Gravidute si mamici de Constanta (27)

Gravidute si mamici de Constanta (27) | Autor: madaluta

Link direct la acest mesaj

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10, 11,12,13,14,15,16,17,18,19,20
21,22,23,24,25,26


LISTUTA NOASTRA:

MAMICI

Adryana_4u- Bianca
Abibrinza- Victor-Catalin si Mihai
A_deju- Eric
Andicu- Filip Gabriel
AndreB-Matei
AngeliquedeS - Mihai Viktor alias Pupi
Bisous -Cristina si Victor
Calinclaudia - Clara Maria
Carmenita
Creem - Maria Sofia
Daniela76 -Alexandra
Daria Ioana - Casandra si Darius Costin
Deiutz - Ana Ilinca
Denise1301 - Jasmin
Docdecap - Serban
Ege - Arzu Ege
Elizz -
Eris - Iannis Cristian
Fiquelle - Sofia Maria
Flisa - Luca Gabriel
Florin_a - Ana Maria
Gabiu - Albert Mihai
Ghibuadina - Alexia
Ina78 - Gabriel
Isidora - Isidora si Ioan
Jojo_miha - Theodora Ioana
Lulu 77 - Luca Gabriel
Madaluta - Darius Cristian si Briana
Maia37 - Andra si Vlad Constantin
Mamacita - Alexandru si Anabella
Mary_lou - Patrick Andrei
Mav - Sebastian
Mirela79 - Maria
Mokika - Crina si Theodor
Mymy -
Myral - Isabela si Elisa
Pisikuta - Lola
Roxanalucia - Victor
Roxx - Luca Teodor
Teano -
Tinna S - Andrei si Alexandru Luca
Ylilimic -
Yannia - Alessandra


GRAVIDUTE

Bavi
Ege
Elen79i
Elena81
Esma_angel
Fiquelle
Fareselena
Gabriela82
Ingerash M
Inlaura
Mano
Mav
Roxi79ro
Roxxi


LINKURI UTILE

How to brest feed, Calculul datei nasterii,www.visembryo.com/baby/15.html" target="_blank">Cum se dezvolta bebe,
www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart" target="_blank">Greutate si centimetri in burtica la mami, www.layyous.com/root%20folder/pregnancy_videoclips.htm" target="_blank">Diverse filmulete despre sarcina si nastere,
www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici, www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">Sarcina - saptamana cu saptamana
Recomandari pentru gravide, www.desprecopii.com/info.asp?id=5" target="_blank">Intrebari si raspunsuri despre sarcina, www.voornamenboek.nl/index.html" target="_blank">Nume de fetite si baietei, www.babycenter.com.au/pregnancy/antenatalhealth/testsandcare/" target="_blank">Informatii privind testele prenatale, www.medicina-materno-fetala.ro/downloaddoc.php?docId=45" target="_blank"> Recomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoase, www.womensclinicseattle.com/ultrasound.htm" target="_blank">Masuratori ecograf, www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">Calculator pentru verificat masuratori ecograf, RUGACIUNILE NASTERII, www.health.state.mn.us/wrtk/handbook.html" target="_blank">pozeBBinBurtica , Nastere in direct cu epidurala, Sarcina- de la conceptie la nastere

MEDICI SI ANALIZE IN CONSTANTA



salut! am incercat zilele astea sa deschid capitol nou , dar n-am mai putut pentru ca nu imi mai permire sa dau nici edit nici reply...nimic, deci nu pot copia pagina intai a subiectului...daca stie cineva cum pot face, sa-mi spuna, numai k zilele astea nu voi mai avea timp
Maine avem botezul brianei si suntem in pregatiri pana peste cap....De fapt mai mult stam dupa fundul copiilor decat sa facem treba, caci si cu darius si cu briana e imposibil sa faci ceva...
Daca vreti sa ne vedeti cum ne increstinam, va astepta maine la ora 18 la Biserica de la Ciresica
va pupam

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

quote:
citat din mesajul lui madaluta

salut! am incercat zilele astea sa deschid capitol nou , dar n-am mai putut pentru ca nu imi mai permire sa dau nici edit nici reply...nimic, deci nu pot copia pagina intai a subiectului...daca stie cineva cum pot face, sa-mi spuna, numai k zilele astea nu voi mai avea timp
Maine avem botezul brianei si suntem in pregatiri pana peste cap....De fapt mai mult stam dupa fundul copiilor decat sa facem treba, caci si cu darius si cu briana e imposibil sa faci ceva...
Daca vreti sa ne vedeti cum ne increstinam, va astepta maine la ora 19 la Biserica de la Ciresica
va pupam

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)




Petrecre frumoasa, multa sanatate si bucurii! Eu am incercat sa scriu dar m-a anuntat ca subiectul este inchis si nu pot scrie. Incearca sa iei prima pagina de la alt capitol poate merge (zic si eu).

