Prejudecati vestimentare...

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia718 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure

Lady, multumesc de aprecieri Parul meu nu e decolorat cu peroxid cum fac mai toate fetele care vor sa fie blonde. De aia nu e uscat si distrus. Am alte metode mai bune de a-l vopsi


Nu ne impartasesti si noua secretul tau, pleeeaaaaaase? Tare mult ma chinui sa am un blond frumos, dar nici n-as prea vrea sa-mi distrug parul cu decolorari de la peroxid. Stiu ca anumite vopsele dau un blond frumos direct peste natural, fara decolorare prealabila, insa eu n-am dat peste ele inca . Tot ce-am luat pana acum, nu numai ca nu mi-a deschis parul, ba dimpotriva, l-a inchis la culoare! Culmea! Bolnd f.deschis peste saten cu suvite blonde, mie mi-a iesit ciocolata, mama ei de treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

ce culoare e parul tau natural?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"To lengthen thy life, lessen thy meals" Benjamin Franklin

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia718 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure

ce culoare e parul tau natural?


Saten. Nu f.inchis. Asa, aluna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

bun, asa e si al meu. reteta e banala

eu imi vopsesc radacinile cu L'oreal professional Majirel "Light Ash Blond" si imi iese un blond asa mai inchis dupa care ma duc la coafor si imi face suvite blonde si brune...deci in total am 3 nuante: blond inchis (baza), blond deschis (highlights) care lumineaza totul si light brown (lowlights) care tempereaza blondul ca nu imi place sa fiu prea deschisa.

vopsitul radacinilor cu vopsea nu afecteaza parul iar suvitele blonde sint destul de subtiri ca sa se cunoasca vreun "damage" insa suficiente cit sa dea "viata" si culoare frumoasa per total

multe femei fac greseala de a se vopsi blond intr-o singura culoare care nu arata natural deloc si distruge si parul...la mine poate ca numai 10-15% e decolorat cu peroxid, insa e suficient pentru a da illuzia de blond

sigur ca rezultatele depind de maiestria coafezei si de produsele folosite ca si de calitatea parului.

saptamina viitoare ma duc sa-mi refac suvitele...abia astept!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"To lengthen thy life, lessen thy meals" Benjamin Franklin

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia718 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure

bun, asa e si al meu. reteta e banala

eu imi vopsesc radacinile cu L'oreal professional Majirel "Light Ash Blond" si imi iese un blond asa mai inchis dupa care ma duc la coafor si imi face suvite blonde si brune...deci in total am 3 nuante: blond inchis (baza), blond deschis (highlights) care lumineaza totul si light brown (lowlights) care tempereaza blondul ca nu imi place sa fiu prea deschisa.

vopsitul radacinilor cu vopsea nu afecteaza parul iar suvitele blonde sint destul de subtiri ca sa se cunoasca vreun "damage" insa suficiente cit sa dea "viata" si culoare frumoasa per total

multe femei fac greseala de a se vopsi blond intr-o singura culoare care nu arata natural deloc si distruge si parul...la mine poate ca numai 10-15% e decolorat cu peroxid, insa e suficient pentru a da illuzia de blond

sigur ca rezultatele depind de maiestria coafezei si de produsele folosite ca si de calitatea parului.

saptamina viitoare ma duc sa-mi refac suvitele...abia astept!



Waw, e mai complicat putin decat speram/credeam . Cu atat mai mult cu cat de obicei ma vopsesc singura, acasa, dat fiind ca sotul meu ajunge tarziu de la birou, iar cu cei doi puradei dupa mine nu prea am cum sa evadez . De obicei, eu foloseam o metoda cam..neortodoxa, tot cateva culori de suvite, dar faceam asa: puneam in recipiente culorile dorite, inmuiam un piaptan in fiecare si imi pieptanam parul, pe toata lungimea. Ieseau o nebunie de suvite, f.subtiri, de mai multe culori, ca toata lumea se minuna cum le-am facut, desi metoda e mai mult decat usoara. Insa partea cu vopsitul radacinilor initial cam ingreuneaza "procedura" .Hmmmm... "musai" sa fac cumva si sa ajung pe mana unui profesionist, sa nu fac o nefacuta.
Mersi mult de tot pentru sfaturi, sa vad daca voi reusi si eu sa le pun in aplicare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

mama ce off topic sintem!

radacinile mi le vopsesc cam cu 3 zile inainte sa ma duc la salon. ma pricep foarte bine asa ca nu mai dau banii si pt asta!
suvite frumoase eu nu am vazut decit facute la salon...am incercat si eu acasa si nu ies nici pe departe ca astea facute cu folie de catre profesionist ...
necazul e ca nu rezista prea mult...cam dupa o luna jumate nu mai sint asa vizibile...si cel putin aici sint asa de scumpeeee...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"To lengthen thy life, lessen thy meals" Benjamin Franklin

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Citat:
7. Nu mai mult de 3 culori pe mine.


Ha, ha! Daca te aude Marc Jacobs iti da foc. Eu pun mau mult de 3 culori pe mine.Da, iti da de gindit.
Moda de anul trecut si anul acesta e fara prejudecati.

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
.................................
Dintre toate istorisirile religioase din lume, nici una nu este mai frumoasa decit cea care incepe cu nasterea lui Isus in Bethlehemul Iudeii (Matei 2.1)















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickey_Pooh spune:

Eu nu m-as vedea in uggs si rochie sau cu geanta. Niciodata nu am purtat geanta, mi se pare o inventie incomoda care, cu cat devine mai mare, cu atat te "tenteaza" sa mai bagi ceva in ea. In cel mai rau caz un messenger bag


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chri70 spune:

Sosete negre cu adidasi de culoare deschisa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chri70 spune:

Aaa, si pantofi in culori deschise cu ciorapi negri

Mergi la inceput