Prejudecati vestimentare...

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Allure, din poza de mai sus, tu esti cea cu spatele in tricou rosu?

Pot sa-ti dau un sfat?(daca esti tu, normal, daca nu, nu ma obosesc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Allure, din poza de mai sus, tu esti cea cu spatele in tricou rosu?

Pot sa-ti dau un sfat?(daca esti tu, normal, daca nu, nu ma obosesc)


s-auzim...
(intre timp am scapat de grasimea de pe spate, daca la asta te referi parol ca m-am subtiat...)

edit: stiu: , aveam poseta neagra la tinuta sport...lol...eram in vizita la pretena mea si nu m-am carat cu o suta de genti dupa mine...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/72157622754103816/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Allure, din poza de mai sus, tu esti cea cu spatele in tricou rosu?

Pot sa-ti dau un sfat?(daca esti tu, normal, daca nu, nu ma obosesc)


s-auzim...
(intre timp am scapat de grasimea de pe spate, daca la asta te referi parol ca m-am subtiat...)

edit: stiu: , aveam poseta neagra la tinuta sport...lol...eram in vizita la pretena mea si nu m-am carat cu o suta de genti dupa mine...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/72157622754103816/" target="_blank">halfway there



Nu..
E vorba de incaltaminte. Pantofii sport cu talpa de aer(adica asa groasa) se poarta doar in sala de sport sau pe teren.

Poti alege incaltaminte sport gen tenisi sau balerini la tinuta din fotografie.

Sper ca nu te-am suparat, e un sfat pe care si eu l-am primit de la cineva mult mai vizat decat mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Nu..
E vorba de incaltaminte. Pantofii sport cu talpa de aer(adica asa groasa) se poarta doar in sala de sport sau pe teren.

Poti alege incaltaminte sport gen tenisi sau balerini la tinuta din fotografie.

Sper ca nu te-am suparat, e un sfat pe care si eu l-am primit de la cineva mult mai vizat decat mine



nu ma supar.
ce am eu in picioare se cheama "running shoes" si sint cei mai populari pantofi de zi cu zi aici. sint usori, comozi si nu transpir in ei ca sint facuti din plasa usoara; in ei alerg, in ei lucrez, in ei ma duc oriunde ...am mai multe perechi aceeasi marca (Asics, the best!); am o pasiune pentru marca asta, in plus eu port inauntru niste talpi speciale facute de ortoped care sa-mi sustina arcul piciorului. Tenisii nu-mi plac nici sa ma bati iar balerinii...oh my god! nimeni n-ar trebui sa poarte asa ceva, sint un dezastru...talpile plate nu ofera suport plantar de nici o culoare, o incaltamine corecta trebuie sa se muleze pe picior, pe forma lui, ca sa ii dea suportul necesar. Astfel de incaltari promoveaza o disfunctie numita "fasciita plantara". In fine. Eu sint happy cu alegerea mea, aici nu sint prejudecati din astea :) Romanii exagereaza.

Sa vezi femeile care umbla in taioare si adidasi pe strada

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/72157622754103816/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Running shoes aia de care vb tu , Allure , sunt singurii in care pot juca baschet perfect. Ai mei sunt de la Adidas Si din liceu imi cumpar acelasi model (stiu , sunt obsedata).
Si eu ma simt ca pestele in apa in haine sport , am o gramada dar de anul asta am inceput sa ma imbrac mai mult casual-something . M-am deprimat cand am realizat ca sunta nul 6 si ma imbrac tot ca in liceu N-am purtat adidasi la facultate decat de 2 sau de 3 ori in 2 luni , dar azi ii iau din nou ca incep stagiile la psihiatrie si acolo am primit ordine clare sa nu stam singuri pe coridor , sa mergem in grup la baie sad , daca e vorba de fugit sa o pot face

Lady , acum realizez ca nu am purtat adidasi in geul acela pe strada....



***Fur is for petting**
http://www.xfactor.ro/#tp (produse eco)
http://www.adoptiicaini.ro/adoptii-virtuale/
http://www.adoptiipisici.ro/adoptii-virtuale/

http://freecycletm.ecosapiens.ro/

http://accesoriisihaine.blogspot.com/

http://www.4animals.ro/ajuta.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO


Running shoes aia de care vb tu , Allure , sunt singurii in care pot juca baschet perfect. Ai mei sunt de la Adidas Si din liceu imi cumpar acelasi model (stiu , sunt obsedata).
Si eu ma simt ca pestele in apa in haine sport , am o gramada dar de anul asta am inceput sa ma imbrac mai mult casual-something . M-am deprimat cand am realizat ca sunta nul 6 si ma imbrac tot ca in liceu N-am purtat adidasi la facultate decat de 2 sau de 3 ori in 2 luni , dar azi ii iau din nou ca incep stagiile la psihiatrie si acolo am primit ordine clare sa nu stam singuri pe coridor , sa mergem in grup la baie sad , daca e vorba de fugit sa o pot face

Lady , acum realizez ca nu am purtat adidasi in geul acela pe strada....



Normal ca poti juca bine in ei...sint facuti sa poti alerga
Jur ca aici pantofii astia ii vezi pe strada la orice coltz si la orice outfit. Am avut si adidasi de piele albi, frumosi, cu talpa mai subtire si ma dureau picioarele in ei, ma incingeam groaznic (mai ales vara!!) si au inceput sa scirtzie la un moment dat cind calcam pe ei I-am aruncat cit colo!

Eu merg mult pe jos si imi place sa am incaltari usoare. Nici o alta incaltare nu o gasesc comoda pt mine, cind trebuie sa port altceva e un chin teribil

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/72157622754103816/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Allure, evident ca acele incaltari sunt cat se poate de comode si sustin talpa piciorului cat se poate de bine. Din acest motiv sunt folositi la sport..ca daca n-ar fi asa buni, am face sport pe tocuri , nu ne-ar pasa.

Sigur ca ceea ce purtam reflecteaza societatea in care traim, indeletnicirile, gusturile..nevoile.

Ma bucur ca nu te-ai suparat

Acum, da-mi voie sa iti spun niste cuvinte de admiratie pentru parul tau. Arata intr-un anume fel, sanatos si stralucitor, ceea ce vezi foarte rar la un par blond.


PS tu nu porti tocuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Lady, multumesc de aprecieri Parul meu nu e decolorat cu peroxid cum fac mai toate fetele care vor sa fie blonde. De aia nu e uscat si distrus. Am alte metode mai bune de a-l vopsi

Tocuri nu port decit la ocazii de vreo 4 ani incoace. Cind lucram in office, pe vremuri, purtam numai tocuri si tinute elegante, ii disperasem pe toti. De cind am invatat ca tocurile fac rau la picioare si coloana si in general cam la tot corpul, m-am lasat de ele. De cind am imbatrinit, sanatatea e mai importanta decit frumusetea
(asta e un fel dragut de a spune ca ma doare mijlocul daca umblu pe toace )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/72157622754103816/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Allure, arati foarte bine nemachiata! Parca esti studenta!



Explore. Dream. Discover.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deianira

Allure, arati foarte bine nemachiata! Parca esti studenta!



Explore. Dream. Discover.




mersi. a fost in premiera. de cind ma stiu nu imi expun fatza nemachiata, mi se pare ca arat nasol. pitici pe creier.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/72157622754103816/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput