Ce deodorante ?????

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisiacob spune:

Si eu am aceiasi noduli deranjanti la axila stanga. Stiam de mult de problema cu aluminiul si antiperspirantele care dauneaza. Imi luasem asta-iarna deo de la Forever (cel cu Aloe Vera) dar din pacate o data cu venirea verii nu a mai facut fata. Mi-a recomandat apoi o prietena un deo care se gaseste in Cora f bun cu protectie 48 de ore. Am zis asta e decat sa put mai bine asa. Si iata ca de vreo 3 saptamani trag din geru cu nodulii. Mi-a recomandat si mie mama bicarbonatul. Imi poate spune si mie cineva cum il folosesc? Umezesc axila si dupa aceea aplic pudra? Sau dizolv apa in bicarbonat si ma spal cu ea la subrat?
De asemenea am mai auzit si de cristalul (piatra) de la L'Ocittane...are cineva? E eficient?

Floricel & comp.(D.N. 09.09.2004)


Traieste azi ca si cum ar trebui sa mori maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dierna3 spune:

Bicarbonatul poti sa-l folosesti in ambele moduri. Cel mai comod este sa-l dizolvi in apa eventual cu o picatura-doua de ulei esential, insa trebuie sa faci o solutie cat mai concentrata; pulverizezi si masezi pana intra in piele. La mine, pe timp de vara, a avut acelasi efect ca produsele Nivea. Daca preferi ceva mai emoilent si parfumat, cei de la Lush au deodorante solide pe baza de bicarbonat de sodiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisiacob spune:

Interesante produse au cei de la Lush. Se pare ca deodorantele au numai ingrediente naturale. O sa comand unul. Sper din tot sufletul sa si tina!
Multumesc pentru sugestie!

Floricel & comp.(D.N. 09.09.2004)


Traieste azi ca si cum ar trebui sa mori maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dierna3 spune:

Lush-urile ar fi doar o alternativa placut mirositoare la "batranul" bicarbonat, din pacate sau din fericire nu blocheaza transpiratia.

Am mai gasit o chestie numita Crystal Fresh - natural body deodorant, din prezentare suna destul de tentant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisiacob spune:

Pe mine nu ma intereseaza sa blocheze transpiratia pentru ca nu este sanatos. Ideea este sa nu mai fie urat mirositoare. Asta ma deranjeaza. Oare cel de la Lush ajuta in acest sens?

Floricel & comp.(D.N. 09.09.2004)


Traieste azi ca si cum ar trebui sa mori maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Pe mine nu ma protejeaza cu adevarat (sa nu miros deloc cand ajung acasa dupa 10 ore de serviciu) niciun deodorant "normal".

Ca atare am inceput sa imi cumpar de firma: Givenchy, Max Mara, Escada. Habar nu am daca sunt periculoase sau nu. Nu e niciunul antiperspirant. Ce stiti de astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goss76 spune:

pe siteturi de produse organice exista deo rol crystal cu lime, eucalipt, aloe vera, trandafir, care au efect si pentru cele mai incercate dintre noi in ale transpiratiei. Eu am folosit deo roll cu lamaie verde si am fost super multumita. Am si eu o prietena care are noduli la sub brat. Voi stiti ca daca folositi bicarbonat pot sa dispara? As dori amanunte.

Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

eu folosesc deodorantele de la lush am cumparat si sapunul si crema si sunt f multumita . transpir normal dar nu miros . atat ca se utilizeaza mai greu ......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaene spune:

fetelor ma puteti ajuta si pe mine va rog cu un nume de antiperspirant inodor pe care sa il gasesc in comert? v-as ramane recunoscatoare daca m-ati ajuta. sau macar un antiperspirant care sa miroasa foarte putin ca sa nu se amestece cu parfumul. va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu am luat vichy acum... fara parfum, fara aluminiu...
Sunt mai multe natii... citeste cu atentie pe eticheta... unele au parfum, altele au aluminiu...

Cu seba med deja s-a obisnuit zona si nu mai are efect
Asa petesc mereu si trebuie sa le variez...




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput