Prejudecati vestimentare...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Mirela, merci de !

Mi-am mai amintit: nu port vara snadale negre decat la ocazii festive, seara. Si nu port sandale cu ciorapi. Iar daca pedichiura nu e impecabila (mai ales calcaiele) NU se poarta sandale. Imi amintesc si acum ce profund dezamagita am fost cand am vazut-o pe nevasta primarului, la o serata cu pretentii, imbracata intr-o rochie foarte frumoasa - ceva vaporos cu flori mari - cu bijuterii potrivite si valoroase, fardata dar ... oroare avea calcaiele atat de crapate ca intrase praful si pareau (sau erau ?) jegoase. De atunci am dezvoltat o obsesie cu pedichiura....

Mamica de spiridus

"Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa."
Coco Chanel

NOI

Spiridusul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Buna fetele! Sa vedem...
- nu port bijuterii decat daca sunt veritabile
- nu port niciodata imitatii de mari branduri
- nu port niciodata mari branduri al caror nume este la vedere
- daca port volum in partea de sus, fusta sau pantalonul, cu siguranta, nu vor fi cu volum
- nu port genti supradimensionate avand in vedere ca am 42 kg si 1,60 cm chiar daca se poarta
- nu suport pantalonii aia cu turul pe la genunchi
- nu port decolteu si fusta scurta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Nicioadata dres cu sandale!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Apropo de piese care nu sunt veritabile. Citisem intr-un ziar ca la deschiderea LV in Bucuresti - au dat afara din magazin nevasta unui ministru care avea o geanta falsa.

Mi s-a parut corect !!! si m-am gandit ca eu in locul lor ma mutam in Paraguay de rusine.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by desprecopii

Apropo de piese care nu sunt veritabile. Citisem intr-un ziar ca la deschiderea LV in Bucuresti - au dat afara din magazin nevasta unui ministru care avea o geanta falsa.

Mi s-a parut corect !!! si m-am gandit ca eu in locul lor ma mutam in Paraguay de rusine.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/



Corect
Insa uneori e destul de greu de descoperit un fals pt ca e atit de "bine"facut .
Sotul meu lucreaza cu patente si marci inregistrate .

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Pe bune?
Auch! Oricum, avand in vedere ca din pacate, in magazinele noastre, 70% sunt fake-uri, poate nici nu stia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

quote:
Originally posted by desprecopii

Apropo de piese care nu sunt veritabile. Citisem intr-un ziar ca la deschiderea LV in Bucuresti - au dat afara din magazin nevasta unui ministru care avea o geanta falsa.

Mi s-a parut corect !!! si m-am gandit ca eu in locul lor ma mutam in Paraguay de rusine.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/



Cica n-ar fi dat-o afara pe prietenutza lui Vladescu, doar au rugat-o sa-si ascunda posheta made in china in masina si ea s-ar fi ofuscat si ar fi plecat.

Sincer, nu stiu ce-o fi in capul ei, ca aia nu deosebesc un vuitton de obeur de unul veritabil? Sau ca no- sa aiba tupeul s-o demaste?

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns susur spune:

Cum am pus piciorul in binecuvantata canada am scapat de prejudecati vestimentare,eu ii zic" relaxare vestimentara " ca tot era in Ro la moda relaxarea fiscala.In Ro eram mereu la patru ace si asortata si imbracata nu cumva sa poluez privirea celorlalti ,cu grija la culori, forme, sezoane etc.Cand am ajuns aici am ramas socata si ma incerca un sentiment de dezgust fata de look-ul oamenilor,erau p[ur si simplu oribili: adidasi cu fusta, sosete in sandale dresuri negre albe verzi ,orice pica ,maieu pe sub rochie decoltata, pantaloni scurti pe sub fusta ,sosete de scolarita ,trening si palarie, orice combinatie cara in Ro e ciudata si odioasa aici e normala si binevenita , nimanui nu-i pasa ce ai pe tine poti iesi si in pijamale daca vrei.Acum am devenit si eu ca ei ,arunc pe mine ce se nimereste dar cel mai mult ma distrez cu sandalele mele galbene cu capsunele verzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

quote:
Originally posted by susur

Cum am pus piciorul in binecuvantata canada am scapat de prejudecati vestimentare,eu ii zic" relaxare vestimentara " ca tot era in Ro la moda relaxarea fiscala.In Ro eram mereu la patru ace si asortata si imbracata nu cumva sa poluez privirea celorlalti ,cu grija la culori, forme, sezoane etc.Cand am ajuns aici am ramas socata si ma incerca un sentiment de dezgust fata de look-ul oamenilor,erau p[ur si simplu oribili: adidasi cu fusta, sosete in sandale dresuri negre albe verzi ,orice pica ,maieu pe sub rochie decoltata, pantaloni scurti pe sub fusta ,sosete de scolarita ,trening si palarie, orice combinatie cara in Ro e ciudata si odioasa aici e normala si binevenita , nimanui nu-i pasa ce ai pe tine poti iesi si in pijamale daca vrei.Acum am devenit si eu ca ei ,arunc pe mine ce se nimereste dar cel mai mult ma distrez cu sandalele mele galbene cu capsunele verzi



Hm, de aia toti strainii dau navala cand e vorba de femei din est :)

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

am o rochita albastra(de vara) pe care o combin cu sandale verzi si poseta verde!
nu port fusta decat in ocazii rare...
am asortat pantaloni verzi, trei sferturi, de vara, cu camasuta roz, cu cela bulinute tot roz-transparet!
nu port culoarea maro, nici la imbracaminte nici la incaltaminte!
nu suport bluzele mulate pe corp, pantalonii din care se vad chiloteii, fustele scurte, nu din motive estetice, mai mult din cauza slujbei...
a, si nu folosesc machiaj decat de doua ori pe an, in rest un ruj culoarea buzelor! bijuterii foarte discrete! palarie vara, aproape zilnic...(mania palariilor o am de la mama si bunica!!!)

si iarna, nu agreez hainele de blana....desi sunt unele care imi plac...dar nu port!



Kari

Mergi la inceput