Ina felicitari pentru reusita lui Gabriel, ai grija, cat de curand va pleca dupa domnishoare.

We placut!




1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi




Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

camelia: am incercat si de la alte capitole si tot nu merge..chiar nu inteleg ce se intampla pentru k daca deschi orice alt subiaect, am toate optiunile, nu mai aici nu...

daria_ioana: distractie placuta si voua maine la botez!

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria_Ioana spune:

Madaluta, multumesc la fel si voua.
Distractie placuta si sa iasa un botez cat mai frumos.
Dupa atatea pregatiri ...maine o sa ne relaxam si o sa ne bucuram de increstinarea copiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor!
Scuze ca intervin, eu va urmaresc mereu si chiar am vazut ca nu mai exista subiect cu mamici si gravi de Constanta, subiectul vechi era inchis.
Mada nu poti da reply with quote din cauza ca subiectul este inchis. La fel si cu subiectele anterioare. Nu stiu de ce s-or fi grabit moderatorii sa inchida subiectul, daca nu deschisese nimeni subiect nou.
Acum ori va trebui sa luati la mana toata link-urile si sa recreati prima pagina, in afara de partile care merg cu copy/paste (tot ce nu are link-uri sau emoticoane) sau poate va ajuta vreun moderator sa nu munciti atat. Daca va sunt de folos date si din prima pagina de la subiectul aspirantelor de AICI, merg luate cu reply with quote.

toate mamicile si burticile!

Ioana -the new me!
animalutele mele iubite

www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Vreau sa va ajut la reconstiuirea listutei, voi sunteti f ocupate cu bebicii, eu am destul timp liber cand e sotul meu la munca, asa ca voi incerca sa reconstitui si Mada, cand intri, dai reply with quote la mesajul meu si iei toate datele si editezi mesajul tau de inceput, stii tu! Fonturile si culorile le alegi tu cum vrei, daca nu-ti plac cum sunt acum
Am gasit din link-uri si la "gravidute prin fiv" si mi-a fost usor sa le redau aici.
Dupa cum voi avea timp, o sa tot dau edit acestui mesaj cu actualizari. Deci:

LISTUTA NOASTRA:

MAMICI

Adryana_4u- Bianca
Abibrinza- Victor-Catalin
A_deju- Eric
Andicu- Filip Gabriel
AndreB-Matei
AngeliquedeS - Mihai Viktor alias Pupi
Bisous -Cristina si Victor
Calinclaudia - Clara Maria
Carmenita
Creem - Maria Sofia
Daniela76 -Alexandra
Daria Ioana - Casandra si Darius Costin
Deiutz - Ana Ilinca
Denise1301 - Jasmin
Docdecap - Serban
Ege - Arzu Ege
Elizz -
Eris - Iannis Cristian
Fiquelle - Sofia Maria
Flisa - Luca Gabriel
Florin_a - Ana Maria
Gabiu - Albert Mihai
Ghibuadina - Alexia
Ina78 - Gabriel
Isidora - Isidora si Ioan
Jojo_miha - Theodora Ioana
Lulu 77 - Luca Gabriel
Madaluta - Darius Cristian si Briana
Maia37 - Andra si Vlad Constantin
Mamacita - Alexandru si Anabella
Mary_lou - Patrick Andrei
Mav - Sebastian
Mirela79 - Maria
Mokika - Crina si Theodor
Mymy -
Myral - Isabela si Elisa
Pisikuta - Lola
Roxanalucia - Victor
Roxx - Luca Teodor
Teano -
Tinna S - Andrei si Alexandru Luca
Ylilimic -
Yannia - Alessandra


GRAVIDUTE

Bavi
Ege
Elen79i
Elena81
Esma_angel
Fiquelle
Fareselena
Gabriela82
Ingerash M
Inlaura
Mano
Mav
Roxi79ro
Roxxi


