - EURO
RO73RNCB0318040074790001 - ROL
RO21RNCB0521040074790002 - USD

cod SWIFT pentru transferuri internationale: RNCBR0BU


Conturile sunt deschise pe numele : Serban Nicoleta

Sa ne rugam pentru puiul mic si sa-i dam o noua sansa la viata !

http://silviug.wordpress.com/


situatii preliminare conturi:

paypal :

kim22 : 30 $
philip : 50 $
surycata : 10 gbp ( 20 $)
yaia : 25 euro
sim_stoian : 50 euro
adriana : 20 $
irinusha : 15 euro
Tdi : 20 euro
carmen77 : 20 cad
musetto : 30 $
dulcineea : 50 cad
cati_magureanu : 100 $
mikiion : 40.00 CAD
monicutza_bb : 20.00 CAD + prietena anonima 30 cad = 50 cad
blackpantero 30 $

Donatii bancare :

mamagiuliei
MADYN
miilyy - 100 ron
loredana_76 - 100 ron
redirectionare caz florina - 140 ron
carpatina - 300 ron
ina32 - 100 ron
sim_stoian
stancutza
natynic 500 ron
jelimoni 250 ron
LaLa_20 : 50 ron
zeririlouisa
andreea_and 1000 ron
ancasoare : 100 ron
ralcat : 100 ron
pierrine : 50 euro
ceska777 : 1100 euro
ionica : 150 euro
mitzura: 100 ron

situatie conturi 13.08.2008:
Situatia finaciara arata astazi in felul urmator:
euro: 1,712.85
ron: 10,860.36
usd: 100

pay pal: 1061.73 $ si 40 CAD

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Maine trimit si eu o suma micuta de bani.

Rain, suntem alaturi de voi, Doamne ajuta sa fie bine pt puiul mic !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Pui mic, ai si de la mine o mica suma. Multa putere tie si parintilor tai!



m & m - (1-aug-2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

mamagiuliei, madi, va multumim din suflet !

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Doamne ajuta! Vom depune si noi niste banuti!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

larisa, iti mutumim !

mai am o idee. am vazut ca se redirectioneaza banii din cazul florinei si ma gandeam, poatr unii dintre voi care ati donat, ati dori sa redirectionati banii catre Silviu. sunt multe cazuri si putini bani, eu stiu foarte bine, dar e nevoie foarte urgent de bani pt copilasul asta... adica la el e nevoie 2-3 zile...

haideti sa ne moibilizam si sa mutam muntii din loc !!!

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

Am depus si noi o suma pentru el.

Dumnezeu sa il ajute! Multa sanatate!

M. si Mihnea

http://www.flickr.com/photos/13025337@N04/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Kay,

In ce oras din Germania este programat pt operatie?

Eu locuiesc intre Dusseldorf si Köln, daca este in aceste doua orase, ma ofer pt cazare pentru recuperare ,mami si bebe.
O pot ajuta si cu masina daca e nevoie,dar da-mi un mail te rog sau un PM.

http://fr.youtube.com/watch?v=wQAthxUjkpY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Multumesc tuturor pentru gandurile bune!

Si multumesc Oana din suflet, nici macar subiectul acesta nu l-am putut deschide, am rugat-o pe Oana si m-a ajutat enorm!
Nu stiu cand mai am timp sa va scriu, in seara asta plec la Targu Mures, acolo unde este internat puiul mic, cumnata mea nu mai poate face fata situatiei, are si foarte mult de alergat, in situatia in care ne aflam trebuie sa luptam si cu birocratia, si fug sa o ajut.

Multumesc din suflet celor care ne pot ajuta, orice banut conteaza, nu stiu sigur daca vom reusi sa obtinem ceva prin casa de asigurari, mai ales ca este totul atat de urgent, daca nu reusim va trebui sa platim totul din banii stransi pe aceasta cale, a donatiilor.

Asa ca va rog, ajutati-l pe Silviu, are atata nevoie de ajutorul nostru, cu cat pleaca mai repede, cu atat sansele lui de viata sunt mai mari.

Va pup, si vom pastra legatura prin Oana!

Multumim!

Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

inc nu stim unde o sa plece. asteptam oferte de la clinici din Germania.

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

vreau si eu sa ajut dar ar fi mult mai usor si rapid cu un cont de paypal, please.

philip&andreea

Mergi la inceput