LINKURI UTILE

How to brest feed, Calculul datei nasterii,www.visembryo.com/baby/15.html" target="_blank">Cum se dezvolta bebe,
www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart" target="_blank">Greutate si centimetri in burtica la mami, www.layyous.com/root%20folder/pregnancy_videoclips.htm" target="_blank">Diverse filmulete despre sarcina si nastere,
www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici, www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">Sarcina - saptamana cu saptamana
Recomandari pentru gravide, www.desprecopii.com/info.asp?id=5" target="_blank">Intrebari si raspunsuri despre sarcina, www.voornamenboek.nl/index.html" target="_blank">Nume de fetite si baietei, www.babycenter.com.au/pregnancy/antenatalhealth/testsandcare/" target="_blank">Informatii privind testele prenatale, www.medicina-materno-fetala.ro/downloaddoc.php?docId=45" target="_blank"> Recomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoase, www.womensclinicseattle.com/ultrasound.htm" target="_blank">Masuratori ecograf, www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">Calculator pentru verificat masuratori ecograf, RUGACIUNILE NASTERII, www.health.state.mn.us/wrtk/handbook.html" target="_blank">pozeBBinBurtica , Nastere in direct cu epidurala, Sarcina- de la conceptie la nastere

MEDICI SI ANALIZE IN CONSTANTA

Ioana -the new me!
animalutele mele iubite
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingerash_M spune:

Madaluta, distractie placuta maine la botez! Asteptam poze.

Daria_ioana, multumesc din suflet pentru toate detaliile - ai avut ceva rabdare sa scrii din nou, dupa ce s-a sters mesajul!!

Angi, deja povestea nasterii tale am citit-o de cateva ori, prima data dupa ce ai postat-o(eu am intrat pe forum prima data cand tu erai la spital si fetele iti faceau galerie), apoi acuma mai recent, tot pt a vedea cum e cu cezariana asta!

Ina, felicitari pt bebe si pentru intoarcerea lui pe burtik!

Noi am fost azi la doctor, bebe are deja la 34 sapt- 3kg si este in prezentatie pelviana! Sunt slabe sansele ca el sa se mai intoarca cu capul in jos, dar nu asta e problema, eu fiind deja decisa pentru cezariana. Deci de la noi, numai vesti bune!

Va poop pe toate!


Mihaela
34s+
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Hello.
Am intrat si eu , si aseara si azi si nu intelegeam ce se intampla! ma cam panicasem..

Ioana, multumim mult de ajutor!!

Hmm, ce ciudat! cam repede s-au grabit sa ne inchida subiectul! sunt altele care ajung si la 23-24 de pagini si nu se inchid asa..

Mada, incerc sa ajung si eu maine! multumim de invitatie!
In caz de nu, petrecere frumoasa si sa iasa cum v-ati dorit!



Andreea de Filip Gabriel (27.06.2007)

Am implinit 1 An

Crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Buna seara!
Ina78 felicitari pt rasucire,sper ca esti mai bine.
Daria-Ioana distractie placuta la botez .
Madaluta veneam cu draga inima la botez ca tare mult ma mai emotioneaza,dar si noi avem un botez,ne vom duce doar la restaurant dar trebuie sa lasam instructiuni pt copil.
Eu am reusit sa ajung la ginecolog,d-na o dulce ca de obicei,am dus si noi poza pt la panou,asa ca cine are drum pe acolo imi poate admira printesa ,dar tare scumpa mai e mama -310ron.Suntem bine,daca vrem sa mai facem un bebe trebuie sa iau tratamant ca nu stiu ce am la un ovar,dar bebe sa mai stea pana la anu si intre timp sa dam din sunci jos.

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
printesa mica
http://community.webshots.com/user/jojo_miha
concediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

ioana: multumim pentru ajutor...esti o draguta si o sufletista, asa cum de fapt te stiam...

multumim pentru urari..sper sa reusesc sa ma distrez, pentru k am ceva timp de cand n-am mai fost la o petrecere...Numai k sa vedem daca imi va da voie briana,caci o vom tine cu noi acolo si darius, caruia i-am luat o bona de o seara si cu care nu stim dc se va acomoda pe moment....
Aaa si in mesajul de sus scrisesem gresit ora botezului..e la 18 nu la 19..Andrebmultumesc de atentionare....
Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

Salutare!
mada,daria_ioana petrecere frumoasa!

De vreo 2 zile tot intram aici si nu intelegeam ce se intampla, de ce e inchis subiectul cand nu e altul deschis. In fine, bine ca s-a rezolvat.

Va pupam.



_

Roxana , mami de bubu Luca Teodor (05.12.2007)

Cum creste
Poze

Mergi la inceput